PDA

Pogledaj punu verziju : Problem sa tarantulom



Sanjar
27.09.13., 20:43
Pozdrav.Nedavno sam dobio tarantulu lasiodoru na poklon ali stvarno nemam gde da je stavim i držim a i ne mogu da je vratim. Sta mi predlažete da uradim jer mi je jako glupo da je tek tako bacim?
Prvi put mi je na forumu i nisam znao tačno gde da postavim ovo pitanje. Ako je pogrešno mesto kažite mi prvo gde da pitam pa onda obrišite post. Hvala unapred.

filipj97
27.09.13., 21:15
Kolika je tarantula? Prosto je nemoguće da nemaš gde da je držiš. Ako je skroz mala, ubaci je u neku manju posudu, ako je malo veća, imaš kutije u plastikarama od 1,5l, 3l, 5l...
Ako ne želiš da je držiš, prodaj je nekome ili u krajnjem slučaju pokloni. :)

ZolleRu
27.09.13., 21:16
pozdrav, na dobro si mesto postavio pitanje, naravno da je glupo i nepotrebno da tako nesto uradis, na forumu ovde u delu mali oglasi postavi oglas i nekom je pokloni ili prodaj.. sigurno ce ti se javiti neko kome treba.. :)

Sanjar
28.09.13., 00:47
Ok. Hvala na brzom odgovoru. Pa nemam a i moji roditelji mi se jako bune zbog njega i prave mi problem. Tako da hteo ne hteo moram, na moju veliku žalost, da ga prodam/poklonim. Kolika se cene oni ako bih odlučio da ga prodam? Muško je i star je malo više od mesec dana. Još se nije presvukao.

Dule
28.09.13., 02:37
Ne mozes da znas pol tarantule koja ima mesec dana zivota. Kolika je? Ko ti je rekao da je muzjak?

Sanjar
28.09.13., 04:43
Taj čovek koji je prodao mojim drugovima je na kutiji napisao da je 70% muško pa sam iz toga zaključio da je najverovatnije muško..

filipj97
28.09.13., 11:14
Možda je u toj kutiji ranije bilo nešto držano, pa zato piše. Jednostavno je nemoguće odmah saznati pol, a ti procenti ništa ne znače ni u određivanju pola kad dođe vreme. Ili je mužjak, ili ženka.
Pošto kontam da je L. parahybana 1. presvlačenje, možeš je prodati za 200 din. Možda najbolje da je pokloniš nekom koga znaš i da ga to zanima ili nekome sa foruma.

Sanjar
28.09.13., 14:43
Ne znam ovde nikoga i najverovatnije ću da je poklonim nekome, samo još da nađem kome. Hvala.

stanolsen
07.10.13., 17:00
Pozdrav
Imam L. Parahybanu staru dve godine i od pre dve nedelje neće da klopa ( beži od hrane ), mnogo se usporila, na tresetu je napravila tepih od paučine i pomera se samo pri dodiru a i to deluje bezvoljno obzirom koliko je bila munjevita pa i agresivna. Temperatura je u terarijumu skoro uvek bila 22-25 a voda redovno sveža...
Kažite mi nešto jer sam odlepio...
tenk ju unapred

acajelen
07.10.13., 17:37
Pozdrav
Imam L. Parahybanu staru dve godine i od pre dve nedelje neće da klopa ( beži od hrane ), mnogo se usporila, na tresetu je napravila tepih od paučine i pomera se samo pri dodiru a i to deluje bezvoljno obzirom koliko je bila munjevita pa i agresivna. Temperatura je u terarijumu skoro uvek bila 22-25 a voda redovno sveža...
Kažite mi nešto jer sam odlepio...
tenk ju unapred
.
Lici mi na presvlacenje. Nemoj da brines. Koliko je dugo imas? Verovatno nisi nikad video t. kako se presvlaci :D.
Niposto nemoj da je diras i uznemiravas. P.S. Dobordosao na forum!

stanolsen
07.10.13., 18:00
Jaoooj batice...
Pa otprilike dve godine. Duga je pa bar 10cm. Presvlacila se nekoliko puta i egzoskelet ( ako se tako zove ) sam izbacivao iz terarijuma redovno pa sam ga naknadno proučavao:rolleyes:. Uvek se presvlačila ispod kore drveta a sada je napolju. Sad kad malo mućnem tintarom možda je i prerasla "gajbu"... Ja i keva i ekipa iz kraja odlepili !!!
Tri sata lutam po internetu i čitam i nerviram se pa ladno provalim da lik koji je prodao mojoj sestri i zetu uopšte nije rekao da trebam da joj menjam taj kokosov treset-znaci prebicu ga :mad:....šalim se...pomalo... nadam se da ipak neću...
Kaži mi da li su potpuno nepomične kad se presvlače i ako ti nije problem još neki savet usput, pa ti dugujem par Jagodinskih pivca ;)

uh, hvala puno i čekam odgovor tj. ne mrdam

Dule
07.10.13., 18:43
Najosetljivije su kad se presvlace,tako da ne smes da je diras.Na tom tepihu(nesto kao krevetic?) bi trebala da se presvuce.Kako god,ne uznemiravaj je.

stanolsen
07.10.13., 18:45
Hvala ti Dule !

acajelen
07.10.13., 22:28
[QUOTE=stanolsen;169589]Jaoooj batice...
Pa otprilike dve godine. Duga je pa bar 10cm. Presvlacila se nekoliko puta i egzoskelet ( ako se tako zove ) sam izbacivao iz terarijuma redovno pa sam ga naknadno proučavao:rolleyes:. Uvek se presvlačila ispod kore drveta a sada je napolju. Sad kad malo mućnem tintarom možda je i prerasla "gajbu"...

Mozda se u pravu. Mozda je prerasla. U svakom slucaju izgleda kao presvlacenje. Sto se tice treseta njega menjas vise iz estetskih nego higijenskih razloga. Mogu da se stvore mikroorganizmi na ostacima hrane i izmeta.. ALi stvarno nije nesto sto spada pod najvaznije. Ja jednoj mojoj nisam 3 godine menjao treset...

Nisu nepomicne ali se polako pomeraju, imas na youtubu brdo klipova. Kucaj tarantula molting. Ako je vidis da lezi na ledjima (najcesci nacin presvalcenja) ne diraj je. Moze da se presvalci i na boku ili stojecki. Druga stvar to sto t 2 nedelje odbija hranu ti je kao da ti ne jedes 5 minuta. To su zivotinje koje mogu da jedu jednom u sest meseci ili svaki dan i da opet isto zive, da rastu.. Bitno je koliko je kolicinski hranis i cime i jos vaznije cime hranis hranu koju joj dajes. Ja moje t hranim nekad 3 puta dnevno 3 do 4 dana, pa ih onda ne hranim do sledeceg presvacenja, a nekad i jednom u dva meseca...

stanolsen
09.10.13., 13:56
Hvala ti Aco !
Presvukla se i drema. Stvarno sam se uplašio jer je nikad nisam video da se presvlači da kažem na otvorenom.
A kad da krenem da joj dajem hranu jer sad je već skoro dva dana u skrovištu i odmara ?
Pozdrav i hvala još jednom !

hey-ho
09.10.13., 14:00
Za jedno desetak dana.

acajelen
11.10.13., 00:49
Mogao bi i da postavis neke slike ako imas. Cisto da vidimo a i eventualno da ti damo neke sugestije..ili pohvale :D

smajo122
15.10.13., 01:23
evo necu da otvaram novu temu nego cu odmah ovde,prvo da se pohvalim da sam odlucio uzeti l.gekona i ako me ovaj covjek debelo salta valjda ce biti nesto od toga,nego imam problem sa T,ubacio sam joj dubiju prije 20 minuta i odkako je zgrabila kao da su joj se napola oduzelo zadnji par nogu te pusta dubiju vec 3 puta i opet je uzima i kad je pusti kao da ne moze drzi ravnotezu,slicno vet moltu samo naravno dossta je stabilnija,uslove sve ima u redu,vodu,hranu,temperaturu,vlaznost ne znam stvarno sta joj je

stanolsen
25.10.13., 16:20
Izvinjavam se što se nisam javljao jer računar imam samo na poslu ( posle posla se "presvlačim" u kostim čoveka od akcije tako da mi ne pada na pamet internet i ostalo ) ali evo ispravljam !
Hvala svima još jednom, sa mojom L.P. je sve potpuno u redu, uživa, klopa, odmara, porasla je...
Boja joj je malo drugačija tj. lepša posle zadnjeg presvlačenja.
Nastavlja po starom i redovno se zalepi na levu stranu terarijuma, koja je tik uz zvučnik mog Hi-Fi uređaja, čim pustim muziku...kvalitetnu !
Slike ću ubaciti čim malo nahvatam vremena, obećavam.
Pozdrav