PDA

Pogledaj punu verziju : Poecilotheria metallica iskustva



Darkrider
24.02.14., 22:07
Pozdrav svima. Nov sam na forumu. Vec duze vreme planiram da nabavim Poecilotheria metallica. E sad, ako bi neko mogao da mi napise nesto iz prve ruke o toj vrsti, iskustva itd. bio bih zahvalan :)

loshme10
25.02.14., 07:19
Pa ne znam sta te zanima? Arborealna je vrsta, najmanja iz roda Poecilotheria, raste samo oko 15cm(sto je po meni jedina mana :p ), i trebalo bi da joj je otrov najslabiji u rodu. E sad nesto iz prve ruke: Moja je jako plasljiva, smugne u skloniste na najmanju vibraciju, pa cak i kad se upali svetlo. Raste nekom umerenom brzinom. Ima dobar apetit, retko odbija hranu(pritom je ne hranim na 3 dana, nego na 10-ak). Drzim je na 27-28C i ima posudu sa vodom uvek u terarijumu. Trenutno je sa muzjakom, pa cemo da vidimo sta ce biti... :p

Darkrider
25.02.14., 13:36
Pa konkretno me zanima koliko je zahtevna vrsta, i koliko je opasna zbog otrova i brzine? :) Kako se hrani?

loshme10
25.02.14., 14:01
Nije zahtevna, drzis je kao ostale Pokije(osim rufilate i subfusce highland koje traze nesto nizu temperaturu), znaci terarijum otprilike 20x20x30, 5-7cm treseta, posuda sa vodom i neka dekoracija(panj, kora, grana i sl.). Kao sto rekoh, otrov joj je najslabiji medju Pokijima, ali Pokiji su jedan od najotrovnijih rodova :D Mada to naravno ne treba da te odvraca, samo pazi i bice sve ok. A hrani se kao i sve druge T, insektima. Ja moju hranim dubiama i to sa pincete uglavnom :D