PDA

Pogledaj punu verziju : Cudan problem? Ili ipak nije?



Losmi018
12.12.13., 14:11
Pozdrav ljudi, imam jedan (meni) cudan problem. Imam L. parahybanu vec godinu dana, i verovali ili ne ona je i dalje ispod 1cm raspona nogu. Pored nje imam jos 2 tarantule, na potpuno istim uslovima, sa potpuno istom hranom, i one normalno rastu i presvlace se. Za tih godinu dana koliko je kod mene, l.p. se presvukla 2 puta, a uopste i nije porasla. Poslednje presvlacenje je bilo pre 20-ak dana, nudio sam je hranom pre nekih 10 dana, ali ona nije htela da jede. Da li neko zna u cemu je problem? Temperatura je nekih 22 - 23 stepeni preko celog dana, nocna oko 20. Izvinjavam se ako vec postoji ovakva tema, ja je nisam video. :(

hey-ho
12.12.13., 14:52
Da, ima takvih slučajeva da jedinke iste vrste jednakih veličina rastu nejednakim brzinama. Bilo je o tome reči u više tema a ja sam takav slučaj imao sa B. annitha gde je od 2 slinga istog uzrasta jedan više jeo pa došao i do 2 presvlačenja ispred drugog da bi ga ovaj drugi kasnije prešišao :)
Možda mu ne odgovara kutijica u kojoj je pa probaj da ga preseliš a od hrane nabavi male lateralise ili popce, oni su dosta aktivni pa na njih tarantule reaguju bolje nego na dubie. Izbuši rupu na poklopcu kutije taman toliku da možeš ubaciti insekta bez otvaranja ali da tarantula ne može izaći. Tako je nećeš uplašiti svaki put kad joj daješ hranu pa možeš da posmatraš kako reaguje kad oseti insekta. Isto tako i kada kvasiš treset, proguraš špric kroz rupu i lagano istisneš vodu.
Kad tarantula malo poraste, velike su šanse da ubrza sa rastom, pogotovo što je L. parahybana u pitanju :)
Inače, ta temperatura je ok.

Losmi018
12.12.13., 21:24
Razmisljao sam o tome da ga preselim u drugu kutijicu, i uradicu to ovih dana. Nudio sam ga tenebrijama do sada, probacu i nekom drugom vrstom hrane. Tako i kvasim treset, iglu gurnem kroz rupicu i lagano istisnem, da ga ne bih uplasio. Hvala u svakom slucaju! :)

Losmi018
16.01.14., 01:27
Iskrso mi je neki #####i problem sa grejanjem, poslednje 2 noci mi pada temperatura nocu i do 14 stepeni. Da li ce biti dovoljna stona lampa i sijalica od 40w za dogrevanje? I na kojoj udaljenosti od kutija da stavim lampu? Male su kutije, nisu velike. A. geniculata (oko 7cm) P. regalis (oko 5cm) i L. parahybana (ova mala problematicna) su u pitanju.

hey-ho
16.01.14., 01:45
Ako je tako niska temperatura bolje stavi 60w pa izmeri termometrom kolika je temperatura kad je lampa udaljena 15-ak cm od kutija sa tarantulama.

Losmi018
16.01.14., 12:31
Probacu tako, hvala.

GaMeR
18.01.14., 22:33
Loshmi018 ja tako grejem moju L.Parahybanu iako ima kamen grejac uvek radi lampa i sto je vise udaljena od tera manje greje sto je bliza normalno greje vise ( a radi vecinom nocu jer je dnevna bar kod mene iznad 20), sto se tice sijalice gledaj da nabavis 'crvenu' jer kako sam upucen ove obicne sijalice smetaju tarantulama pa ih izbegavaju kriju se i sl. , sad ne znam koliko je to tacno ali sijalica u boji ne kosta nista vise od obicne :) Poz

Losmi018
19.01.14., 11:04
Uzeo sam obicnu sijalicu od 40w, stavio je na nekih 15-ak cm od kutijica, i nocu mi temperatura bude oko 23 stepeni, sto je sasvim odlicno. A to sto kazes da se kriju i beze, to sam i ja negde procitao, ali do sad nisam primetio. Budim se stalno nocu, tako da uvek bacim pogled na njih. :)

hey-ho
19.01.14., 21:40
To da tarantulama smeta svetlost je dezinformacija. One jesu noćne životinje i stoga su više aktivne noću ali to ne znači da im svetlo smeta tj. da im može naškoditi. Moje tarantule rado izlaze iz skrovišta i priđu što bliže sijalici ukoliko je pre paljenja bilo hladno u terarijumu. Crvenu sijalicu možeš nabaviti i uključivati je noću, a običnu koristiti u toku dana.
Evo jedne slike moje ženke koja se popela što je više mogla a zatim je počela da se čisti:
http://i196.photobucket.com/albums/aa77/ass_ass_in/070120141040_zps26fcf454.jpg

:)

mel3k
19.01.14., 23:14
i kod mene przi 300 W iznad tarantule pa opet izadje iz rupe .. nije aktivna nesto pretjerano dok je svjetlo upaljeno ali ne krije se

hey-ho
19.01.14., 23:18
Baš tako. Dok god ona ima mesto gde da se sakrije, svetlo ne predstavlja nikakav problem. Ovo što sam napisao za moju da se penje gore je, naravno, zbog toplote a ne zbog same svetlosti - čisto da neko ne protumači pogrešno :p