PDA

Pogledaj punu verziju : P.Irminia problem?



Laki747
16.03.13., 17:00
U pitanju je odrasla zenka P.Irminia...vec neko duze vreme sam primetio da se paukov hod kada se penje po terarijumu cuje kao kad noktom ili nekim drugim predmetom kuckate po stiropru ( pozadina je od stiropora ) i da se otezano penje ali sam tek danas video nesto neobicno i na samom pauku. T je prisla prednjem staklu terarijuma u stavila prednje nogice na staklo. Vrhovi nogu kojima se ona u sustini hvata za podlogu nekako deluju ocvrslo i izlizano ( da se tako izrazim ). Ne izgleda kao kod "normalne" tarantule. Kao da su joj se nogice pohabale:icon_scratch: Sta bi to moglo da bude?

ACO87
16.03.13., 17:03
Hmmm obicno se muzjaci tako ofucaju... Imas li neku sliku?

Laki747
16.03.13., 18:01
Nemam ni jednu sliku...

hey-ho
16.03.13., 18:17
Napravi sliku jer ti inače niko ne može pomoći.
Zreli mužjaci znaju tako da lupaju pedipalpima, često me je budio taj zvuk, al ako kažeš da je ženka onda ti nema pomoći dok ne postaviš sliku.

Laki747
16.03.13., 20:01
469846994700

Nadam se da moze da se vidi posto je jako tesko slikati zbog stakla, blica itd...a ako nemam blic ili neko jako osvetljenje nece se videti

hey-ho
16.03.13., 20:15
Hmm izgleda kao da su izlizane čekinje koje služe za šetanje po glatkim površinama. Nisam ovo do sada video. Hajde pokušaj bolju sliku da napraviš, baš me zanima šta bi moglo biti. Slikaj pod uglom (odozgo) pa ti se blic neće odbiti ka aparatu a takođe naštimaj i daljinu sa koje trebaš uslikati da bi slika bila čista. Jedan centimetar napred ili nazad često mnogo znači i naravno koristi makro mod.

Laki747
16.03.13., 20:52
Nemam nikakav foto aparat pri ruci tako da je ovo najbolje sto sam za sada mogao da uradim...upravo tako izgleda kao sto si napisao...kao da su joj izlizane cekinje po nogama i definitivno ima problema da se penje po terarijumu posto klizi dosta kad god se penje po necemu...koliko mogu da provalim mislim da vise od pla nogica ima taj problem...
47014702

hey-ho
16.03.13., 21:09
I od kada su joj takve noge?
Kakva ti je ventilacija u terarijumu i od čega je pozadina napravljena?
Slutim da su se možda gljivice nahvatale na tom mestu ili da su se čekinje jednostavno izlizale zbog neodgovarajuće podloge, iako mi obe ove stvari baš deluju kao nemoguće.

cubeaim
16.03.13., 21:30
Da nije mozda prikljestila noge, ili da se nije zavukla negde gde je veca toplota?? Bas cudno izgleda...

Laki747
17.03.13., 18:34
Nije mogla nikako da se zavuce negde je je previse vruce....Kao sto se vidi na slikama svi terarijumi su na zidu ( 5 na jednom, 5 na drugom ). Svi imaju OK ventilaciju i svi imaju iste materijale u njima ( treset, drvo, stiropor ) I od svih 10 T samo Irminia ima problema. Inace sve T su vise od god i po dana u terarijumima i ni jedna do sada nije imala problema. Sto se vlaznosti tice sve imaju po jednu posudu sa vodom u cosku terarijuma i verujem da je vlaznost OK. Kod vrsta koje traze nesto malo vecu vlaznost malo pokvasim i treset oko posudice.
Treset doduse duze vreme nije promenjen i u sustini neko ciscenje terarijuma nije radjeno isto tako duze vreme tako da definitivno ima ostataka od buba koje su pojele i slicno. Mozda je to uzrok??
4703http://i248.photobucket.com/albums/gg190/Laki747/20130317_182553_zpsf4825443.jpg

cubeaim
18.03.13., 08:26
Mozda, mada ne verujem da to moze biti toliki problem. Meni je P.irminia jedna od lepsih tarantula. Nemam je trenutno, ali uskoro cu gledati da je nabavim.. Gledao sam po netu i nekim forumima, ne secam se da sam procitao, da sa njom ima neki problem a pogotovo ovakav..