PDA

Pogledaj punu verziju : Problem A.purpurea



RIO
29.07.13., 19:20
Znaci sling a.purpurea ... imam je vise od mjesec dana ... otkako je dosao nije jeo niti jednom niti je zainteresovan za hranu ... ima vlage ima ventilacije ... znali neko sta se zbiva ?

korisnik
29.07.13., 23:16
Paukovi ne jedu svaki dan kao druge životinje..Ponekad pauk ne jede i po godinu do godinu ipo dana.. Možda će tvoj pauk da se presvlači pa zato ne jede. Čitaj malo forum o paukovima-besplatno je. Google mi sad kaže da uopšte i ne zna da ti imaš problem sa paukom..
Inače-paukovi najviše vole kad ih ostaviš na miru i ne čačkaš stalno..

hey-ho
30.07.13., 00:07
Zakači neku sliku. Često početnici ne umeju da procene kad je pauk dovoljno najeden da bi se presvukao pa mu konstantno nude hranu što ovom smeta i ne želi da započne presvlačenje.

RIO
30.07.13., 16:04
Paukovi ne jedu svaki dan kao druge životinje..Ponekad pauk ne jede i po godinu do godinu ipo dana.. Možda će tvoj pauk da se presvlači pa zato ne jede. Čitaj malo forum o paukovima-besplatno je. Google mi sad kaže da uopšte i ne zna da ti imaš problem sa paukom..
Inače-paukovi najviše vole kad ih ostaviš na miru i ne čačkaš stalno..

ma sta kazes haha :)


Zakači neku sliku. Često početnici ne umeju da procene kad je pauk dovoljno najeden da bi se presvukao pa mu konstantno nude hranu što ovom smeta i ne želi da započne presvlačenje.

druze to mi nije prvi pauk ... znaci imam ih 7 sad za sad ... znaci pauk se nece presvlaciti jer nije apsolutno nista jeo preko mjesec dana ... abdomen je mali i tanak ... a vrucine su sada pa me cudi zasto nije zainteresovan za hranu ... ima vlagu ... ima vent nista mu ne fali .... davo sam mu male fobase .. latere i male dubie ... jednostavno nije zainteresovan ... jer to je sling oko 2 cm dosad se trebao vec presvuci ...

hey-ho
30.07.13., 18:39
To što ti je sedmi pauk ne znači da nisi početnik, ne bi inače postavio ovakvo pitanje. Nisi napisao kakvu mu hranu daješ. Probaj što manjeg insekta da prepoloviš na pola i to mu daš, ja tako hranim slingove.

RIO
30.07.13., 18:52
To što ti je sedmi pauk ne znači da nisi početnik, ne bi inače postavio ovakvo pitanje. Nisi napisao kakvu mu hranu daješ. Probaj što manjeg insekta da prepoloviš na pola i to mu daš, ja tako hranim slingove.

Svakome bi bilo cudno da inace prozdrljiva vrsta ne jede nikako ... a niko nezna u cemu je problem ..Kao sling dosada se trebao presvuci

A ti da malo bolje procitas moj post vidio bi da sam napisao da sam mu nudio male latere ..fobase i dubie .. znam ja kako ga trebam hraniti i koliku hranu mu davati ne brini ti za to ... ako ne znas u cemu je ovdje problem ili ako nisi upoznat sa ovakvim problemom.. molio bih da ne postavljas suvisne komentare ovdje.... ako je neko imao ovakav prob sa avicualariama nek se javi

korisnik
30.07.13., 23:04
RIO , sa takvim arogantnim ponašanjem na forumu nećeš izvući potrebne informacije..Spusti loptu i malo razmisli da li je potreban takav ton i odnos sa ostalim ljudima koji samo pokušavaju da reše tvoj problem. Mnogo postova sam ovde pročitao pre nego što sam bilo šta napisao. Savetujem ti da i ti uradiš isto (lakše ćeš komunicirati sa ostalim ljudima ovde kad vidiš na koji način jedni drugima pomažemo).
Elem , hey-ho možda nije dobro pročitao tvoj post u kojem si pomenuo hranu sa kojom hraniš aviculariu ali to nije razlog da odmah ideš u "kontra-napad" sa rečima. A kad smo već kod toga - ni ti ne čitaš dobro postove.. Lepo sam ti napisao u mom prvom odgovoru na tvoj problem da paukovi ne jedu svaki dan kao druge životinje. Tarantule mogu da ne jedu i do dve godine (postojali su takvi primeri). Svaki pauk je priča za sebe. To što su obično avicularie proždrljive-ne znači da je i tvoja. Na primer-moj B.Smithi nije jeo 8 meseci. Posle toga se presvukao. Posle presvlačenja nije jeo još dva meseca. Posle toga je jeo više nego jedna moja dosta proždrljiva A.Geniculata. Znači nema nekih tačno određenih pravila koja su vezana za vrstu,starost ili veličinu pauka. Nadam se da si razumeo..
Moj savet ti je da aviculariji ponudiš malog cvrčka (manjeg od nje same). I slažem se sa korisnikom hey-ho da broj paukova koje poseduješ niakako ne znači da si iskusan.

RIO
31.07.13., 02:05
RIO , sa takvim arogantnim ponašanjem na forumu nećeš izvući potrebne informacije..Spusti loptu i malo razmisli da li je potreban takav ton i odnos sa ostalim ljudima koji samo pokušavaju da reše tvoj problem. Mnogo postova sam ovde pročitao pre nego što sam bilo šta napisao. Savetujem ti da i ti uradiš isto (lakše ćeš komunicirati sa ostalim ljudima ovde kad vidiš na koji način jedni drugima pomažemo).
Elem , hey-ho možda nije dobro pročitao tvoj post u kojem si pomenuo hranu sa kojom hraniš aviculariu ali to nije razlog da odmah ideš u "kontra-napad" sa rečima. A kad smo već kod toga - ni ti ne čitaš dobro postove.. Lepo sam ti napisao u mom prvom odgovoru na tvoj problem da paukovi ne jedu svaki dan kao druge životinje. Tarantule mogu da ne jedu i do dve godine (postojali su takvi primeri). Svaki pauk je priča za sebe. To što su obično avicularie proždrljive-ne znači da je i tvoja. Na primer-moj B.Smithi nije jeo 8 meseci. Posle toga se presvukao. Posle presvlačenja nije jeo još dva meseca. Posle toga je jeo više nego jedna moja dosta proždrljiva A.Geniculata. Znači nema nekih tačno određenih pravila koja su vezana za vrstu,starost ili veličinu pauka. Nadam se da si razumeo..
Moj savet ti je da aviculariji ponudiš malog cvrčka (manjeg od nje same). I slažem se sa korisnikom hey-ho da broj paukova koje poseduješ niakako ne znači da si iskusan.

Poredis B.smithi sa A.purpureom svaka cast
ionako je ovo mrtav forum pa nema korisnih informacija sa strane korisnika ... lijep pozdrav i cao

Dule
31.07.13., 02:42
Zlatno pravilo je da te hranjenje ne brine,bitno je da ti povremeno ponudis hranu,pa ako ne pojede-vadis i tako dok se ne presvuce...Jedna G.pulchripes od cirka 3cm je kod mene odbijala hranu 9 meseci.Na toj velicini bi ,cenim,trebalo da se presvlaci na mesec-mesec i po',ali eto.Jeste da vazi za T koja sporije raste,ali ga ova pretera.Mozda zbog premestanja u novi ambijent?U svakom slucaju,dok god mrda,ne nerviram se,samo odrzavam vlagu,jesce kad-tad...

RIO
31.07.13., 02:54
dosad nisam imao problema sa slingovima jedino me ona zeza hehehe jer otkako sam je dobio nije jela apsolutno nista sto me malo cudi za takvu vrstu .. ali eto i ti sto kazes dok god mrda ne brinem se :)

korisnik
31.07.13., 06:50
RIO, to je samo primer da razumeš da tarantule ne jedu tako često kao druge životinje(i naravno nema potrebe da poredim b.smithi i aviculariju)..Očigledno da imaš problem sa razumevanjem. Ne znam kako drugačije da ti objasnim? Pored toga da si arogantan (prvo napadaš ljude koji žele da ti pomognu a sad osuđuješ forum da je mrtav) ne razumeš osnovne stvari. Najverovatnije da nije problem u tarantuli već u tebi..Razmisli malo (ako nije problem)...Vidimo da si početnik u ovom hobiju i samo želimo da ti pomognemo. Ako ti forum ne odgovara-nađi neki drugi pa traži informacije.

RIO
31.07.13., 17:38
RIO, to je samo primer da razumeš da tarantule ne jedu tako često kao druge životinje(i naravno nema potrebe da poredim b.smithi i aviculariju)..Očigledno da imaš problem sa razumevanjem. Ne znam kako drugačije da ti objasnim? Pored toga da si arogantan (prvo napadaš ljude koji žele da ti pomognu a sad osuđuješ forum da je mrtav) ne razumeš osnovne stvari. Najverovatnije da nije problem u tarantuli već u tebi..Razmisli malo (ako nije problem)...Vidimo da si početnik u ovom hobiju i samo želimo da ti pomognemo. Ako ti forum ne odgovara-nađi neki drugi pa traži informacije.

Nemas ti pojma sa zivotom a pogotovo sa T .... zato nemoj da se pravis naucnik neki i ne laprdaj gluposti .. LP

marko
01.08.13., 11:55
Rio molim te ubuduće izbegavaj takve poruke.



... jer to je sling oko 2 cm dosad se trebao vec presvuci ...


... a niko nezna u cemu je problem ..Kao sling dosada se trebao presvuci...

Do sada se očigledno nije trebao presvući. Kad ON bude spreman za presvlačenje to će i da uradi.
Problem dakle ne postoji. Neće da jede, potrudi se da ima vode. Probaj sa mrtvom (sveže ubijenom) bubom.

spider_girl
13.08.13., 15:22
Moje male avicularie isto tako jedu na parove razbroj, nekad znaju bježati od latera, imati tanak abdomen a onda se od jednom nažderu i debele su ko da će se raspuknuti. I onda se presvuku odjedanput. Tako da se ne brineš. Dobro ti dečki kažu ;)

RIO
31.10.13., 14:47
Otkako sam zadnji post napisao purpurea nije jela nijednom ... uslovi su bili savrseni ali eto uginula je ... problem ostaje misterija