PDA

Pogledaj punu verziju : Problem sa kondenzacijom



Brendon Xtasex
13.04.13., 12:29
Pozdrav svima dragi clanovi i citaoci da vam predstavim svoj sledeci problem. Pokusao sam da ne otvorim ovu temu ali posle toliko neuspesnih pokusaja moram traziti vasu pomoc. Ovako stoje svari svako jutro mi se stvara kondenzacija a neznam zasto. Danju mi je temp. 25c dok nocu polako pada i ujutru kad ustanem oko pola 9, 9 sat oko 20c pomocu crvene sijalice od 40w. Kako da resim ovaj prb. ne bih da obrsiem svako jutro kond. svestan sam da gi uznemiravam, ni ja ne bih voleo da me uznemirava neko svako jutro.


47724773


Evo neke slike oko 12sat nocu vidi se da vec pocinje da kondenzuje voda.

47744775

Evo i dve slike kako izgleda ujutru oko 9 sat
Pokusao sam sve i svasta ali sve neuspeno. Jel ima jos neko ko ima ovakav prb.
Molim vas pomagajte, sve saveti su dobrodosle !

filipj97
13.04.13., 12:43
Dijagonalna ventilacija bi trebalo da sredi sve. :) Nemoj previše vlažiti treset, ako slučajno to radiš.

Brendon Xtasex
13.04.13., 12:50
Filip ranije mi je bio bas vlazan treset cak i vise sad sam smanjio vlagu i vidi se na slici jedna kutija sa zutim poklopcem ima dijagonalnu ventilaciju ali ista prica

Losmi018
13.04.13., 13:27
Meni se ovo desilo kada je bio prevlazan treset. Zamenio sam treset, napravio dijagonalnu ventilaciju i od tada je sve ok. Da li si probao da promenis treset? I da, meni su rekli da brzo vadim tarantulu iz takve posude. (Zarko prvi)

Dule
13.04.13., 13:36
Ne moras vise da grejes sijalicom,dovoljno je toplo.Grejao sam sijalicom dok nisam shvatio da mi pravi vise problema nego sto pomaze.Ako bas hoces da je koristis,morao bi da imas gore mrezicu,a ne rupice jer nemoze dovoljno brzo da isparava iz kutijice voda.Promeni treset,stavi suvi i po malo dodaj vode svaka 3-4-5 dana,tako da bude u kutijici i suvog i vlaznog dela.

Brendon Xtasex
13.04.13., 13:55
4776

Ne se vidi bas dobro ali eto otprilike kako izgleda s leve strane je malo vlazan s desne je strane skroz suv.


4777

Ima dijagonalnu ventilaciju napravio rupice a odozgo plus mrezica neznam gde je prb. u cemu gresim .

Brendon Xtasex
13.04.13., 14:04
Losmi : Promeio sam vise puta treset zato sto sam mislio da je previse vlazan treset i sve malo pomalo smanjio vlagu ali sad stvarno nema vlaga cak se plasim da ne bi dehidrirali, a zasto da izvadim T. jel kond. skodi Tarantuli ili?
Dule necu upaliti jednu noc sijalicu pa da vidim sta se desava pa javim .

Dule
13.04.13., 14:09
Rekao bih da i ako kvasis jednu polovinu,natapas u dubinu ceo treset,pa kad sijalicom ugrejes vazduh u kutijici sva ta vlaga krene gore.Koliko vidim samo jedna kutijica ima mrezicu,sve ostale su sa rupicama.I dalje mislim da bi trebao da smanjis vlagu i ugasis sijalicu.

Dule
13.04.13., 14:10
Skodi prevelika vlaga.

Brendon Xtasex
13.04.13., 14:19
ok smanjim vlagu, povecam ventilaciju , gasim sijalicu pa javim sta se desava
nadam se cu resiti ovaj prb. sto pre da bi T. bile zdravije
hvala svima na pomoc :D

Brendon Xtasex
13.04.13., 14:43
4778

Jel ok treset mislim na vlaznost . Pomesao sam treset, kokosov treset i humus
Za ventilaciju napravio sam rupice sa strane tako da ima vertikalnu ventilaciju plus odozgo cela povrsina mreza
Ne mogu da stavim vise slike , sad samo da cekam do sutra ujutru da vidim sta se desava

Dule
13.04.13., 14:52
Ne vidim da imas suv i vlazan deo .Izgleda mi kao da je ceo vlazan,a da se samo odozgo malo prosusio.Ja sam jednom sa kokosovim tresetom mesao humus.Kao,hteo sam da dobijem malo prirodniji izgled,ali mi se mnogo bolje pokazao terarijum u kom sam stavio cist kokosov treset.Duze drzi vlagu,a kazu i da ne budja.

filipj97
13.04.13., 14:57
Nema potrebe za natapanjem treseta, isprskaš po površini i to je dovoljno. Ja nikad ne natapam, već jednom dnevno samo isprskam i nemam problema, a većina tarantula mi je u plastičnim kutijama sa dijagonalnom ventilacijom(samo rupice).

Brendon Xtasex
13.04.13., 15:00
Jaooo na brzinu potpuno sam zaboravio jednu polovinu da stavim suv treset ali evo sad cu . Pa neznam sad sam ovo prvi put pokusao pa cu videti kako ako nije dobro i ja cu samo kokosov treset. Hvala Dule podsetio si me na vreme hehe :D

filip izgleda da sam ja tu vlaznost previse ozbiljno shvatio videt cu sutra sta se desava moramo i da gresimo da bi naucili :D

Losmi018
13.04.13., 15:23
Moj savet je da uzmes nove posudice, stavis potpuno suvu zemlju, prebacis tarantule, i nakvasis vrlo malo, a da sijalice batalis. Sto rece Dule, prave vise problema nego sto imas koristi od njih.

Brendon Xtasex
13.04.13., 15:27
Bas tako sam i napravio uzeo novu posudu napravio ventilaciju, malo prskao treset i ako je sutra sve OK onda prebacim T. i da necu upaliti nocas sijalicu :D

Losmi018
13.04.13., 19:50
Mozda je bolje da probas cisto posudu veceras, za slucaj da se opet kondenzuje. Jer ako se kondenzuje u praznoj posudi (samo treset) kondenzovace i kad T bude u njoj, a onda bi opet morao da menjas posudu i po stoti put stresiras pauka.

Brendon Xtasex
13.04.13., 20:27
Da bas tako, veceras probam samo cistu posudu mislim bez T. uzeo sam novu posudu poboljsao ventilaciju, vertikalna sam napravio rupice i plus mrezu odozgo, prskao sasvim malo treset i necu upaliti nocas sijalicu ako se ne pojavi kond. (ne daj boze) prebacim sve Tarantule na nove posude kao sto si rekao da ne stresiram pauka sto puta nek ostane nocas tako na istu posudu do sutra pa cu videti i javljam sta se desava :D

filipj97
14.04.13., 08:03
Ako su ti T 3+cm moj savet ti je da kupiš u plastikari kutije od 1,5l i izbušiš rupe i nema brige :)

Brendon Xtasex
14.04.13., 09:21
Filip sve T. su mi oko 1cm neko vise neko manje za sad neka ostane tako dok ne rastu.
Evo dragi clanovi proveravam u 9 sat sta se desava.
Od kondenzacije nema ni traga, ne samo u novoj posudi (bez T) vec i u stare posude gde su T.
Znao sam da treset nije prevlazan i da imaju dovoljno ventilaciju, dakle problem mi je pravila sijalica, kao sto je rekao Dule vise mi je pravila stete nego pomoc. Samo mi nije jasno jednom sam dosao do te ideje, pokusao bez sijalice ali se opet stvarala kond. ali nema veze vazno je da nema za sada kond.
Ovom prilikom se zahvalujem svima koji su odvili vreme za mene, hvala vam puno na pomoc i vase saveti :D
Kondenacija Go Away You Bloody Hell !!!! LOL