PDA

Pogledaj punu verziju : Tarantula



LukaCG
29.03.13., 16:18
Pozdrav ljudi.. Zanima me đe mogu kupiti Tarantulu?.. Ako neko zna nekog prodavca u Baru,Sutomoru,Podgorici..Ja sam inače iz Crne Gore,Bar. .. Želio bih da imam tog pauka,mnogo mi se sviđa..Kakav je za čuvanje,čime da ga hranim,itd? :icon_cheers:

GaMeR
29.03.13., 19:17
Epa slusaj ovako, pre nego sto kupis tarantulu OBAVEZNO PRIPREMI TERARIJUM ! E sad imas puno vrsta tarantula, najbolje je da pogledas i vidis ovde na forumu koje su najbolje za pocetnike pa izaberes tako... Cuvanje i nije nesto preterano, mada sve zavisi od pauka, kvasis terarijum, cistis, odrzavas temperaturu ( opet naglasavam sve zavisi od vrste )... Hrana ti je ista ( bar ja tako mislim ) za sve vrste to su ti crvici, bube ( zoophobas morio, tenebrio molitor, blaptica dubia... ).
Ah da zaboravio sam da ti kazem za kupovinu znam ja jednog lika iz Srbije, Beograda, ne znam da li salje van granice ali dacu ti kontakt ako zelis pa se dogovirite.
To je to od mene ako neko ima nesto da doda neka me upotpuni, 100% sam nesto zaboravio :)

SoulReaper
29.03.13., 19:39
Овде можеш да погледаш детаљније о родовима и врстама: http://www.teraristika.org/content.php/14-rodovi-i-vrste

А што се тераријума тиче, ако купујеш малу тарантулу (што је и најбоље) онда не мораш да спремаш неки посебан тераријум, довољна је пластична посуда са рупицама за ваздух, ал отом потом

P.S. Искључи BOLD кад куцаш, нема потребе за тим :)

LukaCG
29.03.13., 20:00
Hvala na informacijama momci..Uzeo bih oko 6-8 cm Tarantulu..Ali mi je problem živim u Crnu Goru,teško mogu naći prodavača. Daj kontakt ovdje

GaMeR
30.03.13., 08:32
Evo ti e-mail adresa ja sam ovog coveka tako kontaktirao probacu da ti nabavim i broj. Ili ga ti jednostavno pitaj preko mail-a da ti da broj pa se dogovorite :)
A ako uzimas malo vecu onda ti definitivno treba ter :)

e-mail: reptilshopbeograd@live.com
EDIT: broj: 064 869 2503 ( evo nabavio sam i broj )

P.S Mislim da na ovom forumu postoje neki clanovi koji takodje prodaju male tarantule ( njihova legla ) pa se raspitaj, ja stvarno ne bih znao da ti kazem ko su oni jer sam takodje novi ovde.
Pozdrav

LukaCG
30.03.13., 08:39
Hvala puno.Znam ter nikakav problem nije:)

filipj97
30.03.13., 09:35
Ne znam koji je sistem za preko granice, najbolje pitaj ljude sa foruma koji se dugo bave teraristikom, što se tarantula tiče najbolje ti je da uzmeš od kima ili homera sa foruma raspitaj se sve kod njih. Uzmeš tarantulu koja ti se sviđa, samo izbegavaj kopače(nećeš ih viđati) ili neke prebrze vrste, ali ako ćeš da paziš onda možeš i neku od njih da uzmeš.
Evo ti njihovi sajtovi imaš sve tamo:

www.nsexotics.net
www.tarantule.webs.com

SoulReaper
30.03.13., 12:07
А имаш и лика у Нишу који продаје, ево његовог сајта: http://www.gekkogecko.rs/
Само не знам да ли шаље преко, то ћеш морати њега да питаш

LukaCG
30.03.13., 21:55
Hvala momci na brzim odgovorima.Našao sam lika koji u jul dolazi u Crnu Goru.Nego da vas pitam koju tarantulu mi preporoučujete,želio bih veliku,ne preveliku samo malo veću.Ne volim malecke.

LukaCG
30.03.13., 21:55
eh da samo da se zahvalim Gameru,hvala brate reptil shop lik dolazi u jul u CG

GaMeR
30.03.13., 23:04
Ma nista uvek smo tu da pomognemo jedni drugima :D
Nadamo se da ces kad kupis tarantulu ubaciti neku slicicu i neces napustiti ovaj forum :)
Pozdrav!

filipj97
31.03.13., 08:36
Moja preporuka ti je Acanthoscurria geniculata, raste oko 20cm raspon nogu može i malko više, ali je fenomenalna tarantula u svakom pogledu. Moja preporuka ti je da odmah uzmeš ženku manju ili poluodraslu i pogledaj kod ovih odgajivača sa foruma imaju li, pa će oni dopremiti do čoveka i njemu platiš za transport i rešeno sve, ako on nema.

djuki
31.03.13., 12:31
Kao sto kaze filipj97, geniculata je odlican izbor. Raste poprilicno, izgleda fantasticno a nije preterano zahtevna za odrzavanje. Sjajan izbor za prvog 'dlakavog' ljubimca :)

SoulReaper
31.03.13., 19:47
Ако те интересују мало атрактивније онда погледај T из рода Brachypelma или C. Cyenaopubescens, оне су ти онако шарењикаве :)

LukaCG
01.04.13., 22:43
hvala na preporuci momci,taj lik dolazi u leto u Crnu Goru,ne mogu iščekat tarantulu :D .. Posebno mi se sviđa Cyaneopubescens