PDA

Pogledaj punu verziju : Hladjenje terarijuma bradate agame.



stadaukucamovde
19.06.13., 03:28
Zdravo, zanima me kako mogu regulisati temperaturu u svom terarijumu. Sada kada je doslo leto u mom terarijumu ne postoji hladna strana i iskreno ne znam sta da radim. Citao sam o koriscenju nekih malih ventilatora malih ali pre nego sto bilo sta uradim zeleo sam da vidim da li neko mozda ima bolju ideju. Hvala

wazzup
19.06.13., 15:10
Peskir/krpu potopis u hladnu vodu, ostavis par min u frizideru (ali da se ne zaledi) i sa tim pokrijes mali ventilator u terarijumu, znam jednog lika koji je koristio i kuler od kompjutera umesto pravog ventilatora. Ovo ti je najjednostavnije i najlakse, mada mozes i koristiti razne agense za hladjenje sto ne verujem da ces naci u slobodnoj prodaji...

hey-ho
19.06.13., 15:15
Zdravo, zanima me kako mogu regulisati temperaturu u svom terarijumu. Sada kada je doslo leto u mom terarijumu ne postoji hladna strana i iskreno ne znam sta da radim. Citao sam o koriscenju nekih malih ventilatora malih ali pre nego sto bilo sta uradim zeleo sam da vidim da li neko mozda ima bolju ideju. Hvala

Moraš dati malo više informacija. Napiši dimenzije terarijuma, temperaturu u njemu, jačinu sijalice koju koristiš i postavi par fotografija.

setac
21.06.13., 17:50
ja sam mom ugasio spot sijalicu i ostavio obicnu i uvb neonku i nemam problema mada ga ovih dana hladim i tako sto ga pustam na terasi da provodi dosta vremena u suncanju a sam se skloni kad mu postane vruce i udje u sobu mada sam na netu vido da stavljaju kulere mada sve zavisi i od tera gde su ti rupe za vazduh i koliki je ter pa najbolje stavi slike da vidimo

stadaukucamovde
25.06.13., 17:23
4872Evo slike mada ne znam kolko ce ona pomoci ..terarijum je 100x50x50 i kao na levoj strani na desnoj ima jos 2 ventilaciona otvora. Ali evo cak i danas kada je napolju bilo prijatno leva strana koja bi trebala da bude hladnija je dosla do cak 29-30 stepeni. Sijalicu koju trenutno koristim je samo 40w. Ovih dana planiram da menjam terarijum za veci posto ne znam ovaj izgleda da je previse mali i da se lako zagreva

hey-ho
28.06.13., 00:51
Meni ovde sve deluje normalno. Izmeri temperaturu dole u skrovištu, tamo je verovatno nešto niža. Uglavnom, ne bi trebao da se brineš što je u toku dana tolika temperatura jer ista opada u toku noći i mislim da nije viša od 25 stepeni, što agami sasvim odgovara.

stadaukucamovde
28.06.13., 00:56
agama u skloniste nece da udje :) Veci deo dana provodi upravo na ovom mestu gde se nalazi na slici. A meni je samo problem kada je napolje nenormalna vrucina tada u desnom delu prelazi 30 stepeni a ponekad dostigne i 32 sto je stvarno previse.

homelessica
03.07.13., 01:01
Mozes da spot sijalicu zamenis nekom drugom koja slabije emituje toplotu....Tako da ce temperaturni gradijent postojati....