PDA

Pogledaj punu verziju : Muzjak Cyclostenum fasciatum-a



acajelen
07.05.13., 19:08
Imam muzjaka c. fasciatuma. Interesuje me da li neko zna kada oni postaju polno zreli. Presvukao se pre nekih nedelju dve i tek pre neki dan sam primetio tibijalne kukice. Nisam siguran da li ih je imao prethodno presvlacenje jer ga nisam zagledao. Star je negde izmedju 2-3 godine raspon nogu (dijhagonalni) mu je izmedju 10 i 12 cm. Ujedno, ako ima neko zenku za parenje? Moze zamena za bilo sta..

filipj97
07.05.13., 19:20
Dobije on bulbe nakon poslednjeg presvlacenja kad postane polno zreo. Ovako ces odrediti sve je kao na slici:

http://milehighbugclub.com/Methods%20for%20Sexing%20Tarantulas_files/image026.jpg

Pitaj homera sa foruma treba li mu, njemu obicno trebaju muzjaci vecine tarantula.

acajelen
07.05.13., 19:32
Pa sto se bulba tice ima ih. Ali ne izgledaju kao na slici jer, pretpostavljam, se njihov oblik razlikuje s obzirom da ovo nije c. fasc. Nisam nikad uzivo video odraslog muzjaka fasciatuma tako da ne znam kako treba da izgledaju kod zrelog muzjaka, ali sto sam naso po nekim stranim forumima to je to.

hey-ho
07.05.13., 19:36
Ako sad ima kukice znači da je polno zreo a pre presvlačenja ih nije imao, što znači da nije bio zreo :)
Postavi oglas da ga prodaješ ili menjaš pa će ti se možda neko javiti.

acajelen
07.05.13., 19:40
Da budem iskren, ne znam kako se postavlja oglas. Kako izgleda ikonica? Nisam dugo postavljao nista na forumu pa sam zaboravio kako sta ide.:confused:

filipj97
07.05.13., 19:50
Imas dole pri dnu foruma "Ponuda".

homer
07.05.13., 20:10
Potreban muzjak.. Javi se za dogovor :)