PDA

Pogledaj punu verziju : Problem sa slingom Cyriopagopus schioedtei



Dule
25.04.13., 01:06
Ovo mu je drugo presvlacenje i prilicno neuspesno. dakle s jedne strane je sve udove izvukao bez problema,a sa druge samo pedipalp,4 noge su skoro cele ostale u kosuljici.Makazama sam skratio kosuljicu dokle sam smeo,ali ne znam sta da radim sa ostatkom.Ako mu skratim sve 4 noge zarobljene u kosuljici,plasim se da ce iscureti.Ima li sanse da se sa sledecim presvlacenjem izvuce i iz ove stare kosuljice?

hey-ho
25.04.13., 01:44
Ako uspe do sledeceg presvlacenja da prezivi sa sve 4 noge zaglavljene u starom skeletu, presvlacenje verovatno nece predstavljati neki problem. Jesi siguran da je pauk bio zavrsio sa presvlacenjem kada si odlucio da iseces kosuljicu?

Dule
25.04.13., 09:59
Ma da,proslo je 24 casa od kako je krenuo da se presvlaci,u svojoj rupi.Tako sa kosuljicom se izvukao iz nje.

Dule
25.04.13., 10:41
Crko je.Iz kog razloga uginu,ako im se samo noge nisu dobro presvukle?Solidno je bio pokretan s obzirom u kom je stanju bio,ali je vremenom sve nepokretniji bio i u roku od 3 dana uginuo.

loshme10
25.04.13., 12:22
Jel imala dobru vlagu? Zaglavljivanje u presvlacenju moze da bude posledica niske vlaznosti. A to sto nije prezivela sa 4 zaglavljene noge nije nista cudno, iscrpela se u pokusaju da se izvuce...

Dule
25.04.13., 16:00
stigla mi je pre otprilike nedelju dana,malo tunjava,ali sam mislio da je od puta.Stavio sam je u kutijicu za urinokulturu,stavio koricu loze i nakvasio treset.Treset je bio pola vlazan-pola suv.Ukopala se i jedno 5 dana je sigurno bila u rupi gde se i presvukla i na kraju izasla takva kakva je izasla...

loshme10
25.04.13., 16:41
Moguce onda i da joj je transport poremetio proces presvlacenja.

Dule
25.04.13., 16:58
I meni je palo to na pamet,ali nisam znao da li je to moguce...'Bes bakcuza...

hey-ho
25.04.13., 18:23
Baš šteta što je uginula :( Nije toliko česta vrsta kod nas... Možda nisi trebao da je premeštaš u drugu kutijicu s obzirom da je bila debela i verovatno se pripremala za presvlačenje. U prethodnoj kutijici su joj uslovi odgovarali da započne presvlačenje pa se možda nešto poremetilo premeštanjem u drugu kutiju gde su drugačiji uslovi i novo okruženje.
Ja moje tarantule nikad ne premeštam ukoliko su u fazi odbijanja hrane i priprema za presvlačenje već to uradim nakon presvlačenja i kad malo očvrsnu.

Dule
25.04.13., 20:17
Morao sam,dosla mi je u plasticnoj epruveti u kojoj je bio samo komad vlaznog toalet papira,a i paket je kasnio dva dana.Nisam imao pojma ni da li je ziva.