PDA

Pogledaj punu verziju : B. dubia smrad :)



oo7
08.06.13., 04:03
Imam 20ak dubija i kada otvorim kutiju oseca se neprijatan miris, dosta ljudi kaze da im se dubije ne osecaju a oni koji tvrde suprotno kazu da ih imaju na hiljade u koloniji...

Da li ja mozda radim nesto pogresno ili sta je u pitanju? Ipak previse smrde (po mom skromnom misljenju) obzirom da ih je samo 20 :D

Inace, drzim ih u plasticnoj kutiji, sa dovoljno ventilacije. U kutiji je karton za jaja i par komadica hrane za macke, i na svakih par dana ubacim parce nekog voca/povrca (najcesce jabuku ili sargarepu) koje redovno izbacujem ako ne pojedu (cak i vodim racuna da hrana za macke ne dodje u dodir sa vocem/povrcem).

Pomazite...

stsasa
08.06.13., 23:23
Ventilacija tj. vlaga. Sanji malo količinu povrća da smanjiš vlagu. Povećaj broj rupa na mnogo više nego dovoljan broj. Meni je čitav poklopac izbuš otkada sam shvatio da dubija nije smrdljivi lateralis tj traži puno manje vlage.

oo7
11.06.13., 00:59
Poslusao sam savet i stavio mrezu za komarce preko celog poklopca, tako da je kutija prakticno otvorena...

Nisam ni sumnjao da ce to suzbiti smrad al ne znam bas koliko je dobro zbog grinja ili nekih drugih nezeljenih gostiju... Vreme ce pokazati...

DigiNS
11.06.13., 23:53
Poslusao sam savet i stavio mrezu za komarce preko celog poklopca, tako da je kutija prakticno otvorena...

Nisam ni sumnjao da ce to suzbiti smrad al ne znam bas koliko je dobro zbog grinja ili nekih drugih nezeljenih gostiju... Vreme ce pokazati...
Jednostavno mozes i da nabavis dovoljno velik terarijum/kutiju da ne mogu da se penju i ni ne treba ti poklopac