PDA

Pogledaj punu verziju : Povreda kod Parahibame



feki
17.12.13., 16:04
Ljudi imam problem, imam Parahibamu i danas sam primetio da na jednom članku noge ima neku belu kapljicu i kako se kreće ta kapjica postaje sve veća i počinje to belo da curi. Dali je opasno i šta mogu da uradim?
Stara je oko godinu dana, muzjak i presvukla se pre manje od nedelju dana. I da uopšte ne koristi tu nogu :/ Molim vas pomozite.

hey-ho
17.12.13., 16:45
To je hemolimfa a curi jer je verovatno skelet na nozi pukao na tom mestu. Pošto kažeš da se uskoro presvukla, do toga je moglo doći ako je pao sa veće visine pre nego što je novi skelet očvrsnuo. Naspi mu kukuruznog brašna na tu ranu i obezbedi činijicu sa vodom. Ako se ispostavi da je noga slomljena, pauk će je sam odbaciti kad bude trebalo a za sad je samo bitno da zaustaviš krvarenje.

feki
17.12.13., 17:57
Hvala ti puno, a sad sam negde pročitao i da može super lepak umesto brašna i da je kao bolji. Koliko je to sigurno?

hey-ho
17.12.13., 18:32
Možeš i sa tim da probaš ali bih ja na tvom mestu to uradio sa brašnom. Super lepak se stvrdnjava u dodiru sa tečnošću pa bi brzo zatvorio ranu ali je i otrovan. Nisam do sada čuo da je nekome tarantula uginula od super lepka ali mislim da je kukuruzno brašno ipak bezbednije rešenje.

Boogi
20.12.13., 01:34
Sad me bas zanima jesi li uspeo da zaustavis curenje hemolimfe? Kolika je trenutno tarantula i ako mozes ubaci koju sliku da je vidimo. :)