PDA

Pogledaj punu verziju : Kako se lepi folija grejac?



siki95
13.02.14., 14:26
Kupio sam folija grejac za tarantulu. Da li ide sa spoljne strane terarijuma i cime da se zalepi, jel sme selotejp trakom?

milan89
13.02.14., 15:29
Mislim da ti grejac nije potreban, preko dana je dovoljna sobna temperatura, a uvece samo da ti ne pada ispod 18...

siki95
13.02.14., 16:06
Pa citao sam da je tarantulama sporiji metabolizam na nizim temperaturama, tako da sma se pobrinuo da zivi normalno koliko toliko a ne da se smrzava :D

ZolleRu
13.02.14., 16:14
Folija grejac ide sa spoljne strane na zadnju stranu terarijuma,grejnu stranu naravno okreces na staklo, i onda na grejac stiropor tako je najbolje, a onda zalepi slobodno selotejpom staklo i stiropor, ali da traka ne dodiruje grejac.. Ne znam da li si uzeo grejac sa potenciometrom ali izmeri unutrasnju temperaturu tu kod stakla i gledaj da ti u najtoplijem delu terarijuma ne prelazi 29-30 c.. :D

matke
13.02.14., 21:12
A ukoliko je terarijum od osb ploca da li moze da se odradi da stavimo u terarijum pa recimo linloleum ili mozda staklo preko folije pa onda podloga?

hey-ho
13.02.14., 21:57
Za tarantulu nikad ne stavljaš grejač sa donje strane (ako si na to mislio) ali možeš ga zalepiti na bočnu ili zadnju stranu pa preko njega staklo. Inače, mislim da je stvarno nepotrebno sada stavljati bilo kakve grejače jer postaje sve toplije pa je bolje da to ostavite za narednu zimu ili eventualno za koju nedelju ako opet jako zahladni.