PDA

Pogledaj punu verziju : Da se i ja upišem, Lasiodora Parahybana



GaMeR
23.03.13., 00:05
Pozdrav, skoro sam se registrovao na sajtu jer sam video razne i veoma korisne komentare, savete i ostalo u vezi sa tarantulama, pa eto našao sam malo slobodnog vremena da napišem temu o mojoj L.Parahybani :)
Da postavim par sličica, ( koje nisu baš lepo ispale zbog sijalice kojom grejem ter, treba da se presvuče za koji dan pa ne bih da je uznemiravam )slikaću je opet čim završi sa presvlačenjem :)
47134714
Biće mi drago da čujem Vaše mišljenje u vezi sa "njom"( nadam se da je u pitanju ona a ne on :D )

Dule
23.03.13., 00:35
Pazljivo sa sijalicom,narocito kad je vreme presvlacenja u pitanju.Mnogo brzo isusuje zemlju,pa ako budes otsutan neko duze vreme moze se desiti da dehidrira pauk ili ostane zarobljen u egzoskeletu.Kupi kokosov treset,mnogo duze drzi vlagu od obicne zemlje.

hey-ho
23.03.13., 00:42
Ok, tvoje fotke su me odmah podsetile na ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=a1wVR6Qab70

Kad se presvuče pokušaj napraviti malo bolje fotografije pa ćeš čuti mišljenja ljudi :)

djuki
23.03.13., 01:00
Mozda ne bi bilo lose da ubacis neko malo skloniste za nju. Parce drveta ili malu saksiju (prepolovljenu) da ima gde da se skloni za vreme presvalcenja. Ovako kako izgleda cini mi se da sijalica bije direktno na nju :icon_scratch: Poslusaj Duleta za treset, dovoljno je samo povremeno kvasiti a drzi dugo vremena (tako je barem kod mene). Naravno, treba saslusati i druge iskusnije. Mozda gresim jer sam i ja pocetnik :)

Satyr
23.03.13., 01:13
:th_ROTFLMAO:
na prvi pogled sam pomislio da je ovo u pitanju
http://www.ilovegrowingmarijuana.com/wp-content/uploads/2012/07/discharge-marijuana-lamps-3.jpg

a ne tarantulica :D

GaMeR
23.03.13., 10:38
Hvala svima, ali kao što rekoh to su bile slike jos pre možda dve ili tri nedelje, ubacio sam kokosov treset, sijalicu više i ne koristim (kad padne temp. na 17-18 onda eventualno stavim sa strane 2 flaše tople vode da podignu do otrpilike 20 stepeni i onda se sama digne i do 22 ne znam ni ja kako ), za sklonište je dobila kokosov orah koji sam malo zatrpao zemljom čisto da se brže navikne ( http://www.colourbox.com/preview/2679696-96734-the-two-half-shells-of-the-tropic-coconut.jpg , drugi deo sličice), mada mi je jedini problem što se baš sad pred presvlačenje zakopala u jednom ćošku od tera i tu bleji po celi dan a ja čekam da se presvuče.
P.S Tu gde je iskopala rupu isplela je i nešto malo mreže :)

smajo122
23.03.13., 12:59
pa kako ti je isplela mrezu kao neki mali krevetic ili samo sa strane da drzi zemlju

GaMeR
23.03.13., 13:59
Pa ne znam kako da ti objasnim, isplela je nešto malo sa strane ( od stranice do druge stranice, znaci samo oko tog ćoška ) ali joj je abdomen crn kao ugalj pa sam mislio da joj je to zbog presvlačenja stvarno ne znam...

smajo122
23.03.13., 19:31
da one prave nesto kao mali krevet u koji legnu i na njemu se presvuku,i i to je znak da ubrzo stize presvlacenje crnjenje abdomena

GaMeR
23.03.13., 19:42
Ma ne znam da li će uopšte moći da napravi nekakav krevetić u onoj rupi koju je iskopala, rupa joj je možda 3x3x4 ( dužina, širina, visina... možda je i malo manja, razlika neki cm ) a vidi gore na slikama kolika je ona uopšte, stvarno ne znam ali bih voleo da se uspešno presvuče :D

filipj97
23.03.13., 20:53
Odrediće ona sama koliko joj je potrebno mesta za presvlačenje za koje im i nije potrebno mnogo. Bitno je da ima mesta kasnije kad se presvuče i izađe iz rupe da se lepo protegne.

GaMeR
24.03.13., 00:03
Ma znam ja sve to, nego uvek da pitam nešto drugo pa zaboravim, da li je normalno to da sam ono polu crn abdomen primetio proslog petka a sad je skroz crn ( znači od 15.03 do danas a možda ima i neki dan više ) i bez obzira na to ona se ne presvlači eto već možda celu nedelju i više, sve što je postigla od tad do sad je iskopala tu rupu i oplela malo mrežu oko nje...

GaMeR
24.03.13., 10:22
Pozdrav evo ubacio sam slike od one rupe koju je kopala :)
471847194720
Eto te čuvene rupe o kojoj sam Vam pričao :) ja se plašim da kada se presvuče neće moći da izadje iz nje :(
Šta mislite ?

smajo122
24.03.13., 10:37
za to se ne brini ona zna dali ce njoj tu biti tjesno ili ne,bez razloga se plasis samo je pusti da radi kako hoce,ti samo cuvaj vlagu i to ce proci super,a to za rupu je normalno sto se ukopala,moja ima u rasponu 10cm i zakopala se i ne izlazi ima 2 mjeseca samo opusteno i ne moj je uznemiravati ovi dana i pogotovo u vrijeme presvlacenja ne trebas joj ni ubacivati hranu jer ce je odbijati i moze ti napraviti problema i sretno :D uslikaj kad se presvuce da je vidimo

GaMeR
24.03.13., 10:54
Ma znam bre jedino što može da je uznemiri je to da kada joj prskalicom vlažim zemlju i to je to... Samo sam se pitao zašto joj toliko dugo vremena treba da se presvuče :icon_scratch:

smajo122
24.03.13., 12:35
koliko je hranis i sa cime?

GaMeR
24.03.13., 15:57
Pa od kad sam je kupio nije ništa jela, možda pre nekih 3 nedelja, pa sam mislio da je uzrok tome presvlačenje... Nudio sam joj hranu 3-4 puta ali nije pojela pa sam izvadio nudio sam joj crve tenebrije i dubiu ali je odbila...
Ja mislim da nije htela da jede te 3 nedelje zato što se eventualno tih prvih 4-5 dana adaptirala a kasnije je počeo da joj crni abdomen pa nije htela zbog presvlačenja.. Ne znam, šta misliš o tome ?

smajo122
24.03.13., 16:01
pitam jer toplota i kolicina hrane pomazu kod presvlacenja,ako joj je toplo cjelo vrijeme,ako je niko ne uznemirava i ako je cesto kvalitetnom hranom hranis ona ce mnogo brze da se presvuce

loshme10
24.03.13., 16:03
pitam jer toplota i kolicina hrane pomazu kod presvlacenja,ako joj je toplo cjelo vrijeme,ako je niko ne uznemirava i ako je cesto kvalitetnom hranom hranis ona ce mnogo brze da se presvuce

...ali i krace da zivi. I to treba da se kaze ;)

smajo122
24.03.13., 16:13
...ali i krace da zivi. I to treba da se kaze ;)

i to jeste :D

GaMeR
24.03.13., 16:41
Pa ne znam toplota je uvek oko 20-22, najviša je negde oko podneva i ujutru oko 24-25, kad padne ispod 20 uvek gledam da nekako vratim na 20 ( koristim onu metodu sa flašama i toplom vodom, ili jednostavno kad trebam da vlažim terarijum naprskam vrućom vodom i podignem temp ). Znači jedino kod toplote gledam da ne padne ispod 20 a za hranu kao što rekoh nije jela još kad sam je kupio :(

loshme10
24.03.13., 17:46
To sto ne jede ne treba da te brine, a temperaturu je najbolje da odrzavas grejacem, jer kako ces kad odes negde? Uostalom ne mozes ceo zivot da je grejes toplom vodom :D

GaMeR
24.03.13., 18:00
Daj predloži neki grejač, čuo sam za neke trakice ali ne znam kako to uopšte funkcioniše a i čuo sam da može da polomi staklo od prevelike temp.
Kaži mi otrpilike gde se ti grejači kupuju ?

splasHHH
24.03.13., 18:44
E ljudi moja l.p je sada izasla iz kucice i plete mrezicu gledam pokusava da se popne na staklo i vidim da ne moze priblizim se i izgleda kao da su joj izuljane noge, ne bas noge nego krajevi .. Sta da radim? Jel to normalno ili?

loshme10
24.03.13., 19:05
Daj predloži neki grejač, čuo sam za neke trakice ali ne znam kako to uopšte funkcioniše a i čuo sam da može da polomi staklo od prevelike temp.
Kaži mi otrpilike gde se ti grejači kupuju ?

Po meni je najbolji folija grejac. Mozes da kupis gotov grejac od ljudi sa foruma, ili da kupis u Rovexu u BG foliju pa da pravis sam.

GaMeR
24.03.13., 20:12
E ljudi moja l.p je sada izasla iz kucice i plete mrezicu gledam pokusava da se popne na staklo i vidim da ne moze priblizim se i izgleda kao da su joj izuljane noge, ne bas noge nego krajevi .. Sta da radim? Jel to normalno ili?
Jel su joj crna ledja ? Mozda pokusava da se presvuce pa zato i plete mrezicu :) A ovo za noge ne bih bas znao sta da ti kazem...

splasHHH
24.03.13., 20:26
@GaMeR
Ima po sredili ledja crno nije jako onako malo je .. Sad je pratim i prvo plete mrezu kod kore od drveta onda ode na drugu stranu terarijuma zgrabi treset i nosi i stavlja u mrezu sto je isplela .. Stvarno ne znam zasto to radi?

GaMeR
24.03.13., 20:45
@GaMeR
Ima po sredili ledja crno nije jako onako malo je .. Sad je pratim i prvo plete mrezu kod kore od drveta onda ode na drugu stranu terarijuma zgrabi treset i nosi i stavlja u mrezu sto je isplela .. Stvarno ne znam zasto to radi?
Nisam bas neki strucnjak ali verovatno pravi krevetic kako bi se presvukla, mada ako kazes da ima malo crno na abdomenu tj na ledjima onda stvarno ne znam zasto bi toliko ranije pravila, pitaj ove iskusnije ali ja bar mislim da je to to, ne verujem da ima drugog objasnjenja :)

smajo122
25.03.13., 14:31
ako si je premjestio u skorije vrijeme iz nekog terarijuma u novi ona sebi pravi kako joj je ugodnije,npr moja je iza cuvarkuce isto tako od mreze skupila kuglicu u kojoj je zemlja i vadila vani,moguce da ti previ rupu ili sebi namjesta sta hoce,mislm da nije to do presvlacenja jer ona rijetko premjesta zemlju kad se treba presvuc

hey-ho
25.03.13., 16:25
Nisam bas neki strucnjak ali verovatno pravi krevetic kako bi se presvukla, mada ako kazes da ima malo crno na abdomenu tj na ledjima onda stvarno ne znam zasto bi toliko ranije pravila, pitaj ove iskusnije ali ja bar mislim da je to to, ne verujem da ima drugog objasnjenja :)

Ako je to crno na abdomenu poput ovog:
http://www.mbldezine.com/curlyspiderling/images/curly-hair-spiderling-balding-image-brachypelma-albopilosa.jpg
onda nije još blizu presvlačenja

a ako je potpuno crno i ima ovako karakterističan sjaj:
http://i187.photobucket.com/albums/x282/etown_rocks/Spiders/L%20parahybana/Lparahybana_premolt_062208_880.jpg
onda je definitivno blizu presvlačenja i vodi računa da je ne uznemiravaš

GaMeR
25.03.13., 20:47
hey-ho Uh moja je takva kao na ovoj drugoj slici, ali evo cekam vec 2 nedelje i vise da se presvuce, mada je vec 2-3 ili 4 dana skroz crna nije bila tako mnogo pre dve nedelje ,bila samo malo nesto ono do pola mozda, a sad skroz i eto ja cekam i cekam...

splasHHH
25.03.13., 23:00
Moja je kao na prvoj slici , ako imas jos neku takvu sliku i ako ti nije problem postavi cisto da znam .. Pa zbog cega onda plete mrezicu i baca zemlju tamo? Jako mi se cudno ponasa ..

Boogi
25.03.13., 23:08
Onda ti GaMer ocekuj da ce ti se presvuci svaki cas! Samo je nemoj cackati i uznemiravati...povisi malo temperaturu i vlagu ako treba i samo cekaj! :D

GaMeR
25.03.13., 23:41
LJUDII POMOOOC !!!!
Ubacujem slicice da bi znali o cemu se radi ! 4731
Znaci napravila je rupu u tom cosu tera i otvor rupe je sa svih strana isplela mrezom a sad pokusava da izadje iz te rupe i mislim da se uplela u sopstvenu mrezu a treba da se presvuce abdomen joj je skroz crn, a ona kao sto se i vidi na slici pokusava da izadje !!
STA DA RADIM ?? NE BIH DA JE CACKAM ZBOG PRESVLACENJA ALI NISAM SIGURAN DA ONA ZNA STA RADI !

splasHHH
25.03.13., 23:47
Ne znam ja bih uzeo spric i malo je pogurao ali ne znam da li je sigurno zbog presvlacenja, nisam toliko iskusan, probaj ili sacekaj nekog iskusnijeg da dodje

loshme10
25.03.13., 23:53
Nemoj nista da radis, ostavi je na miru. Ne moze da se uplete u svoju mrezu, ako si mislio da ne moze da izadje. Samo je ostavi, pogotovo ako je u premoltu...

hey-ho
26.03.13., 00:03
GaMeR, Ne može se ona uplesti u svoju mrežu, lako je može pokidati a takođe i pojesti. Nemoj nikad da misliš da tarantula ne zna šta radi niti da pokušavaš da joj pomogneš.

Ovo što ti radiš je isto kao kad bi kupio kaktus i onda se stalno nervirao i svakih par sati proveravao vlažnost vazduha, kiselost zemljišta i intenzitet fotosinteze, da ovaj slučajno ne bi uvenuo.

Dakle, opusti se i samo gledaj. Shvatićeš posle par presvlačenja da si se džaba uzbuđivao zbog sasvim normalnih stvari.

GaMeR
26.03.13., 15:12
Hvala Vam puno !
Stvarno nisam znao sta je radila, ali evo jutros sam je zatekao opet u toj rupi i sve kao pre :)

GaMeR
28.03.13., 15:05
Pozdrav evo upravo mi je parahybana legla na ledja posle 2-3 nedelje blejanja u prazno i kopanja onog glupog tunela :D
Cekam da se presvuce pa cu da ubacim slicice i informisacu Vas dalje! :)