PDA

Pogledaj punu verziju : Drugacija ishrana



GaMeR
03.01.14., 10:47
Pozdrav, ponestaje mi velikih dubia pa dok ove male ne porastu malo vise da li bih mogao da tarantulu hranim sirovim mesom ili mozda nekim srcem, bubrezima itd..?? Da li bi joj to predstavljalo neki problem ?

hey-ho
03.01.14., 12:13
Sirove bubrege nemoj davati, možeš eventualno srce ili skeletni mišić i to u jako maloj količini ali su ipak najbolji insekti pa gledaj da ih što pre nabaviš.

loshme10
03.01.14., 12:28
Nije nikakav problem da ne hranis tarantulu neko vreme(ne moras da cekas bas da male dubie porastu, ali mozes da sacekas dok ne nabavis nove jer ako imas jednu T sa 20 dubia si miran do pola proleca). Po meni je to mnogo bolja opcija nego da eksperimentises sa zivim mesom ili tako nesto.

GaMeR
03.01.14., 16:29
Male dubie su mi oko 2cm imam i 3 odrasle pa cu nekako da joj dam te 3 do kraja januara a dok ove male jos malo ne porastu planiram da joj dam nesto malo sirovog mesa, jednom sam joj dao na cackalici i pojela je sasvim normalno kao i bubu ali me zanima da li ce to da joj pravi neki problem, ponavljam dacu joj mozda jednom ili dvaput cisto da dubie malo narastu :)

loshme10
03.01.14., 20:54
Ne znam, ja se ne bih igrao kad joj sigurno nece biti nista ako joj neko vreme ne budes davao da jede. Ili mozes te 3 dubie da joj das u razmacima od 15 dana, pa ako za mesec i po ne mozes da nabavis dubie, ### onda...

ZolleRu
03.01.14., 23:28
I moj ti je savet da ne radis tako nesto jer nema potrebe za to.. :) koja je i kolika ta t? Ako je T velika, i velik joj stomak, te 3 velike dubije mozes slobodno da joj das na svakih 15-20 dana, i da ne brines, a do tada ce te dubije manje da porastu kolko tolko.. A ne vidim ni problem da je hranis i sa tim manjim dubijama od 2cm, samo malo cese.. :) Ja sam pulchripesa svakih dan dva hranio sa tek rodjenim dubijama oko 1cm, mesec dana i nista mu nije falilo, ugojio se :) tako da za sav taj period ako ne nabavis dubije sto kaze loshme10 onda # # # :)

GaMeR
04.01.14., 15:36
Okej, onda cu redje da je hranim :D Hvala na savetima...
btw ZolleRu tarantula je Lasiodora Parahybana i velika je 17-19cm :cool: