PDA

Pogledaj punu verziju : Uginula skorpija B.jaksoni?



virlud
13.03.13., 22:53
Pre mesec dana sam kupio prvu skorpiju B.jaksoni od nekih 6-7cm, inace imam nekoliko tarantula. Stavio sam joj kokosov treset kao podlogu, pola kokosa za kucicu, poklopac za vodu,i sve kako radim i sa tarantulama. Bila je skroz u redu ,cak je i jela jedom ili dva puta, ali je isto toliko puta i odbila da jede.Treset sam povremeno vlazio ali ista preterano.U tu takozvanu kucicu nije htela da udje, vise je provodila na njoj ili po podlozi.Danas sam je nasao uginulu i nemam pojma gde sam pogresio.Kazite mi od cega najcesce uginu skorpije? Temperatura je bila sobna a ovih dana je i bilo toplo.

Satyr
14.03.13., 00:35
b. jacksoni živi u pustinjskim uslovima, zeznuo si se oko podloge, nisi trebao baš često da je kvasiš, a i trebao je pesak da bude i možda malo viša temperatura nego tarantulama

Sinbad
14.03.13., 23:43
Ne znam koji je razlog uginuca ali sigurno nece da ugine zbog podloge i sto joj je malo povecana vlaznost !

Satyr
15.03.13., 12:43
možda ta 2 ne, al temperatura verovatno

wazzup
15.03.13., 18:16
Ja sam imao B. jacksoni od 2 cm do pre par meseci kada je uginula škorpija....; Ne znam zašto se to desilo, uslovi su bili na maksimumu, ali je opet moguće da je ovo "osetljivija" i "delikatnija" vrsta od npr. S. maurus; To se kod škorpija nikad ne zna i neke "jednostavno" uginu zbog nekih nepoznatih faktora, a jedan od tih faktora može biti infekcija nekim plesnima koja najčeće rezultira smrću škorpije ili drugih kopnenih zglavkara.

virlud
15.03.13., 22:54
Pa sobna temperatura, tarantulama odgovara.Koliku temperaturu da joj stavim? bilo je oko 24-25 stepeni.Da joj je bilo hladno verovatno bi vise sedela u kucici.Mozda plesni, mada nov je bio kokosov treset.Ne znam, pokusacu opet.

hey-ho
16.03.13., 10:26
Dnevna temperatura bi trebala biti oko 30 stepeni a noću da padne do 23-24. Vlažnost dosta niska, oko 50% i treset se kvasi možda jednom mesečno i to u manjem delu.

virlud
17.03.13., 00:49
Pa ti je dosta visoka, onda cu morati da nabavim i grejac.

smajo122
17.03.13., 01:07
zar njima nije potrebno samo na jednom mjestu velika temperatura a na drugom kraju nesto hladnije,citao sam na dosta stranica da je greska ako grijete cijeli terarijum