PDA

Pogledaj punu verziju : pobjegli lateri



woogel
06.02.14., 13:56
pobjeglo mi oko 30 malih latera, tek izleglih iz ooteka, po kuhinji, pa me zanima, je li iko imao takav slučaj i šta mi je za raditi? Hoće li preživjeti, jer su tu ipak frižider koji radi nonstop i tu im je toplo i naravno šporet?!

Dule
06.02.14., 14:21
Desilo se meni,do duse preko leta.Za 1 dan sam ih imao u bukvalno svakoj prostoriji.Ubijao ih jednog po jednog,ali sam uvek nailazio na jos po kojeg.Posle treceg dana sam uzeo insekticid u prahu i na petnaestak papirica sam posuo po malo i rasporedio po kuci,(po coskovima, iza ili ispod namestaja).Za dva dana nije bilo ni jednog.Posle nedelju dana sam samo posklanjao te papirice.

woogel
06.02.14., 14:50
nema mi druge, no da to uradim. je li svejedno koji da uzmem ili ima neki specijalni?

hey-ho
06.02.14., 14:51
Ako su tek izašle iz ooteka mislim da su male šanse da dugo prežive. Problem bi bio da ti je pobegao veći broj odraslih.

Dule
06.02.14., 15:17
Ja sam uzeo prvi na koj sam naisao,ne mogu da se setim koj.Pazi samo da ti bude daleko od ljubimaca i hrane koju gajis za njih.

ZolleRu
06.02.14., 16:11
Meni se na sred sobe prevrnula kutija sa 100+ odraslih lateralisa i pobegli su svi, dva sata sam ih vijao i hvatao po sobi vecinu sam pohvatao a neki su morali i da stradaju.. :) I nikad se nisu pojavili preziveli primerci :D I ja mislim da su male sanse da te tvoje prezive dugo ako su bas mali... Probaj sa tako nekim praskom oko najblizih tamnih vlaznih i toplih mesta u blizini gde su pobegle.. :)

woogel
08.02.14., 02:46
kako kažete, neću još preuzimati nikakve mjere, dok ne primjetim, da su počeli da rastu, ako primjetim do tada ijednoga. Bio sam u poljoprivredim apotekama i nemaju nikakve praškove, samo kuglice i sprej.

nenad
08.02.14., 03:11
Kuglice provereno ubijaju insekte. A kad mogu da ubiju bubašvabe koje su naviknute na mnoge otrove, mnogo će lakše ubiti lateralise, koji nisu :)

woogel
12.02.14., 16:44
nisam ih vidio par dana, mora da su se vješto skrili, ali ako ih primjetim, nema im spasa :)