PDA

Pogledaj punu verziju : L Gecko podloga



limuntus
23.08.13., 16:01
Pozdrav

Zanima me kakva podloga mora da bude za navedenog gustera... da li moze neki pesak ... i to ...

vladimir
23.08.13., 22:52
mozes staviti kokosov treset

preka
24.08.13., 13:33
Ja sam kod moje gekonke od sto leta imao nekoliko podloga, od onog pustinjskog peska, do kamenja, preko kokosovog treseta, kokosovog treseta sa peskom, da bih sada zavrsio na podlozi od stiropora koju sam napravio da bude neravna i obojio u boju peska i na to posuo malo pravog pustinjskog peska i na tome je sada...

limuntus
24.08.13., 20:45
Da li moze da se stavi pesak,da ga ne iritira to... (naravno pustinski ne obican)

hey-ho
24.08.13., 21:22
Možeš staviti npr. kvarcni pesak ako ga prethodno dobro ispereš. Time ćeš ukloniti prašinu koja inače može gušteru da iziritira oči. Dakle što je veća granulacija s tim bolje.
Hranu je u tom slučaju najbolje davati iz neke posude kako gekon ne bi unosio u organizam pesak pri svakom lovljenju plena.

filipj97
24.08.13., 23:10
Čist sitni pesak se ne preporučuje, jer može doći do zatvora, ako se desi da ga gekon pojede malo više. Hrani na način koji je napisao hey-ho i ne bi trebalo da bude nikakvih problema.

Mucak
02.09.13., 05:28
Ja cu svojoj da istampam sliku pustinje od gore, ili tako nesto na A3 papir i da stavim to jednostavno... Najcistije/prakticnije, s obzirom da se muci sa crvima jer ih jedva vidi u kokosevom tresetu.