PDA

Pogledaj punu verziju : P. irminia слинг - укопавање



SoulReaper
22.09.13., 20:28
Поздрав друштво,

Већ скоро две недеље ми се укопала P. irminia. С обзиром на то да је арбореална врста интересује ме да ли неко од вас зна зашто ово ради?

Капирам да је све ОК и да ће можда и да се пресвлачи ал ме интересује зашто се овако понаша, није ми се дешавало раније. Иначе, величине је око 2cm распон ногу.

Ево и пар сличица како то изгледа. Направила чауролику творевину у углу посуде.

http://i39.tinypic.com/kdlvzc.jpg

http://i43.tinypic.com/ifu0pl.jpg

loshme10
22.09.13., 20:43
Sve je potpuno normalno, nista ne brini ;) I ocekuj da ce to da radi jos neko vreme...

Kowalski
22.09.13., 21:32
Ne brini ja imam p.regalisa, vec 3 dana ne izlazi iz rupe.. :D

loshme10
23.09.13., 00:36
Jedino sto mi se cini da je previse vlazno, cim se uhvatila kondenzacija. Smanji vlagu slobodno...

hey-ho
23.09.13., 01:17
Jedino sto mi se cini da je previse vlazno, cim se uhvatila kondenzacija. Smanji vlagu slobodno...

Jeste, prevelika je vlaga. Tih par rupica samo sa jedne strane kutije nije dovoljno. Treba još nekoliko da se izbuši i sa druge strane i na poklopcu. Takođe je dobra varijanta napraviti i 2-3 rupice na mestima gde se kondenzuje voda.

SoulReaper
23.09.13., 02:16
Влажио сам јој јуче и мало сам претерао па се зато ухватила кондензација између осталог :) Иначе има и са друге стране исто оволико рупа (дијагонално) само се не виде из ове перспектве, одмах изнад супстрата су.

Хвала за савете везано за влагу. Смањићу јој у будуће.

SoulReaper
28.09.13., 14:17
Управо је избацила егзоскелет и поново се завукла унутра. Дакле, само се мало дуже припремала за пресвлачење :)

SoulReaper
01.10.13., 22:33
Једно питање, да не отварам нову тему...

Која је величина јединке (распон ногу) када може на основу боје да се утврди ког је пола ова врста? Другим речима, када ће ако је мушко почети да добија браонкасту боју?

loshme10
01.10.13., 23:02
To je tek kod adult muzjaka. Kada postanu MM, dobiju tu ruznu boju, vise sivu nego braon.