PDA

Pogledaj punu verziju : Prenosenje tarantule



oo7
11.06.13., 01:10
Blizi se moje dvomesecno odsustvo pa rekoh na vreme da se raspitam...

Kako je najbezbednije da autobusom prenesem pauka (oko 8cm, A. geniculata)?

Gledao sam malo po netu, dvoumim se:

Prvi nacin je da je spakujem u neku kutiju oblozenu maramicama, s tim sto ne znam da li te maramice treba kvasiti i koliko?

Drugi nacin, koji mi izgleda lakse, je da je ubacim u neku "knap" kutiju, bez maramica ili bilo cega kao dodatne zastite...

Da li kutiju da drzim u prtljazniku ili u autobusu (gore iznad sedista)?

Putovanje ce trajati ~12h, bice velika vrucina, autobus ce (nadam se :D) imati klimu...

Svi saveti, isustva ili neki novi predlozi su dobrodosli...

hey-ho
11.06.13., 02:14
Najbitnija stvar je da je staviš u čvrstu kutiju, dakle neku koja se neće spljoštiti i ako sedneš na nju. Stavi više slojeva suvih salveta, odozdo, sa strane i, nakon stavljanja pauka, odozgo i to je sasvim dovoljno za par dana vožnje. Kutiju možeš izbušiti mada to nije toliko važno. Ponesi je sa sobom u bus i nemoj je držati na direktnom suncu.
To je to.

oo7
11.06.13., 02:41
Hvala! Dakle bez kvasenja maramica... Kutiju cu izbusiti, nije mi tesko :)

Jos samo da smislim nacin kako je naterati da udje u kutiju :D

Hvala jos jednom...

vladimir
11.06.13., 10:26
evo nacin pogledaj video
http://www.youtube.com/watch?v=FYf-8zte4xo

filipj97
11.06.13., 10:32
Samo je poklopi i odozdo nečim malo poguraj i to je to...

oo7
02.03.14., 16:02
Je l postoji neka "fora" za neko automatsko kvasenje, nesto tipa sa nekim kanapom koji je na jednom kraju zaronjen u vodu a na drugom u terarijumu...

Ili bilo sta sto moze da se napravi/kupi a da moze da obezbedi dovoljno vode tarantuli (u periodu od oko mesec ipo) na temperaturama od oko 30'C?

hey-ho
07.03.14., 20:23
Možda da napraviš nešto slično pojilici za piliće samo u mini varijanti. Mada, ako je veća tarantula, dovoljno je da nakvasiš treset i napuniš činijicu pre nego što odeš i ne moraš da brineš.

oo7
07.03.14., 20:59
Za 45 dana na tako visokim temperaturama? Bas ne znam sta da radim...

hey-ho
07.03.14., 21:50
A što ti je tako visoka temperatura?

oo7
08.03.14., 01:34
Pa tokom letnjih meseci, stan u potkrovlju, bar proslog leta se tako kretala temperatura...

oo7
23.08.14., 17:00
Evo da se javim, pulchra je ziva i zdrava! :)

Napravio sam mini pojilicu od Jana flasice od 250ml, ubacio je par dana pred polazak da vidim da li radi i pred sam polazak zatekao flasicu prevrnutu (ne znam kako je uspela da gurne 250ml vode)... U terarijumu je bila mini poplava :)

Ipak, odlucio sam da je opet postavim, sto sam i ucinio...

Kada sam se vratio sve je bilo isprevrtano, zemlja je bila skroz suva, ne znam da li je i kada prevrnula flasicu ali ono sto je najbitnije tarantula je prezivela... Doduse, odmor je bio u skracenom izdanju (30ak dana)...