PDA

Pogledaj punu verziju : Mislim da se lose presvukao :(



Snike
13.03.14., 21:05
Nisam bas strucan u nazivima ali mislim da cete razumeti i pomoci.
Danas mi se presvukao Brazilski Belokoleni. Kod mene je oko godinu ipo i vec je povelik.
Cini mi se da se lose presvukao, one noge odma do zuba poslednji deo-vrh mu je skroz savijen i kao slepljen sa drugim delom.
Da li ce to da se popravi samo, ili ... ?

ZolleRu
13.03.14., 22:34
Pa ako ih tako drzi a danas se presvukao to nije nista cudno.. Ne razumem sa cime je slepljen ali ako su mu podvijene pedipalpe to je normalno.. Pogledaj da li ih pomera, i da li je skinuo kompletno celu kosuljicu kad se presvukao? I slikaj neku sliku pa da vidimo o cemu se radi.. :)

loshme10
13.03.14., 23:27
I ja mislim da je najbolje da okacis sliku, nisam najbolje razumeo u cemu je problem. Prvo sto mi je palo na pamet je da je mozda adult muzjak, ali ipak je najbolje da okacis sliku...

Snike
13.03.14., 23:35
Pa jeste muzjak i mozda je adult, velik je, ima preko 18 meseci.
Presvukao se danas popodne. Nikad do sad nije tako pa mi je cudno.
Skinuo je sve, komplet se presvukao, koja temperatura bi mu sad odgovarala ?
Presvukao se na oko 22c.
Nemogu da slikam ispleo je mrezu na kojoj je lezao dok se presvlacio po staklu, nece nista na slici da se vidi.

loshme10
14.03.14., 08:05
Pa vidi da li ima kukice na prvom paru nogu i bokserske rukavice na pedipalpama.

Snike
14.03.14., 11:19
Noge su mu sve ok ali vrhovi pedipalpa su mu skroz savijene u priljubljene uz drugi deo pedipalpi, kao slepljene. Nisu se razvili, ispravili, kako god (vrhovi pedipalpi). Tu su ali ne stoje pravo napred nego savijeni.

ZolleRu
14.03.14., 18:55
Da li si razumeo gde treba da pogledas kukice na prvom paru nogu? Na sredini ispod nogu malene kukice, dobro pogledaj, nisu ogromne i ne vide se tek tako.. Ali svakako mislim da ne bi mogao da se presvuce pa da mu se onda slepe palpe, znaci da ako je skinuo celu kosuljicu sa sebe i ako je izvukao pedipalpe iz stare kosuljice znaci da se dobro presvukao.. Pa ti otvori terarijum i slikaj iznutra ne moras kroz staklo, bilo kako nacini neku sliku pa da vidimo.. Rekoh ti pogledaj da li ih pomera, i da li ih je nekad ispruzio ili su mu sve vreme tako skupljene?

Snike
14.03.14., 19:10
Svo vreme su mu tako skupljene.
Pomera ih kod tela ali vrhove ne pomera.
Cini mi se da jos slab da bih ga uznemiravao namestanjem odgovarajuce poze za slikanje...
Evo nekih slika koliko moze da se vidi. Meni lici da mu se vrhovi palpi nisu dovoljno razvili.

51655166

hey-ho
14.03.14., 22:17
Sve je u redu, ovo je odrastao mužjak. Te nove tvorevine se zovu embolusi i njima mužjak ubacuje spermu u ženku prilikom parenja.

Snike
14.03.14., 22:32
Aha, znaci nema vise vrhove na palpama kao sto je imao do sada ?

hey-ho
14.03.14., 22:54
Upravo tako. Poslednji segmenti pedipalpa su metamorfozirani u reproduktivne aparate.

Snike
14.03.14., 23:16
Hvala, ja se vec zabrinuo.
Hvala svima na pomoci.

Dule
15.03.14., 00:23
Sad mu nadji curu jer mu nije ostalo jos mnogo zivota...