PDA

Pogledaj punu verziju : P. regalis parenje



filipj97
27.02.13., 18:55
Mužjak je ubačen kod ženke i posle nekih 20 minuta je došlo do prvog njegovog pokušaja da je opari, nažalost neuspešnog, ali mu je malo falilo. Lako se posle sklonio od ženke i sad bleji na staklu u ćošku. Sutra slike kad mi sestra vrati aparat :D Nadam se najboljem!

Edit: Evo prve slike, sutra ću slikati bolje nije mi tu aparat.

http://oi56.tinypic.com/2m5axjp.jpg

filipj97
27.03.13., 19:22
Evo prodje mesec dana od parenja. Od tada zenka nista nije jela, sto me ne cudi, jer je sredila muzjaka i dosta se ugojila. Ako je uspelo parenje, postoji mogucnost da se zenka presvuce pre nego sto napravi kokon, ali se nadam da nece.

hey-ho
27.03.13., 20:26
Kad se ženka poslednji put presvukla? Jel ga zgrabila nakon insercije ili još pre parenja? Jesi pokušavao da ga spasiš pincetom?

filipj97
28.03.13., 07:34
Imao je jedan pokušaj najverovatnije neuspešan, trajalo je to 2 sekunde možda, jedino ako je jednom palpom uspeo da je opari. Ostavljen je preko noći sa njom, sve je bilo ok i onda naredni ceo dan, druge noći ga je pojela. Sklonio sam ih na mirno mesto nisam mnogo posmatrao sve to, moguće da je i uspeo. Imala je ženka u početku prilika da ga pojede, ali nije tako da je moguće i da je uspeo da je opari pa da ga je pojela. Ženka je presvučena sredinom jula prošle godine, mužjak je tad imao 7 meseci tako da nismo hteli da čekamo ženku da se presvuče, jer mužjak možda ne bi izdržao. Sve je moguće sad

loshme10
28.03.13., 11:24
Po meni postoje dve opcije. Posto su zenke Pokija retko agresivne prema muzjacima i mogu jako dugo da zive zajedno, mislim da ili je zenka nespremna za parenje(sto ne verujem jer ako se dobro secam imas dosta veliku zenku), ili je parenje uspelo. A najverovatnija mi je opcija da je uspeo da je spari ali da ce da se presvuce pre poleganja kokona jer se bas odavno presvukla. Ali videcemo, nikad se ne zna...

filipj97
28.03.13., 14:58
Ja pretpostavljam da će se presvući. Imala je više prilika odmah da ga pojede, a nije tako da mi je logično da je uspeo da je spari, ali nikad se ne zna. Bila je dobro uhranjena pre parenja. Vreme će pokazati.

filipj97
07.05.13., 16:51
Evo update:

Videh danas ostatak dubije na jednom mestu u terarijumu gde ga ranije nije bilo, tako da pretpostavljam da je ženka jela, jer je bilo nekoliko dubija u terarijumu već neko vreme, a to je dobar znak da presvlačenje ne bi trebalo da se desi uskoro tako da svaki dan očekujem pravljenje kokona, a od parenja je prošlo oko 70 dana.

korisnik
27.06.13., 13:50
Sta bi? Jel ima kokona?