PDA

Pogledaj punu verziju : 3D pozadina , pitanje



Bojan Stojkovski
30.12.13., 07:10
Pitanje glasi : kakvom bojom boiti 3D pozadinu ? i s chime premazati stiropor u isti sluchaj pre bojenja ?

nenad
30.12.13., 09:24
Premažeš prvo lepkom za pločice. Kad se dobro osuši, možeš da premažeš još jednim slojem, mada ne mora. Ja sam koristio akrilne tonere za krečenje. Baš danas treba da farbam dve nove pozadine za terarijume :)

ZolleRu
30.12.13., 11:38
Da, kao sto rece Nenad na stiropor ili stirodur ide lepak za plocice, pa kad se osusi mozes da farbas i bojom za beton, ja koristim boju za beton, i posle mozes sve to da izlakiras bezbojnim lakom za camce tj drvo... :)

Dule
30.12.13., 16:11
Ja pozadinu ne mazem lepkom za plocice,vec samo izrezbarim,povrsinski malo spalim i rokam boje za beton.http://imageshack.us/a/img571/2629/8tg1.jpg

Bojan Stojkovski
30.12.13., 20:42
a chime ga palish ?
ja sam uzeo lepak za plochke i boju za zid :D pa videcemo shta ce ispasti

nenad
30.12.13., 20:52
Za koju je ovo životinju, nekog guštera? Kako si zalepio ovu platformu, samo silikonom, ili si izbušio rupu pa provukao?

ZolleRu
30.12.13., 21:20
extra je Dule pozadina.. Ne znam za gustere ali tarantule umeju ako je sam stiropor bez lepka za plocice umeju da pocnu da ga grickaju i na kraju ogule pola pozadine :)

hey-ho
30.12.13., 21:30
Mislim da je baš o tome Dule i pričao u jednoj temi, da mu tarantula kruni pozadinu :) To je mana kada ne stavljaš lepak za pločice već samo farbu, iako isto izgleda. I mene zanima platforma i koju bi težinu mogla da podnese ova sa slike.

nenad
30.12.13., 21:34
Ja uvek stavljam lepak za pločice. U neke pozadine sam ugrađivao panjeve i grane (lepio ih silikonom, a posle sušenja i lepkom za pločice) i do sada nisu popustile.

Bojan Stojkovski
30.12.13., 21:55
ugradio sam ja panj od osushenog bonsai drvce , tek sam premazao lepkom ali imam josh dosta posla , sad cu da okacim sliku samo da skontam kako :)

Bojan Stojkovski
30.12.13., 22:00
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/1528638_347734455369108_1087013868_n.jpg

valjda moze da se dobro vidi :) te shiljke shto shtrche gde izgleda da im nije mesto , nije im tamo mesto haha trebaju viseti s'tog plafona kao u pecini

inace radim ovo za millija kog uzimam u toku ovde nedelje od zarka

nenad
30.12.13., 22:05
Trebalo je prvo da obradiš upaljačem pozadinu. Mislim, može i ovako, ali kad obradiš upaljačem, stegne se stiropor, pa bude čvršći, ne kruni se i nemaš ove kuglice, koje nekad mogu da otpadaju, a i izgledaju neprirodno. Sad ću videti da ti nađem neki primer.

Bojan Stojkovski
30.12.13., 22:16
pa eto to nisam znao , videcu kako ispadne ako mi se ne dopada uradicu novu imam fore do petka

nenad
30.12.13., 22:18
... prazna baterija na aparatu, ništa za sad :( Uglavnom, pogledaj kako je Dule uradio, nema kuglica ;)

nenad
30.12.13., 22:19
I ja sam prvu pozadinu bacio, baš zbog toga ;)

Bojan Stojkovski
30.12.13., 23:38
ma nije nishta , meni se dopada , premazao sam josh jednom sa josh debljim slojem i izgleda mnogo bolje nego ranije , a tema je pecina ko shto je postojinska jama u sloveniji tako da treba imati te male obline kao shto se stvaraju kod te shiljke koji se stvore od kapljenja vode i tako to :)

videcu krajni rezultat , mozhda i promenim pa uradim novu :)

Dule
31.12.13., 01:01
Ne palim upaljacem jer bi predugo morao da bude upaljen,tako se grejao i mozda eksplodirao u ruci.Upalim svecu,pa polako...Pozadina je napravljena za prodaju,lepljena je sililonom s tim da sam kao armaturu provukao par grancica koje prolaze kroz pozadinu i terasicu.Jesam postavio jednu temu o grickanju stiropora od strane lude tarantule,ali je to bila pozadina koja nije paljena i lepljen je treset na nju,nije farbana.Mnogo je tvrdja povrsina kada se spali.Predpostavljam da je T osetila mekanu povrsinu i mislila da moze da prokopa tunel.Slojevi su treset,silikon i farba,ne znas sta je mekse od cega...Sa ovim farbanim pozadinama nisam imao problema.

Bojan Stojkovski
31.12.13., 02:04
neznam meni se bash dopalo kako je i ovako zato shto sam naneo debeli sloj i se skoro i ne poznaju topchikji , sutra cu naneti josh jedan onako normalan pa videcu kako ispadne... idem u petak najverovatno kod zharka u nish pa videcu dotad shta ispadne... a jako me vuce da se oprobam i s jednog pauka oni skoro i da nisu zahtevni s obzira da se ja raspravljam svakog dana sa cane corso zhenku , s machkom , s ribe i sad po novo i gushtera :D tako da jedan pauk nece mi biti razlike a bash sam se neshto nalozhio sad i na to, ponecu ja pare pa videcu shta ispadne... hteo bih da to bude ona narandzhastim kolenicama mislim da se to zove b.smithi :) kako god... javicu shta bude ispalo postavicu mozhda novu temu sa slikama krajnim rezultata terarija samo ne kontam kako da napravim tu dijagonalnu izolaciju kako da izechem staklo od strane gotovog terarija valjda cu morati kod staklorezca :D

hteo sam da pitam jeli neko probao do sad sa glinom ili plastelinom da oblikuje neshto (kad bi zanemarili da je skuplje) mozhda bude ispalo neshto mnogo realnije pa preko njemu lepak za plochke ili gips ili shta god pa na kraju bojenje ?

Bojan Stojkovski
02.01.14., 02:52
506350645065

evo kako je ispalo , ja sam zasad zadovoljan. mislim se da ubacim mov od drveta da zalepim silikonom ali neznam videcu kako odlucim

vase mislenje ?

nenad
02.01.14., 13:09
Odlično je ispala, prvo pa muško ;)

Bojan Stojkovski
02.01.14., 16:51
josh samo malo sam ga podsredio , jedino mi bed shto mi se panj umazao bojom , hocu da ga ochistim a neznam kako :/ i se dvoumim dal da lepim mov malo kao detalj ili da ostavim ovako i vidim kako ce se uklopi u ostalo... shto vi mislite ?