PDA

Pogledaj punu verziju : Loptasti "omanuo"



Godfather
26.08.13., 21:27
Danas sam ponudio pacova loptastom nakon tacno 40 dana pauze od jela posto je u tom periodu odbijao i bio nezainteresovan za klopu, u medjuvremenu se i presvukao pre 3 dana, star je oko 11 meseci i muzijak je u pitanji, znaci danas kad sam mu ubacio pacova odmah je poleteo na njega ali ga je promasio pa je drugi put opet i ovaj mu je izmako a piton se najeo malo treseta koji je zahvatio ustima. Nakon toga kad je progutao treset je bio nezainteresovan opet. Nikad do sad nije omanuo ovako i uvek je iz prve ulovio i pojeo. Sta moze da bude???

NecrovoX
26.08.13., 21:46
Verovatno da se desi i najboljima da omanu :)
Koliko sam čitao po forumu i gledao razne klipove po netu o ovim zmijama, skontao sam da nije neuobičajeno da iz nekog razloga odbijaju hranu i po par meseci. Tako da mislim da nemaš brige, omašio je i verovatno se malo prepao pa odlučio da odustane. Pokušaj opet za petnaestak dana.

Nikhanter
27.08.13., 16:58
Kad bi moji burmanci mogli tako da se zasite tresetom kad promase zeca! :icon_albino: To su nezasita i uvek gladna stvorenja. Desavalo se da odbiju plen samo kada su u fazi "mutnih ociju". Jednom prilikom mi je jedan nas iskusni terarista dao jednostavno objasnjenje u vezi posta loptastih pitona " oni ne rastu veliki kao burmanci ili mrezasti pa im i nije potrebno toliko hrane, jednostavno njihov maksimum rasta je mnogo manji pa samim tim i intezitet hranjenja"

Godfather
27.08.13., 23:04
Kapiram to, samo sam se zabrinuo da nesto nije u redu sa njim kad je prakticno dva puta pacov uspeo da ga eskivira a do sad bukvalno svaki put savrseno odradi proceduru, sad sam pomislio da nije zanemocao ili tako nesto, mada mi izgleda apsolutno zdravo i normalno, lepo se ponasa, palaca jezikom stalno, bistre oci, sve je cool ali me ovo isprepadalo. Ovo mu je drugi put da ima ovoliku pauzu izmedju obroka i oba puta se u tom periodu presvuko i nakon presvlacenja je odma' hteo da klopa ali ovaj put bezuspesno :mad: