PDA

Pogledaj punu verziju : Moj terarijum,sa crvenouhim konjacama..;)



DonAleks
23.11.13., 00:18
terearijum sa crvenouhim konjacama..ludace male..:D treba jos malo da se sredi ali to je to..dajte predloge..:D :)

501250135014

hey-ho
23.11.13., 01:10
Nije loš terarijum/akvarijum i bilo bi super da ta vrsta kornjače ne raste veća od 5-6 cm pa da joj uvek bude komforno. :)
Predlog je da povadiš školjke sa dna jer ćeš tako bolje moći da oceniš kad je voda prljava. Nisam siguran koliko će ti ta pumpica pomoći ali činjenica je da ove kornjače jako brzo uprljaju vodu kad se nalaze u malom prostoru i ako duže vreme borave u takvoj vodi lako dolazi do infekcije očiju.
Nabavi UV sijalicu ili neonku jer će joj trebati za razvoj skeleta.

DonAleks
23.11.13., 13:28
fala fala..:) Pa msm da rastu malo vece,imam jos dve bas velike,videcu da slikam uskoro,ne znam sta da radim s njima,nemam mesta za njih..:) Pa videcu,pa sta predlazes,vecu pumpicu ili?? da da,u pon idem da kupim..

hey-ho
23.11.13., 14:11
Ma rastu one dosta veće, zato i kažem :) Najveći problem kod crvenouhih kornjača je što ih ljudi kupuju dok su male jer su "baš slatke" i onda kad porastu nemaju gde s njima jer na to nisu unapred računali. Tada je ili stavljaju u najveći akvarijum koji mogu sebi priuštiti npr. 100x50x50 cm mada ni to nije idealno za odraslu kornjaču ili je puste u obližnje jezero ili reku a to takođe nije dobro.
Ja sam lično došao samo do tog tog stadijuma da nemam dovoljno mesta za nju pa sam je poklonio nekom čoveku što ima jezerce u dvorištu tako da ti ne bih znao reći kako da olakšaš sebi posao čišćenja kad malo poraste. Ta tvoja pumpica je dobra za manje ribice ali kad je kornjača u pitanju, nije baš efikasna.

Sačekaj da ti se javi neko ko je gajio veće kornjače pa da ti objasni kako je čistio vodu, ili potraži negde na netu.

koca019
23.11.13., 19:33
Ja imam dve ogromne crvenouhe kornjace,jedna oko 20 cm, a druga za par cm manja, ja sam isto imao problem sa ciscenjem akvarijuma, resio sam ga spoljnim filterom, kao kod ribica sto se stavlja, i mesto vazdusne pumpe, stavio sam istu tu potapajucu pumpu kao sto ti imas u akvarijumu za pretakanje vode izmedju akvarijuma i filtera, radi fenomenalno, samo sto mora da se pere sundjer ili da se stavlja nov, sto je mnogo lakse od pranja celog akvarijuma...

DonAleks
24.11.13., 15:04
Oke oke..pa ### znaqm,ali polaniram kad porastu,da uzmem neki akvarijum od 150 l i pumpu i do jaja..:) ###,ako imas nekog ko bi kupio odrasle crvenouhe,javni..:D

DonAleks
24.11.13., 15:05
ahaa,zanimljivo za razmisljanje,videcu da to uradim..:)