PDA

Pogledaj punu verziju : Lisica



zlokojehoda
27.11.13., 21:11
Pozdrav svima,

Citam po internetu vec neko vreme da ljudi svuda po svetu cuvaju lisice kao kucne ljubimce i vidjao sam da npr. u americi imaju profesionalni uzgajivaci lisica. Sad me zanima da li je neko cuvao lisicu ili zna nekoga ko je cuvao lisicu? Veoma me interesuje da li kod nas postoji neko ko se bavi lisicama pa ako zna bio bih zahvalan da mi kaze ko to radi.

Hvala unapred :)

carcharias
28.11.13., 22:15
Ako si mislio na /Fennec fox/njih niko nema ovde i jako su skupe preko.Treba ti za odrzavanje da uredis sobu kao za bebe.Za zivotinju ti treba od 1000 do 2000e plus transport i papirologija u ministarstvu.

zlokojehoda
29.11.13., 13:34
Uf... Mislio sam na crvenu lisicu ovi sto je ima svuda :D ali trenutno nemam toliko para ovo samo razmatram da nekada uradim u buducnosti pa se cisto interesujem :D hvala na odgovoru

darko c
29.11.13., 14:29
Meni se cini da sam video na zooberzi da neko prodaje lisice ove nase "domace",
uglavnom ih prodaju vlasnici privatnih zoo vrtova i lovci da bi se psi ucili na njih.

NecrovoX
29.11.13., 18:02
Ja sam čuo da ih je relativno teško pripitomiti, jer su ipak većinom iz prirode ili prva generacija rođena u zarobljeništvu. Kada je mala super je, a kada poraste šmugnuće čim joj se ukaže prilika. Kao i da imaju dosta jak miris.
Ne znam koliko ima istine u ovim pričama ali tako sam čuo.
A ono što provereno znam je da ih ljudi drže da bi vežbali lovačke pse na njima. U mojoj glavi to zvuči da koriste lisice da bi psi naučili miris lisice, a u stvarnosti ko zna šta to znači.

intricatus
01.12.13., 14:47
Par puta sam očuvao mladunče lisice (siročiće oduzete od lovaca). Mogu da se pripitome veoma lako kad su male, ali njihova "pitomost" i igra nije ista kao recimo kod mačke. Vole da se maze ali sve vreme grickaju, grebu i ispuštaju najčudnije zvukove (odatle i ona pesmica: "What does the fox say", pretpostavljam). Lisice su prirodni rezervoari besnila u prirodi, pa je vakcinacija obavezna.
Međutim, ništa nije veći problem od mirisa...ili bolje reći smrada. Ubijaju koliko smrde. Čak i ako čistite svakodnevno, smrdeće. I ima da štipa za oči :shock:
To je njihov način obeležavanja teritorije (pogotovo mužijaci).
Vraćanje u prirodu mora da bude daleko od vaše kuće, jer nepogrešivo nalaze put nazad (provereno).

Ako baš hoćeš neobičnog krznatog ljubimca uzmi feretku, lisice su divlje životinje i najbolje je da tako i ostane.