PDA

Pogledaj punu verziju : Tarantula ne jede vec godinu i po dana



Balboa1
30.05.13., 00:49
Nov sam u teraristici i ovo je prva tarantula koju sam kupio. Gramostola rosea je u pitanju i nije jela jos od od Decembra 2011 godine, tj od kad sam je uzeo. Nudio sam joj raznu hranu koju sam narucivao preko interneta ali je sve odbijala. Pretrazio sam forum i video da tarantule obicno odbijaju hranu po 2-3 meseca, i cini mi se da je moj slucaj jedinstven, 17 meseci je ogroman period, pa sam zahvalan na svakoj pomoci od ljudi koji mi mogu reci nesto o ovome.

hey-ho
30.05.13., 01:24
Čim sam pročitao naslov teme prvo što sam pomislio bilo je "G. rosea" :) Imao sam čast da odgajim mužjaka ove vrste od slinga veličine 1 cm do adultnog stadijuma i za to mu je trebalo skoro 4 godine. Najređe je jeo od svih tarantula čak i dok je bio mali. Između obroka je redovno pravio razmake od 6+ meseci što je za njega i normalno a ženke veće od recimo 10 cm prave i veće razmake. Slučaj da tarantula živi samo na vodi duže od godinu i po dana imao sam samo sa odraslom ženkom C. cyaneopubescens što znači da je ovo uobičajena pojava kod odraslih ženki većine pustinjskih vrsta dok one prašumske češće love plen.

Šta si sve pokušavao da joj daješ od hrane?

Okači neku fotku tarantule i terarijuma u kom je držiš :)

Geni
30.05.13., 09:11
Imao sam i ja primerak koji nije jeo godinu dana i to se dva puta presvukao za to vreme i rastao. Isto mužjak. Definitivno je moguće da ovoj ništa ne fali ali bi bilo korisno da vidimo koju fotku. tarantule i terarijuma. U principu, ako joj je abdomen normalan i normalno se ponaša, nema razloga za brigu još uvek.

Spooky
01.06.13., 18:46
i naša odrasla C. cyaneopubescens ​nije jela više od godinu dana...

loshme10
03.06.13., 13:16
Moja boehmei nije jela 7-8 meseci, a tada je imala samo 6-7cm. A odrasla zenka G. pulchra je jela 2-3 puta za 2 i po godine...

acajelen
03.07.13., 00:03
Balboa i ja sam dugo imao problema sa hranjenjem G. rosea-e postavljo sam i neke teme na forumu.. Dubijama nisam mogo da je hranim zato sto bi se umirile cim im se ona priblizi. Od skakavaca se plasila, na fobase nije reagovala nikako, na lateralise je lepo reagovala ali su joj bili previse mali i brzi da bi ih uhvatila pa su bile prave muke i tu itamo posele 50 ak pokusaja bi pojela nekog lateralisa. Najbolje je reagovala na cvrcke. Ali problem kod cvrcaka je sto jelte cvrce. Savetujem ti da uradis sledece, kod mene je upalilo, premesti je u manji terarijum. Ono sto vazi za vecinu tarantula 30x30x40 nije bas najprakticnije za gramostole. Kad sam je prbacio u manji ter. vec posle mesec dana je pocela da jede kao luda. Posle sam je vratio u veci iz estetskih razloga. Ali ako hoces da jede cesce prebaci je u neki kiper ili nesto sto nije bas premalo ali dovoljno da moze da se seta sacekaj mesec dana i onda probaj da je hranis. To sto ona bezi od plena ili ne reaguje ne znaci da nije gladna ne tumaci to kao odbijanje hrane budi uporan. Meni se milion puta tako ponasala pa joj ubacujem i izbacujem bubu po 10ak puta na dan dok je ne pojede...