PDA

Pogledaj punu verziju : Najnoviji ljubimac:) Grammostola pulchripes



pedja83
05.01.14., 02:37
Pozdrav svima i sve najbolje u ovoj nam 2014. godini. Naime postao sam ponosni cimer sa Grammostola pulchripes. Nisam postavio temu da kukam nego da se pohvalim :) Naime malac se nalazi za sada u plasticnoj posudi u tresetu i posuda je koliko se kaze u srazmeri sa velicinom same T i njenih nogu ... navlazena podloga, ima ventilacijske otvore i tako sve dok joj ovih dana ne napravim maleni terarijum:) nista preterano ali malo vece od ovoga sada. Potrudicu se da ovde vodim dnevnik ili bar obavestavam s vremena na vreme kako stvari stoje. Jedino sto me zanima je kako da joj napravim idealne uslove i da mi sto pre poraste-presvuce se. Moracu i da malo smaram oko nabavke hrane jer imam jedino tenebrie pa da mi date savet gde u Bg imam nabaviti i sta za ishranu.
Poz jos jednom od presrecnog cimera :):L):):)LOL

5075

ZolleRu
05.01.14., 03:07
Pozdrav, dobrodosao. :) Velika temperatura i cesto hranjenje dovode do brzeg metabolizma i rasta, ali i kraceg zivota pauka... Nudi joj hranu dok ne pocne da odbija i kad joj stomak pocrni i pocne da se sjaji znaci da ce se uskoro presvuci.. :) A sto se tice hrane imas kod mnogih uzgajivaca u beogradu da kupis, pogledaj forum ponuda ovde na sajtu, treba da uzmes male lateralise ili dubije, ili najbolje oboje.. Pozz :)

pedja83
05.01.14., 03:40
To sam za sada skapirao oko metabolizma, a da li gresim ako je sada naviknem da jede cesto pa onda proredim kada dostigne po meni dovoljnu velicinu. Naravo da cu pogledati da imam raznovrsnu hranu samo ja bi I Sam da gajim bube a to jos istrazujem. Hvala

oo7
05.01.14., 04:27
Pozdrav, i dobro nam dosao :)

Za hranu ja preporucujem Bluia (petreptilez.rs)

hey-ho
05.01.14., 06:07
Lepa je tarantula, nije previše mala pa joj možeš davati cele tenebrije tj. ne moraš da ih seckaš a za hranu takođe preporučujem Bluie-a, ima najveći izbor.
Ne može tarantula da se navikne na češće hranjenje pa da joj posle smeta ako prorediš obroke tako da nemaš brige oko toga :)

pedja83
05.01.14., 09:18
Tnx, ima li ko link za vezano za hranu kako se drzi, da li mogu tj koje biljke ste \ ako ste koristili u terarijumu jer bih da napravim jedan takav.

pedja83
05.01.14., 09:29
Zaglupeo mi tablet:-) nasao deo za hranu:-)

ZolleRu
05.01.14., 14:14
E tako kao sto ima deo sa ponudama i potraznjom tako ima i pod forum vasi terarijumi, terarijumsko bilje i tako, pa malo sad sedi listaj i citaj forum sve ce ti se samo kazati :)

pedja83
06.01.14., 15:50
5076

Posto nisam jos nabavio treset ostao je u staroj podlozi uz dodatak panja i saksijice za skrivanje. Tera je malo veci nego sto bi trebalo (nadam se da to nije problem?) mada mi se cini da mu je ovako prijatnije jer se dosta krece oko panja i cas je na njemu kao sad ces se zavuce u saksiju. Evo ga drugi dan kako prolazi i ne jede nista , imam crve i bube (oprostite jos nisam savladao nazive) nutkam mu dva puta dnevno po par minuta ( nadam se da ne gresim u necemu). Gamizu po njemu on nista ili ona :) i naravno izvadim napolje s tim da je par crva zavrsilo u akvarijumu.

ZolleRu
06.01.14., 16:29
Dobro si mu sredio :) Nije problem ako mu je malo veci ter. nema veze ako nece da jede, mozda nije gladna ili ce uskoro da se presvlaci, sacekaj jos koji dan da se odomaci u novom terarijumu pa pokusaj opet za 3-4 dana da je hranis sa insektom njene velicine. Sve sto ne pojede gledaj da izvadis, a na crve pazi jer cesto kad je mekana podloga gledaju odmah da se ukopaju u zemlju, tako da pokusavaj da ih hvatas pre nego sto pobegnu u zemlju.. :) i kao sto rekoh ako nece da jede nemas razloga za brigu, pokusaj opet za par dana da je hranis :) Pozz

pedja83
06.01.14., 18:08
:-) ovo je tek pocetak, sredio s onim sto sam imao pri ruci. Video sam dosta ali i procitao sa foruma:-) tako me tek ceka posao. Shvatio sam da jede kad se njoj jede u svakom slucaju moje najjace oruzje je strpljenje. Sad sam u razmisljanju koje bilje moze da ubacim a pored svega me zanima da li postoje stvari name koje treba posebno obratiti paznju npr bolesti, velika vlaznost, promaja, temperaturne oscilacije...
Hvala jos jednom :-)

ZolleRu
06.01.14., 18:19
Videces i sam vremenom stalno ce ti se neke nove ideje jaljati :) ako ces zivo bilje mozes dosta toga stim sto ti treba dobra dnevna svetlost ili neonka da bi mogle da zive biljke.. :) Sto se tice uopsteno cuvanja pulchripesa nemas brige, bolesti su retke, a i nisu bas poznate i ispitane vecine bolesti tarantula.. ne zahtevaju veliku vlaznost tako da za tim nema potrebe, samo pred presvlacenje malo veca vlaga i to je to.. Promaja joj ne smeta stim da je i bolje da terarijum ima i bocnu ventilaciju.. :) temperatura gledaj da ti ne varira previse, da ne pada ispod 18-19c i ne ide preko 28-29, sve to izmedju je neka idealna temperatura.. :)

GaMeR
06.01.14., 23:29
Pozdrav i dobrodosao na forumu :) Da se ubacim i ja haha..
Od hrane bih ti preporucio da odes do petshop-a u BG-u i kupis velike dubie 30-tak komada (idu u pakovanju) oko 300din i kokosov treset 5l 250din... Ne mogu tacno da se setim cene ali otrpilike sve u svemu tu je negde! Ja sam ovako poceo pa da ti kazem prednosti: treset od 5L koji sam kupio isto sa dubiama pre godinu ipo dana jos mi je ostao a dubie se namnozile pa od onih velikih 30-tak velikih dobio sam stotinak malih :) Za 500+din bices miran veoma dugo.. taman da se uigras i da vidis kako sve to funkcionise! Sto se tice temperature sve iznad 20 i ispod 30 je okej, i kao sto je rekao ZolleRu nakvasis malo ter prskalicom ako primetis da je oplela mrezu oko saksijice, da se ukopala ili da ti duze vreme odbija hranu pa slobodno malo naprskaj ter(povecas vlagu) i iscekujes presvlacenje!
Btw nadji g.pulchru ovde na forumu pa pogledaj karakteristike i ostalo sto te zanima ako vec nisi!
poz

pedja83
07.01.14., 14:20
GaMeR :-) hvala za ukljucivanje u temu:-) sitnice oko nabavke sam savladao sada trazim kako da napravim sto je moguce bolji tera tj interesuje me zuta zemlja koju su neki koristili u podlozi, koja je i gde mogu da je nadjem. Dosta sam vec prelistao ali ima jos toga zanimljivog:-)

oo7
07.01.14., 18:42
Pozdrav i dobrodosao na forumu :) Da se ubacim i ja haha..
Od hrane bih ti preporucio da odes do petshop-a u BG-u i kupis velike dubie 30-tak komada (idu u pakovanju) oko 300din i kokosov treset 5l 250din... Ne mogu tacno da se setim cene ali otrpilike sve u svemu tu je negde! Ja sam ovako poceo pa da ti kazem prednosti: treset od 5L koji sam kupio isto sa dubiama pre godinu ipo dana jos mi je ostao a dubie se namnozile pa od onih velikih 30-tak velikih dobio sam stotinak malih :) Za 500+din bices miran veoma dugo.. taman da se uigras i da vidis kako sve to funkcionise! Sto se tice temperature sve iznad 20 i ispod 30 je okej, i kao sto je rekao ZolleRu nakvasis malo ter prskalicom ako primetis da je oplela mrezu oko saksijice, da se ukopala ili da ti duze vreme odbija hranu pa slobodno malo naprskaj ter(povecas vlagu) i iscekujes presvlacenje!
Btw nadji g.pulchru ovde na forumu pa pogledaj karakteristike i ostalo sto te zanima ako vec nisi!
poz

Nikako se ne isplati kupovati u Pet centru :) U Hidroponici je cigla treseta od 9l 135din, moram da ucim druge posto sam ja prvi kokosov treset kupio u Pet centru i platio ga 3x vise :(

pedja83
07.01.14., 19:38
Nikako se ne isplati kupovati u Pet centru :) U Hidroponici je cigla treseta od 9l 135din, moram da ucim druge posto sam ja prvi kokosov treset kupio u Pet centru i platio ga 3x vise :(

To sam vec video :) juce me mrzelo da idem do grada jer nije frka:) vec sam organizovao sutra dan a to mi je prvo na spisku ;) nego jel moze neko da mi nesto kaze za tu zutu zemlju koju sam video da neki koriste za podlogu ( umesa se i isprska vodom pa se susenjem stvrdne).
Prijatelj zeli ( zaraza se siri poput pozara) B.smithi od 5-7 cm pa me zanima koja je cena i da li neko ima u ponudi?

GaMeR
07.01.14., 22:49
Nikako se ne isplati kupovati u Pet centru :) U Hidroponici je cigla treseta od 9l 135din, moram da ucim druge posto sam ja prvi kokosov treset kupio u Pet centru i platio ga 3x vise :(
Haha eto vidis nisam ni ja znao :) Kao sto sam napisao tamo sam sve kupio tako da nisam gledao da li negde ima nesto jeftinije ali sve u svemu hvala! :D


To sam vec video http://www.teraristika.org/images/smilies/icon_smile.gif juce me mrzelo da idem do grada jer nije frkahttp://www.teraristika.org/images/smilies/icon_smile.gif vec sam organizovao sutra dan a to mi je prvo na spisku http://www.teraristika.org/images/smilies/icon_wink.gif nego jel moze neko da mi nesto kaze za tu zutu zemlju koju sam video da neki koriste za podlogu ( umesa se i isprska vodom pa se susenjem stvrdne).
Prijatelj zeli ( zaraza se siri poput pozara) B.smithi od 5-7 cm pa me zanima koja je cena i da li neko ima u ponudi?
Znam na sta mislis, ali jos nigde to nisam vidjao u ponudama, pitaj ove iskusnije forumase mozda ti oni pomognu oko toga.. Btw dobro si me nasmejao za ovu zarazu hahaaha (rofl), i mene su isto smarali da im kazem gde sam kupio moju T da pogledaju pa mozda i uzmu hahaha :D

oo7
07.01.14., 22:58
Mali off ali moram da kazem, blago vama :) Ja od kad sam kupio tarantule imam duplo manje drugara :D Skorasnji me izbegavaju a stari drugari mi u oci kazu da nisam normalan...

Sta cete, Srbija.

ZolleRu
07.01.14., 23:06
Za tu zutu zemlju ne znam sta da ti kazem uopsteno, mozes naci svuda to.. :) to je obicna zemlja koja je zuta.. ako si nekad isao u prirodu da trazis glinu, ako negde u blizini imaju neke iskopine ili slicno ona zemlja na dubini je zuca i cvrsca od ove na povrsini.. ako ima neka ciglana da se proizvode crepovi blokovi i to u okolini su njihove iskopine sa dobrom zutom zemljom.. Mislim ja sam na takvim nekim mestima nalazio ono sto mi treba, i na Fruskoj gori takodje.. Stvarno ne znam da li ima tako nesto da se kupi :D

GaMeR
07.01.14., 23:32
Mali off ali moram da kazem, blago vama :) Ja od kad sam kupio tarantule imam duplo manje drugara :D Skorasnji me izbegavaju a stari drugari mi u oci kazu da nisam normalan...

Sta cete, Srbija.
Ah da i meni su neki govorili da nisam normalan, dok su drugi ( po meni normalniji lol ) bili iznenadjeni i odusevljeni haha :D
Kako to mislis izbegavaju te? Zbog tarantule ili?

EDIT: Bolje da ti u oci pricaju da nisi normalan neko da ti se dosaptavaju iza ledja i smeju kao ludaci! Imao sam prilike i to da vidim ::)

oo7
07.01.14., 23:35
Malo sam izkarikirao ali nije mnogo daleko od istine... :D

pedja83
08.01.14., 20:00
Treset kupljen:-) 50 din kesa od 2 l i 9 l presovanog za 130 din al to ide za cvece. U svakom slicaju tera spakovan a bice I slika:-) ostavio sam jutros jednu bubu koju sam nekim slucajem ubio i sad vidim da je isrkala znaci danas se klopalo :-) a ovih dana moram da namestim kutiju za bube. Crvi koje imam su u mekinjama i primetio sam da se petvaraju u lutke tako da ocekujem i bube uskoro. Jednu sam odvojio posebno pa cu da vidim koliko im treba do bube.


Malo sam izkarikirao ali nije mnogo daleko od istine... :D
Kolega, dok smo pricali prokomentarisao da mracni ljudi drze T :-) kakav kralj a:-) mene spaslo sto gajim I cvece :-D

pedja83
22.01.14., 19:02
Juce palo prvo klopanje od kada je dosla:-) nestade lateralisa ko napolitanke s groba. E sad cini mi se da je vec pocela da menja boju pa me znam da li se sprema presvlacenje. Za sa da...

Shelby gt500
22.01.14., 19:45
Ajd da i ja prozborim koju,imam pulchripes od 09.2013 doduše moja je stigla nešto veća, izuzetno mirna tarantula kad je sita :D što je bilo samo pred presvlačenje ovo ostalo jede kao provaljena evo je na snimku kako ruka dva latera, http://www.youtube.com/watch?v=y5Is5GpuOeM .
Inače ne praktikujem takvo hranjenje al to je jednom,ja svoju hranim jednom u 7 dana ili rijeđe.Ventilaciju rukaj dosta bočnu i stavi na poklopac, ja sam imao problem s grinjama ili su vaši nemam pojma ni ja pa je vjerovatno bilo do toga.Ona ne traži puno vlage tako da ti je dovoljan čep poji ćeš održavat ne mora punim no da ima a nije problem ni da koji dan bude prazan.Kao što rekoše kad je pred presvlačenje onda malo dodat vode još oko čepa i to to.Inače u rodu najbrže raste i najveća.Imas na početnoj o njoj kratak opis.Što s tiče žute zemlje i sa kokosom bi trebao izvest sličnu zamisao koju si htio s njom,nađeš posudu u koju ćeš staviti tarantulu i kokos onako vlažan mokar kako hoćeš oblikuješ postaviš uposudu za voud postaviš kućicu i sve dobro utabaš ,lupiš na radijator ili sijalica i kad se osuši ima solidnu čvrstoću.... valjda nisam smorio ako šta interesuje lupi,jerbo posjedujem i jedna mi je od dražih tarantula.i da kod nje se abdomen uvijek presijava svijetli cakli kako hoćeš tako da bar meni to nije neko mjerilo,odbijanje hrane je najbolje

pedja83
23.01.14., 01:19
Vec sam dovoljno iscitao I za sad se sitnicama bavim npr razmisljam da kad dodje vreme terarijum orgnizujem, sredim tako kako pomenusmo sa zemljom a jos ne znam da li da ga pravim od stakla ili plastike.
Jos sam zelen u ovim vodama pa mi sve nekako interesantno i sve bi zeleo tako da se mozda i kolekcija uveca :-) Lepo izgleda ta tvoja I jedva cekam da pocne I moja da se hrani tako redovno.
Za sada nisam primeti da imam problema sa terarijumom i negativnim promenama tipa budj i tako to. Prvih par dana sam vlazio treset dok nisam provalio da ovoj vrsti i nije potrebna toliko, u cepu imam dovoljno i pratim je ovih dana ako krene presvlacenje da dodam jos kako si pomenuo.

Shelby gt500
23.01.14., 10:34
Mislim da ti je terarij bolje radit od stakla no od plastike al opet ne znam šta ti je pristupačnije,ova moja nema terarij a neće ga imat još neko vrijeme dok još malo naraste,samo ću je za sad prebacit u veću kutiju.

pedja83
23.01.14., 19:02
Ja Sam ovaj imao tj bio je akvarijum nego se mislim kad stasa a do toga ima:-) sta da radim, znam cene stakla dok se oko pleksia jos nisam raspitivao.

hey-ho
23.01.14., 19:26
Iz mog iskustva, pleksiglas je dosta nezahvalan za pravljenje terarijuma jer se jako lako može ogrebati, počne sam od sebe blago da se krivi posle nekog vremena i morao bi da nabaviš neki specijalni lepak jer ne može bilo koji da se lepi za njega. Silikon recimo nikako ne može a koristio sam i neki lepak sličan pur peni, samo što se ne širi, i u početku je držao ali je posle 2 godine popustio.
Tako da je moj savet da se držiš stakla, koje je usput i jeftinije.

pedja83
23.01.14., 19:48
E tu sam vas cekao:-) eto razloga da ostanem na staklu:-) hvala. Tako Sam I mislio da ce lepljenje biti problem ali nisam znao za krivljenje. Hvala. Ovih dana bi trebalo da budem bogatiji za jos 2 kom Smithi I parahibana ali videcemo jos, da ne baksiziram jer je bilo malo cimanja.

oo7
23.01.14., 21:50
Vidjao sam po ebay-u mnogo lepe terarijume od pleksiglasa, u delovima pa se sastavljaju, bez lepka... Cene su bile ok... A pleksiglas kod nas je bio mnogo skup, ne znam sto je to tako...

pedja83
17.02.14., 20:10
Danas dodato malo treseta i ubacena jedna saksijica sa melenom alojom, kamen i staro drvo ostalo. Posle par sati se ukopala ispod kamena i drveta i primecujem da je i malo mreze isplela dok je pravila sebi sobu :) slike uskoro jer nisam pri aparatu. U poslednjih 10ak dana je palo jos jedno hranjenje a od presvlacenja jos uvek nista, ocekujem da ce uskoro ali ko ce ga znati, bar ja jos ne znam na koliko dana to ide. Sve u svemu hobi kao zaraza i planiram jos nekoliko komada s proleca:) za pocetak sling-ove pa ko ima neka se javi...

pedja83
21.03.14., 13:50
5177
Poz veliki :) nije me dugo bilo ali nije se odmaralo. Hvala Momčilu:) Ima nas malo više sada... A.geniculata,B.vagans,N.chromatus su novi cimeri. Stara G.p. se presvukla :) da se ne bi pretrpavao slikama napravio sam ovako na jednoj nadam se da ce se videti.

pedja83
03.04.14., 14:22
https://www.youtube.com/watch?v=1T-0qJciX_o&feature=youtu.be
Dobro jutro, prijatno:)

pedja83
24.04.14., 22:27
euathlus sp(hvala Nelle:) i A.versicolor(hvala Momčilu:) od pre neki dan priključene čoporu :) slike za koji dan. Odomaćile se vec i palo prvo klopanje. G.p. se sprema za jos jedno presvlačenje dok ostale kuliraju klopu od pre neki dan. Ne nazirem kraja pa mi se čini da će ih biti jos :) za kratko vreme :)