PDA

Pogledaj punu verziju : Misevi u ishrani tarantule.Sta mislite o tome?



Shark
12.01.14., 11:22
Imam Lasiodoru velicine je oko 23-25cm sinoc sam joj dao jednog misa,pa me zanima vase misljenje o tome i koliko je to dobro za tarantulu?
Evo i slike 5078
Pozdrav i svako dobro ;)

filipj97
12.01.14., 11:40
U suštini i nije preporučljivo davati kičmenjake tarantulama često, jer mogu imati problema pri presvlačenju. Ako već daješ, 2 puta godišnje max(na 6 meseci).

GaMeR
12.01.14., 12:03
I mene ovo interesuje, juce sam hranio zmiju medjutim ona se kao zainteresuje za pinkija ( valjda se oni najmanji tako zovu) pa odustane i tako 5-6 puta, bio sam pri kraju sa zivcima pa da ne bi bacao onog misa dao sam ga Lasiodori koja ga je smazala u startu :D Medjutim taj 'pinki' je mozda malo manji od odrasle dubie tako da mislim da nece da bude problema?

filipj97
12.01.14., 13:34
Neće da bude problema kad se ne daju kičmenjaci konstantno i na kraći vremenski period. :)

Shark
12.01.14., 16:38
Tako sam i mislio da nema nekih problema ako se nekad da mis.Nisam ni hteo da je hranim kicmenjacima stalno nego eto da joj dam kao poslasticu :)

hey-ho
12.01.14., 21:09
Kao što rekoše ljudi, može, ali ne valja često. Nemoj davati prevelik plen i gledaj da ostatke hrane očistiš što pre jer se brzo usmrde u terarijumu. Uvek je bolje dati mladog pacova nego velikog miša jer ima manje kalcijuma usled kojeg i nastaju problemi prilikom presvlačenja, a da ne pričamo o tome da odrasli miš može lako ubiti tarantulu ako je samo jednom gricne za abdomen.

Shark
13.01.14., 03:10
Ovog misa sto sam dao bio je zaledjen(naravno odledio sam pre davanja)nemam ja to u planu da dajem nego eto sad sam dao i ko zna kad cu opet i dal cu :) mis je samo prenocio i sutradan sam odmah ocistio.U svakom slucaju korisna tema za ljude koje to zanima nece da skodi :D
Pozdrav svima ;)