PDA

Pogledaj punu verziju : Zatvoreni ocni kapci kod agame



stefanvasic
30.05.13., 20:45
Agama je pocela da se presvlaci, i do sad nikad nije bilo problema.. Medjutim, sad su mu ocni kapci zatvoreni, i kao da su se krmelji uhvatili i ne moze da otvori oci.Sta da radim? Nadam se da ce mi neko pomoci :/

hey-ho
30.05.13., 21:15
Najverovatnije je u pitanju infekcija očnih kapaka koju možeš lečiti mazanjem hloramfenikolom (mast koju kupiš u apoteci) ali ipak postavi par slika da vidimo kako izgleda.

carcharias
30.05.13., 22:02
Kupi u apoteci kapi DEXAMETAZON NEOMICIN....to pomaze

Dendzo
30.05.13., 22:32
Meni sve to lici na takozvane "retained eye caps". Problem prilikom presvlacenja kada koza koja prekriva oci ne moze da se odbaci. Obicno nakon toga posledicno nastaju infekcije.
Pokusaj prvo ovo. Sipaj mu fizioloski rastvor po ocima i pokusaj lagano vlaznim stapicem za usi da svuces te krmelje. Ako ni posle toga ne bude dobro onda je najverovatnije u pitanju infekcija i onda mozes koristiti masti za oci koje sadrze antibiotik i kortikosterod. Kapi bas nisu zahvalne za takva stanja. Moj predlog su ti Korticin ili Tobradex masti za oci. Naravno ako uspes da ih nadjes, jer su navodno nestasice istih.

stefanvasic
31.05.13., 18:44
A cemu sluze tacno te kreme, neko mi rece da moze i sinodermom, i on je za infekcije?
Uspeo sam da skinem te "krmelje", ali kao da ima i sa unutrasnje strane, i i dalje je onako

Dendzo
01.06.13., 13:45
Ako je i dalje tako mazi mastima koje sam ti rekao. To su masti koje sluze za infekcije i namenjene su tacno za oci. Sinoderm bi mogao za neke druge stvari, ali ne i za oci.