PDA

Pogledaj punu verziju : imam problem treba mi pomoc hitno



pantera
30.04.13., 22:33
Imam leopard gekona, sad se presvukao i na vrshu repa ima neku ranicu, ne znam kako se to desilo, i sta da radim, uskoro cu staviti i slike

hey-ho
30.04.13., 22:52
Najverovatnije se ogrebao o nešto u pokušaju da svuče staru kožu a nova koža je u početku dosta meka pa lakše podleže povredama. Javiće se valjda Dendzo, pa će ti reći na osnovu slika da li trebaš neku mast da koristiš i koju. Za početak je možda dobro da ga staviš u plastičnu kutiju sa ubrus papirima jer su oni sterilni pa ćeš tako smanjiti mogućnost eventualne infekcije rane.

pantera
30.04.13., 23:05
evo jedna slika 4801

pantera
30.04.13., 23:06
na slici ne bas ne vidi najbolje, nije jako velika rana, ali i rep je nakako cudan, na pocetku je debeo a onda odma tanak mislim nije postepeno sve tanji i tanji

poskok
01.05.13., 20:12
Ne vidim ranu a po slici bih rekao da je vrh repa nekada bio ostecen i da je ovo regenerisana varijanta

legenda
01.05.13., 21:19
Na proslom presvlacenju mu je ostalo na vrhu repa kosuljica,nisi skinuo i onda mu otpao taj deo isto se desava i na prstima sve usled loseg presvlacenja :)

Dendzo
02.05.13., 10:24
Ovakav rep kod leopard gekona nastaje kao posledica opekotina. Samim tim kao posledica toga dolazi i do losijeg presvlacenja. Nije redak slucaj da rep u jednom delu pocinje da se susi (posledica topljenja masnih naslaga u repu). To se najcesce javlja zbog toga sto guster provodi dosta vremena na pretoploj podlozi (npr. kamen za grejanje, grejac itd.).