PDA

Pogledaj punu verziju : Nerazvijene helicere



ZolleRu
16.01.14., 01:15
U pitanju je geniculata, zenka, presvukla se 27.11.13 i posle desetak dana poceo sam da je hranim. Kad sam joj dao budu odmah je uhvatila ali tako sto je uhvatila palpama i oba para prednjih nogu podvila skroz ispod sebe da zadrzi bubu, drzala je bubu 15 sek. pustila i sklonila se. Stalno se to ponavljalo. Posle skoro dva meseca bezuspesnog ulova ona do danas nije nista pojela.. Pre 2-3 dana sam je izvadio okrenuo i video da uopste nema na helicerama dva crna zuba na koje nabada plen i pusta otrov.. Gledao sam staru kosuljicu izgleda kao da je sasvim u redu izvukla helicere iz nje.. Ne znam kako da je nahranim, nikako ne moze da jede na sve moguce nacine sam joj nudio hranu, nekoliko vrsta.. Izgleda kao da se zubi nisu ni razvili. Da li se jos nekom desilo ovako nesto?

nikoli_ca
18.01.14., 01:23
http://people.ucalgary.ca/~schultz/FanglessZombie.html
Ovde negde od pola strane ima nešto napisano

filipj97
22.01.14., 18:18
Imali su ljudi sa foruma iskustva s tim. Bitno je pokušaš da tarantulu "izguraš" do sledećeg presvlačenja. Izmiksaj fobase ili latere, okreni T na leđa i kaplji joj tako u usta. Pitanje sad koliko je sve to efikasno i koliko T unese u sebe, ali može pomoći.
Lično nemam iskustva sa tim, čitao sam o tome dosta, potraži temu na forumu. :) Srećno!

ZolleRu
01.03.14., 00:16
Trenutna situacija je da zenka nije pojela nista od kako se presvukla, od 27.11.13 sto znaci 3 meseca.. Na sve nacine sam joj nudio hranu ali nista.. Stomak joj se dosta smanjio i mnogo je manji nego nakon presvlacenja.. Vec dva meseca je u plasticnoj kutiji sa skroz vlaznim tresetom, i vodom, bila je aktivna sve vreme dosta je plela po podlozi, a juce sam je prvi put video da je podvila jednu nogu.. Nadam se da ce nekako uspeti da se presvuce..

Ovako joj zubi izgledaju, kao da ih je neko odsekao:
http://imageshack.com/a/img31/8022/bls4.jpg

Slika od pre deset dana, ovako joj izgleda stomak:
http://imageshack.com/a/img138/9686/ycgw.jpg

GaMeR
01.03.14., 01:20
Auu kako je lepa!! Nadajmo se da ce se izvuci, drzim fige!

Muffy
02.03.14., 12:58
Prelepa T. :)

Mislim da joj nije toliko baš mali stomak, trebala bi se presvući bez problema. Zanima me kolike će joj helicere biti nakon presvlaćenja pa postavi sliku kad se presvuče, molim te. Srećno.:)

ZolleRu
03.03.14., 00:24
Hvala.. Pa nije najgore kako moze biti ali se dosta smanjio predhodna tri meseca.. Evo veceras sam pokusao i sa parcetom pileceg mesa ali nista, nije htela da jede.. Nigde nisam nasao takav podatak koliko ce uspeti od jednog presvlacenja da joj se regenerisu helicere ali nadam se i mislim da bi trebalo iz jednog presvlacenja da se totalno obnove.. Vazi javljam ako bog da pa se presvuce uskoro.. Evo jedna slika od nedavno pri pokusaju bezuspesnog jela zivog lateralisa koji se ne vidi na slici :)
http://imageshack.com/a/img811/4163/2evt.jpg

loshme10
03.03.14., 08:04
Nije toliki problem da li ce da se regenerisu helicere pri sledecem presvlacenju, nego da li ce da dozivi(i ako dozivi da li ce da prezivi) presvlacenje ako ne bude jela nikako. Pokusaj da joj napravis kasu od fobasa pa da to nekako "popije", stvarno nemam drugu ideju sta da radis. A jel pije vodu?

GaMeR
03.03.14., 14:58
Kao sto rece loshme10 probaj da je hranis tom kasom od fobasa, mislim da sam citao na nekom stranom sajtu da je ljudima to uspevalo, citao sam ali se secam kao kroz maglu mislim da tu ima neke povezanosti sa force-feedingom i tom kasom.. Ne znam kako ide taj force-feeding kod tarantula pa ne bih da lupam ali ako nadjem ovaj sajt gde sam citao objavicu ga ovde :) Srecno!

hey-ho
03.03.14., 15:31
"Force feeding" nije nikako moguć kod tarantula tako da je jedino rešenje da se nudi sveža usitnjena hrana sa što manje skeleta koju će tarantula lako moći da prihvati pa samim tim lakše i da svari. Znači nikakvo uznemiravanje poput uzimanja u ruke već samo stavljanje hrane što bliže tarantuli sve dok je ona sama ne nanjuši i počne da jede.

ZolleRu
03.03.14., 16:40
Na sve nacine sam probao da je nahranim, ali nista.. Nikako nije pojela nista.. Ziv plen hvata pa pusta a mrtav ponekad promrlja kroz palpe i ostavi.. I moje misljenje je da ne moze na silu nista da se uradi, i da mi ne vredi da pokusavam da joj ista guram u usta na silu ili bilo kako.. Evo sta sam sve probao od hranjenja, fobasi- ziv, mrtav, isecen na pola, kasa od fobasa.. lateralisi- zivi, mrtvi, preseceni na pola, samleveni u kasu.. dubije- takodje sve kao i fobasi i lat... e javanica- takodje sve isto... parcence pileceg mesa... Znaci sve sam probao na sve nacine i od svega toga nista vec 3 meseca.. Secenjem na pola ili samo zasecanjem bube mislio sam da bi mogla sama da nekako iz otvorene bube iscedi i pojede sta moze, ali nista, a evo to se vidi na slici koju sam slikao jednom prilikom, levo kasa od fobasa desno lateralis.. :)
http://imageshack.com/a/img835/2297/uy37.jpg

loshme10
03.03.14., 23:30
Ma force feeding kod tarantula nikako ne moze da upali, nego sam mislio bas na to sto si radio... ###, uradio si sta si mogao, nije do tebe, pa sta bude - bude.

hey-ho
04.03.14., 00:12
Probaj da zakačiš parčence mesa za konac i provučeš ispred tarantule par puta pa da vidiš da li će da uhvati, pošto kažeš da reaguje na insekte koji se kreću.

ZolleRu
04.03.14., 01:30
Probacu i to sutra, mada ne znam u zadnje vreme je sve slabije zainteresovana za ziv plen (a i mrtav takodje), i ovo parcence mesa kad sam joj dao baocio sam odmah blizu nje da moze da ga skonta ali nije ni odreagovala.. Pokusacu pa cu javiti sta je bilo.. Eto loshme kao sto vidis sve sam probao stvarno ne znam sta vise a da je mogu spasiti..

ZolleRu
06.03.14., 16:55
Evo danas sam probao i to sa koncem i mesom.. Ali nista, ne reaguje.. Ostavio sam meso kod nje ali znam da je uzalud.. Inace stanje joj se vidno pogorsalo, jedva da se pomera na dodir, na plen nikakav ne reaguje vise, jedva se pomera sva je usporena i slaba je skroz... :(

ZolleRu
13.03.14., 20:52
Na zalost lose vesti :( Zenka je uginula danas.. :( :( :( :( :(

GaMeR
13.03.14., 22:48
Ehh steta! :( Vazno da si probao da joj pomognes koliko si mogao... :(

loshme10
13.03.14., 23:28
###, hobi je takav, ovakve stvari se desavaju s vremena na vreme... Ja sam se najvise ubedacio kad mi je uginula odrasla pulchra. Ali sta da se radi, teraj dalje.

RIO
14.03.14., 01:27
meni se isto sranje desilo prije par dana i to bas geniculata isto zenka ... obe helicere kao da su pukle po pola :(

ZolleRu
14.03.14., 19:03
Pa da cu jbga, idem dalje, tu je i nekoliko slingova geniculate pa nadam se bice neka zenkica.. Pa da loshme svremena na vreme se desava, a meni se desilo u zadnja 2-3 meseca da mi skoro 10 paukova uginulo zbog posledica presvlacenja ili zaglavljivanja u kosuljici.. Nedavno mi se i mala versi zaglavila u kosuljici i izgubila nogu.. I ladno opet isti problem imam i sa njom, jedva je prezivela ali ni ona nije pojela nista vec mesec dana od kako se presvukla.. :(

hey-ho
14.03.14., 22:24
Stvarno šteta... Ako je za neku utehu, A. geniculata barem raste brzo pa će ti slingovi uskoro izrasti u velike tarantule i valjda će neki od njih biti ženka.
Evo trenutno ima u ponudi na kp analogni merač vlažnosti a ujedno i temperature koji sam ja kupio:
http://www.kupujemprodajem.com/Analogni-merac-temperature-i-vlaznosti-11220386-oglas.htm?filter_id=7155681

A imaš i ovaj digitalni:
http://www.kupujemprodajem.com/HIDROMETAR-merac-vlage-i-termometar-11284781-oglas.htm?filter_id=7155681

Moguće da ti je vlažnost vazduha u terarijumima previše niska iako kvasiš podlogu.

AleksA1
16.03.14., 00:25
ja imam ovaj digitalni jedan je ovakam a drugi je sa sondom,mislim da su malo precizniji od analognih ali oba mogu sluziti svrsi :)

ZolleRu
31.03.14., 00:02
Da javim i neku lepu vest u ovoj temi, mala versicolor koju sam spomenuo u predhodnom postu danas se presvukla.. Malopre kad sam video odusevio sam se i totalno iznenadio jer nisam ocekivao da ce se presvuci i malopre krenem da vadim ostatke hrane koje sam joj davao ovih dana, kad ona stoji na staroj kosuljici super presvucena i sa regenerisanom nogom, tacnije sa svim nozicama, znaci odusevio sam se, bas sam srecan da se bar ona uspela spasiti :D

ZolleRu
31.03.14., 00:25
A evo i jedna slicica:D
http://i1289.photobucket.com/albums/b509/Zolle2/IMG_2193_zps3cb19789.jpg
;)

hey-ho
31.03.14., 01:58
Kad joj tako fino središ kutiju ne može da se ne oporavi :)