PDA

Pogledaj punu verziju : G.aureostriata kopa do dna terarijuma



Explodishka
25.10.13., 02:14
Pozdrav svima sa foruma, za pocetak :D :icon_salut:

Imam maleni "problem" sa mojom g.aureostriatom. To mi je prva tarantula pa bas nemam iskustva, ali mislim da sam za sada radim dobar posao :)
Naime, odlucio sam da joj malo sredim terarijum, stavio malo kora od drveta za skloniste (skuvao i ispekao koru pre stavljanja u terarijum) i koliko vidim dopalo joj se. Nasla je sebi mesto i krenula vredno da sreduje skloniste :cool:
Medjutim prokopala je do kraja terarijuma, tj do stakla, pa se pitam da li to moze nekako da joj smeta? Obzirom da pre nikada nije kopala (za godinu dana ni jednom) stavio sam tanji sloj supstrata na dno, oko 3cm.
I jos jedno pitanje, kako bi trebalo da odrzavam terarijum sto se tice vlaznosti? Neko mi kaze da treba uvek da bude vlazno, neko da treba suvo.

Eto toliko za sada, ako neko iskusniji nadje vremena neka baci neki odgovor, znacilo bi mi mnogo :)

P.S. Ako sam temu postavio na pogresno mesto ili odgovor vec ima na forumu neka me neko uputi, jer ja nisam nasao :rolleyes:

loshme10
25.10.13., 09:19
Prvo, dobrodosao! :D

Drugo, vrsta se vise ne zove G. aureostriata nego G. pulchripes. Trece, nije nista cudno sto kopa i nije nikakav problem, to je normalno. I cetvrto, Grammostole ne traze veliku vlagu, tako da je dovoljno da u terarijumu drzis neki veci cep ili manju plasticnu posudu sa vodom i to je to.

Explodishka
25.10.13., 11:00
Hvala! :D

Znaci nije potrebno ni kvasenje treseta ili terarijuma uopste? Dovoljna je samo posuda sa vodom?

Dobro je, jer nisam zeleo da je opet vadim i stavljam deblji sloj treseta obzirom da mi se cini da ce da se presvuce :cool:

Hvala na odgovoru :D

loshme10
25.10.13., 12:03
Mozes pred presvlacenje da podignes vlagu tako sto ces poprskati deo treseta, inace nema potrebe. A mozes i da uvek drzis vlaznim 1/4 podloge, i u tom slucaju ti ne treba posuda sa vodom. One uopste nisu zahtevne za drzanje, bitno je da ne ostane bez vode duze vreme...

Explodishka
25.10.13., 12:46
Kul, hvala na odgovoru!
Smaracu ja vas na forumu neko vreme sigurno sa pitanjima, mada dosta odgovora vec ima.
Planiram da uzmem jos dve t. do kraja meseca pa cu imti posla i pitanja :cool:

hey-ho
25.10.13., 16:52
A to da nije potrebno kvašenje treseta osim pred presvlačenje se odnosi na tarantule veće od 5 cm u rasponu nogu dok je sve manje od toga potrebno držati na nešto vlažnijem tresetu pošto nisu još toliko zaštićene od gubljenja vode iz organizma. Voštani sloj na kutikuli biva sve deblji kako tarantula raste pa su tako i potrebe za slobodnom vodom manje, naročito kod pustinjskih vrsta.

Explodishka
25.10.13., 23:42
Da, zaboravio sam navesti velicinu svoje t. ima do 6cm raspon nogu, tako da pretpostavljam da savet moze da se primeni. Meni je jedino sto ja nemam jos iskustva odrediti da li imaju dovoljno vlaznosti, ali nadam se da cu se navici vremenom jer planiram uzeti jos t. obzirom da mi ova ni posle godinu dana nije dosadila, cak naprotiv :D