PDA

Pogledaj punu verziju : chromatopelma problem



Petar92
06.02.14., 15:44
Da li mozda neko zna sta bi mogao da bude uzrok ovakve mrlje na abdomenu? Znam da i inace imaju mrlju tu ali sad bas izlgleda kao da je odrana,ne znam sta bi moglo da joj bude.. Takva je vec neko vreme nego je bila sakrivena pa nisam mogao da je slikam...

ZolleRu
06.02.14., 16:04
Na tom mestu fale iritirajuce dlacice a nema ih jer ih je ona otresla... :)

Petar92
06.02.14., 16:10
i ja sam pomislio da je samo zbog toga,tj nadam se da jeste,al bas izgleda nekako odrano i tako je vec sigurno 10ak,15 dana pa sam pomislio da je mozda nesto ozbiljnije u pitanju... hvala na odgovoru :)

ZolleRu
06.02.14., 16:14
To samo dlacice fale, sve je u redu bez brige.. Pa tako izgleda i bice tako sve dok se ne presvuce :) nema na cemu! :)

borotasinisa
06.02.14., 16:27
Moja ih isto pobaca gomilu pre presvlacenja. Bila bi lepsa da nema ''mrlju'' ali sta cemo....

Petar92
06.02.14., 16:36
A,ok... ma samo da joj nista ne fali,nema veze sto je ruzna :D Hvala ZolleRu i Sinisa na odgovorima... kad sam vec napravio post da vas pitam i u vezi vlaznosti...koliko cesto sipate vodu u terarijum i kako? jel orosavate ili imate cep pa punite? posto mi se cini da joj precesto sipam pa se plasim da se ne pojavi budj,cak mi se cini da se pojavila malo,ali nisam siguran...a kad ne sipam par dana izgleda mi bas suvo pa se tripujem da nije dovoljno vlazno :D

borotasinisa
06.02.14., 17:05
Ja sam isto pocetnik ali mogu reci par stvari, iskusniji ce ispraviti ako treba... U pitanju je pustinjska vrsta i otprilike vlada konsenzus da joj je dovoljna posuda sa vodom (bez orosavanja), u slucaju slinga natopljen mali deo treseta. Ja joj sipam vodu u cep, tako da samo mrvicu prelije i to je to...

loshme10
06.02.14., 17:41
Nemas nikakvih razloga za brigu. Vidi kakva je moja stirmi...

http://imageshack.com/a/img706/6150/zcw9.jpg

ZolleRu
06.02.14., 17:41
Da kao sto kaze Sinisa, to je pustinjska vrsta i ne zahteva visoku vlagu.. nema potrebe stalno da nalivas vode sem pred presvlacenje.. slobodno moze da bude i par nedelja skroz suvo.. dovoljna je samo posuda sa vodom.. :)

Petar92
06.02.14., 17:49
E hvala svima,na lepim vestima :) aaa,ok,tako joj ja i sipam,u posudicu,al ispari prilicno brzo pa sipam na par dana recimo.. hvala ;)

Dule
06.02.14., 19:19
Verovatno ne ispari vec preko mreze upije treset.Vidi da ocistis ciniju od prasine i paucine,pa ce da drzi vodu duze.

ZolleRu
06.02.14., 19:59
I to je moguce ali zavisi i da li greje i kolika je temp, sto je veca pre ce ispariti voda, a voda tako brzo moze da "'ispari'' samo ako je treset iz podloge sa direktnim kontaktom vode iz posude, tj i u posudi ga ima onda voda predje u podlogu..duze se zadrzi voda kad je cista posuda...

hey-ho
06.02.14., 20:58
U suštini ti ni ne treba činijica za ovu vrstu, dovoljno je da na svakih 15-ak dana poprskaš paučinu vodom i preko nje će tarantula da je pije. Pošto se bliži presvlačenje, ovakva vlaga kakva se vidi na slici je prihvatljiva a nakon što se presvuče nemoj kvasiti dok se skroz sve ne osuši. Ovo je jedna od vrsta kojoj može naškoditi povećana vlaga tokom dužeg perioda tako da budi oprezan.
Moji cyaneopubescensi nikad nisu imali činijice za vodu dok su bili mali a kod velikih tokom jednomesečnog orošavanja sipam malo vode u čep mada preferiraju da piju sa paučine.

Petar92
07.02.14., 04:12
E hvala vam puno svima,uvek sam imao nedoumica oko te vlaznosti i orosavanja terarijuma,stvarno ste mi dosta pomogli... hvala jos jednom :)