PDA

Pogledaj punu verziju : Pomoc oko identifikacije skorpije !



GaMeR
24.03.13., 23:05
Pozdrav, pa ovako, krenuo sam u sumi da trazim neke crvice za ribice i naisao na skorpiju pokupio sam je i sa crvicima doneo kuci. Cuvam tarantulu pa sam isti terarijum pregradio stiroporom na pola i tako sad cuvam i tarantulu i skorpiju u isti ter.
Nego ne znam koja je vrsta skorpije, koju hranu jede, kakvi su joj uslovi potrebni ??? Evo slicica pa mi dajte neke detalje o ovoj vrsti :)
472547264727

Satyr
25.03.13., 01:46
euscorpius carpathicus 99%

GaMeR
25.03.13., 15:40
Ma daj ti meni reci kakvu podlogu da joj stavim, vlaznost, temperatura, hrana...
Cuvam i tarantulu pa da li moze ista hrana za skorpiona ( zoophobas morio, blaptica dubia ) ?

filipj97
25.03.13., 16:08
Vraćaj to odmah gde si našao, neće dugo uspeti da preživi najverovatnije. NIKAKO nemoj iz prirode uzimati tako životinje, jer posle takvog stresa i nasilnog odvajanja od okruženja obično prestanu da jedu i uginu brzo.

hey-ho
25.03.13., 16:30
Baš tako. Zahteva nižu temperaturu nego što ti je u kući i neće dugo živeti. Osim toga, stalno bi se ukopavala ili skrivala ispod nečega tako da je ne bi ni viđao.

smajo122
25.03.13., 17:40
de ako mozes da mi opises gdje si je nasao, opisati malo posto cu na izlet ove godine pa da je pokusam naci za slikanja :)

filipj97
25.03.13., 17:57
Dosta su koliko znam rasprostranjene. Ja sam ih na Ovčaru(planina kod Čačka) nalazio u velikom broju, evo ti slika mesta tačno gde sam ih nalazio, pa ti potraži da li imaš negde neko takvo mesto. To je bilo nekih 700-800 metara nadmorske visine gde sam ih nalazio:

http://img252.imageshack.us/img252/4325/zapadnasrbijaii11.jpg

Tačno tu desno.

Pred leto ih je bilo, s tim da moraš malo da kopaš da bi došao do njih, ali meni je na tom mestu trebalo svega 2 minuta da nađem prvu, jer čim izvadiš jedan kamen, počne zemlja da se obrušava i nisam imao problema oko nalaženja.

To je ono što ti ja mogu reći, nadam se da će ti značiti :)

smajo122
25.03.13., 18:41
naravno da ce mi znaciti,evo bas je hey ho napisao da zahtijevaju nizu temperaturu a kod mene ljeti zna biti 30 stepeni ima li to kakve veze ili ih ima kodmene ili mozda ima neka druga vrsta skorpija

filipj97
25.03.13., 19:24
Koju god da nađeš koliko ja znam to je neka vrsta iz roda Euscorpius, ja sm ih rekoh nalazio malo ispod zemlje, a temperatura je bila preko 25 stepeni tako da je logično da su se ukopavale.

GaMeR
25.03.13., 21:04
Epa ovako, ja sam moju nasao u drvetu tj u panju iz kojih se obicno vadi treset mislim vadi se oko njih ali sam trazio crvice pa sam malo cackao unutar panja tj lomio sam deo po deo i nadao se crvicima kad sam ugledao ovo, epa sad da Vam kazem da mi je juce pojela celog fobasa koje dajem tarantuli uhvatila ga klestima i onda se zavukla ispod drveta tj to bi trebalo da je njena kucica, uvukla se unutra i nije ispustala fobasa a kasnije sam nasao samo jedan mali deo glave... Ne verujem da ga je zakopala, pa i da jeste mozda bi ga zakopala celog ne znam ali eto jede :)

wazzup
25.03.13., 22:10
Moja škorpija (Scorpio maurus) je isto to radio - uhvati bubu i odvuče je ispod kore drveta gde je kasnije i pojede. Ali generalno, škorpije i nisu nešto zanimljive kao kućni ljubimci, jer su danju non-stop u ili ispod skloništa. Kao što ti je rekao član foruma filipj97 - vrati je gde si je i našao, jer bi u suprotnom morao da održavas malo nižu temp. u terarijumu i morao bi škorpiji da "simuliraš" sva četiri gidišnja doba, zato ti je najbolje resenje da je vratiš gde si je i našao :) . Ako već hoćeš da držiš škorpije, nabavi neku tropsku ili pustinjsku vrstu :)

smajo122
26.03.13., 15:05
naravno da ce mi znaciti,evo bas je hey ho napisao da zahtijevaju nizu temperaturu a kod mene ljeti zna biti 30 stepeni

hahaha mislio sam 40 stepeni

filipj97
26.03.13., 15:12
Onda dublje kopaj ;)