PDA

Pogledaj punu verziju : Problem sa Kosuljicom



GaMeR
14.12.13., 16:56
Pozdrav, dugooo nisam bio na forumu iz razloga sto mnogi clanovi nisu bili aktivni pa sam se doslovno 'smarao'.Evo vratio sam se da podelim sa Vama da se moja T presvukla vec 5 put i ogromna je :)
E sad imam mali problem kod odredjivanja pola, kad god se presvuce kosuljica tacnije deo kod abdomena bude potpuno 'zguzvan' tako da nikako ne mogu da odredim da li je m ili z... Citao sam negde da mogu da natopim kosuljicu u vodi da popusti i onda da je pogledam, mada je meni to malo cudno, strah me da se kosuljica ne raspadne u vodi.Recite mi sta da radim, ako ovo sa vodom funkcionise da li treba da bude topla/hladna..
Jos jedan pozdrav i ako treba postavicu slicice :)

hey-ho
14.12.13., 19:42
Ako koristiš vodu, trebala bi biti jako topla da bi imalo efekta, ali je ipak najbolje sa alkoholom. Čak i kada je košuljica natopljena, dosta je teško otvoriti je tako da se ne pokida, naročiti ako je tarantula manja od 10-ak cm tako da budi pažljiv.

GaMeR
14.12.13., 20:45
Pod sta podrazumevas jako toplu vodu? Vruca ili? I koliko treba kosuljica da provede vremena u takvoj vodi da bi ja mogao da je otvorim? Kosuljica je 16-17cm tako da ne verujem da ce biti problema jer sam pokusao da je otvaram mada se plasim da ce da se pokida!

oo7
14.12.13., 23:12
Ja stavim malo vode u cinijicu i malo deterdzenta za sudove, ubacim kosuljicu, sacekam malo i posle sa cackalicama razmotam...

hey-ho
15.12.13., 15:36
Što toplija to bolja, može i ključala a kao što kaže oo7 dobro je staviti i malo deterdženta jer kutikula ima voštani sloj koji odbija vodu. Trebaš čekati oko 5 minuta dok sa alkoholom čekaš svega 5 sekundi :)

GaMeR
15.12.13., 20:30
Hvala ti najlepse hej-ho ajde probacu pa ako uspem postavicu slike abdomena i slike sa presvlacenja.
P.S Jos kad se T presvukla primetio sam da nekako cudno koristi noge, do sad mi se to nije desavalo, kao da je 'hendikepirana' a ipak ih koristi, ne mogu bas najbolje da objasnim ali nekad je zatecem sa podvijenim nogama na zemlji kao da ih koristi po pola i nekako ih cudno savija, nzm ako nadjem neku sliku na netu postavicu ili kad se namesti slikacu je pa ces da vidis stvarno se plasim, da nije to zbog premale vlaznosti u toku presvlacenja ili? Kao da joj se noge nisu razvile u potpunosti?

hey-ho
15.12.13., 23:37
Nema na čemu. Moguće da je izgubila dosta vlage u toku presvlačenja ako podvija noge. Ako nemaš, obavezno joj ubaci posudu sa vodom i navedi je na nju jer je to najbitnije da ima posle presvlačenja. Noge mogu da se razviju tako da su iskrivljene i to usled nedovoljno prostora za protezanje nakon presvlačenja ali to se da ispraviti narednim presvlačenjem. Pošto ova tvoja nema krive nego samo podvijene noge onda je sigurno zbog dehidracije jer noge ispravljaju uz pomoć pritiska u telu. Kako se gubi vlaga, pritisak opada i noge se same od sebe podvijaju. Pauci svoje mušiće koriste samo za skupljanje nogu prilikom hodanja ili grabljenje plena a unutrašnji pritisak za podizanje i pružanje nogu.