PDA

Pogledaj punu verziju : Hitno pomoc kokosov treset



Kristian
06.09.13., 19:34
Treba mi hitno pomoc uzeo sam kokososv treset i potopio ga u vodu da se natopi on se raspao i sve je to u redu od pocetka se malo osecao neznam zasto stavio sam ga u tera al je bio previse mokar i bilo bi previse vlage stavio sam ga na terasu i on se dosta prosusio 2 dana je bio na vazduhu i ja sam ga vratio o5 ali o5 mi magle stakla od vlage kad npr ukljucim grejac zna li neko sta da radim? I da zasto se tako oseca?

hey-ho
06.09.13., 21:13
Da, kokosov treset ima specifičan miris ali ne brini jer to neće naškoditi tvom gekonu. Izgleda da si ga previše nakvasio pa mu sad treba dosta vremena da se osuši. Za ubuduće da znaš da je bolja varijanta sipati malo manje vode na ciglu i onda sačekati par sati da se ova potpuno navljaži i raspadne. Ako ti je grejač ispod terarijuma i ako ti poklopac nije skroz od mrežice onda je jasno zašto se magle stakla a ista bi situacija bila i da je podloga humus ili pesak. Dva dana nije dovoljno da se treset osuši osim ako je baš na suncu po ceo dan i razvučen u tankom sloju a da si ga pre toga i dobro iscedio.
Drži ga par dana na toplom mestu ili promaji uz povremeno mešanje rukom da bi se brže sušio.

Kristian
07.09.13., 11:12
Hvala na odgovoru pa ovako pola poklopca je od mrezice sacu ja izbaciti treset ponovo da bi mogao da joj odrzavam temperaturu :D

vladimir
07.09.13., 14:54
ja drzim kod gekona potpuno suv treset jedino u kucuci ima vlazno mesto i to je to
sacekaj da se potpuno osusu pa ga stavi u terarijum a za ciglu treseta je dovoljna litra vode da se skroz raspadne a da nabude previse vode