PDA

Pogledaj punu verziju : Da li je ovo normalno?



Shtekerrr
01.02.14., 10:59
Da li je ovo normalno ponasanje ili ne? Ako moze neko da mi pojasni sta se desava, vlaznost i odgovoarajucu temperaturu ima sigurno i klopo je pre pet dana... Pomislio sam da je zbog paucine savio noge ali uradio je to jos jednom na mestu gde je nije bilo isto ovako viseci na staklu :/ Inace je normalno sve ali eto zatekao sam ga dva puta u tom polozaju i interesuje me ako neko zna zbog sta se desava? P. regalis je i ima oko 10-11cm i verovatno je muzijak :)
http://tinypic.com/r/20r8x0w/8

hey-ho
01.02.14., 11:25
Jedini uzrok podvijanja nogu je nedostatak vode u organizmu pa time i smanjenje hidrostatičkog pritiska koji održava noge ispravljenim. Da li imaš u terarijumu činijicu sa vodom i da li si nekad video da je pauk koristi? Da li si nekad orošavao terarijum tj prskao po staklu? Arborealne vrste preferiraju pijenje kapljica vode sa stakla ili paučine pa probaj da poprskaš špricem iznad nje ali tako da je ne uplašiš pa vidi da li hoće da pije.

Shtekerrr
01.02.14., 11:32
Ima cinijicu za vodu, kao i sve druge ali ovu T nisam jos video da koristi, i treset je dovoljno vlazan. Prskao sam vodom po staklu sinoc kad sam je video da to opet radi i evo jutros je sve normalno... Koliko cesto da se orosava staklo tako?

hey-ho
01.02.14., 11:41
Biće onda da joj fali vode. Orošavaj na svaka 3 dana a sam proceni u kojoj količini sve u zavisnosti od ventilacije na terarijumu, čisto da ti vlaga na bude prevelika pa počne da je javlja buđ.

Shtekerrr
01.02.14., 11:48
Ok! Hvala! :D