PDA

Pogledaj punu verziju : Kandidat za novog ljubimca ...???



Wire
21.03.14., 00:12
Pozdrav svima !
Voleo bih da u kavez koji imam , i u kom sam do nedavno držao činčilu, sada naselim nekog novog glodara ili sl. živahnu sitnu životinju ... pošto imam dileme i naišao sam na razne informacije na netu najrađe bih saznao iskustva drugih ljudi...

Kavez je dimenzija 35X85X45cm (šxdxv) .


Voleo bih da saznam da li je ovakav kavez ok za neku od veverica koje se drže kao kućni ljubimci ,
dva degua ili nekog sličnog stvora kome bi bilo ok unutra ...

Kakva su vaša iskustva ,da li veverice beže iz takvog smeštaja , da li bi neko mogao da mi preporuči ljubimca za uslove koje mogu priuštiti...?

Imao sam činčilu skoro 7 godina... sada bih voleo nekog novog lika ...

Unapred hvala !
Poz.
http://i303.photobucket.com/albums/nn142/radan86/DSC_0481.jpghttp://i303.photobucket.com/albums/nn142/radan86/DSC_0482.jpghttp://i303.photobucket.com/albums/nn142/radan86/DSC_0480.jpghttp://i303.photobucket.com/albums/nn142/radan86/DSC_0475.jpghttp://i303.photobucket.com/albums/nn142/radan86/DSC_0489.jpg

Shelby gt500
21.03.14., 00:58
ovo je baš kavez,meni nekako izgleda previše zatvorenički ne znam kako bi se izrazio,full žičani mislim da su bolji za glodare i sličnu živinu. probaš sa pacovima, ima ljudi drže kažu da su extra ljubimci,ako im se redovno čisti ne smrde a takođe kažu da su na zavidnom nivou što se tiče pameti... e sad koliko su ti oni gadljivi ili ne to ne znam

Wire
21.03.14., 01:21
Imao sam ranije pacove, ne u ovom kavezu ... nisu mi gadni ali ne bih pacove nikako ... mislim da smrde previše, urin se oseća prejako , bar sam ja stekao takav utisak sa njima...
Činčila se bukvalno ne oseća ni malo ako se čisti na 5do7 dana-ja nisam nikada imao problema te vrste ...

Možda ti deluje zatvorenički , mislim da nije tako - ako kavez uopšte može da izbegne tu konotaciju...

Ovakav kavez mi je smanjio neželjeno pskanje piljevine peska i sl. po kući , a i mislim da je unutra mirnije nego u onom koji je potpuno otvoren sa svih strana , manja je mogusnost za promaju i sunce ne prolazi sa strana pa mogu da okrenem otvorenu stranu tako da ima svetla ali da leti nije direkt unutra ceo dan ...

Satyr
21.03.14., 12:06
uzmi degua :)

Wire
21.03.14., 12:13
Degu mi je ok , jedino me brine to što bi trebalo da budu minimum dva a onda se bojim da će im biti tesno ...

Kakva su iskustva sa njima što se tiče neprijatnih mirisa ?

hey-ho
21.03.14., 13:22
Najbolje ti je onda da uzmeš 2-3 gerbila, oni su društveni tj. veseliji su kad ih ima više a urin im je dosta koncentrovan s obzirom da su pustinjske životinje tako da nema neprijatnih mirisa. Ja sam davno držao 2 komada i mnogo su interesantni što se ponašanja i izgleda tiče, naročito kada love insekte jer im je pored žitarica i to ukjlučeno u ishranu.
Još jedna stvar - izuzetno su inteligentni!

Wire
21.03.14., 15:18
Uuu kul su mi gerbili , dopada mi se da bude banda unutra :) 2-3 komada... Jedino što nemam neki dobar prostor da kopaju , ova limena posuda je duboka 7cm...

hey-ho
21.03.14., 16:56
Preuredi malo terarijum. Sa prednje strane možeš staviti klizna vrata od stakla a sa bočnih strana napraviti ventilaciju od tih mrežica koje već imaš samo da otvori budu manji, u obliku pravougaonika. Tako će biti preglednije šta se dešava unutra :)
Druga solucija je da okreneš terarijum na "leđa" pa da ti se vrata sa mrežicama otvaraju na gore a strana koja će tada biti napred (bivša gornja strana) da bude od stakla, takođe sa klizačima.

Wire
21.03.14., 17:21
Videću da odradim neke izmene , već sam imao neke planove da "bušim plafon" i postavim mrežicu...
Mogao bih na plafonu da napavim bar još jedan otvor skoro kao jedno okno na vratima... neko blago veštačko svetlo onda nebi bilo problem
da se doda ako bude potrebe...

Ali sigurno bih najpre morao da skapiram koju bi životinju unutra držao :D pa da vidim koje su izmene potrebne ... meni su veverice zanimljive-ne znam kako najlakše rešiti sve potrebno...hoću da dobro procenim šta je pametno uzeti sada , i da toj životinji bude maksimalno ok ...

Muffy
21.03.14., 19:26
Mislim da bi za vevericu bilo bolje da je kavez malo viši, pošto vole dosta da skakuću, ali valjda bi joj i taj bio sasvim ok.

Dendzo
21.03.14., 21:05
Ovakav kavez bi bio sasvim ok za vevericu. Jeste da nije visok, ali ima dosta preckica pa bi joj bilo zanimljivo. Mada, moje misljenje je da je ovakav kavez najbolji za dva degua. I da drzis jednog ne bi bio problem. Cak sta, mnogo ih je lakse socijalizovati kad su sami. Takodje, kavez je dobar za cincilu i pacova, ali vidim da to otpada. Kada bih redjao najcesce zastupljene glodare kod nas za ovakav kavez poredak bi bio sledeci.

1. Cincila
2. Degu
3. Pacov
4. Veverica
5. Mis
6. Hrcak
7. Dzerbil
8. Morsko prase

Ipak na tebi je da izaberes, ali ja dajem glas za degue. Pozdrav :)

Wire
21.03.14., 21:31
Hvala puno ! Degu ima dobru reputaciju ovde ... :)

Mada ja sve što više gledam ...veverica me je baš zainteresovala ...

NikoBitan
26.04.14., 21:08
Ja preporucujem sugar guildera ili tibetansku vevericu,video sam da mladunci kostaju oko 50 eura

Muffy
30.04.14., 07:28
Ja sam uzeo dva sugar glidera i oduševljen sam, baš su nenormalni. :) Kavez mi nije nešto velik, blizu 60 u visinu...naravno, naručio sam bio preko neta kavez od 1 m, ali me je lik prevario (nikad ne uplaćujte pare unapred, samo pouzećem, ja sam naučio na teži način) pa su trenutno u ovom jer ih nemam gde drugde. Mada su dosta male i čini mi se da se čak i u ovom lepo snalaze... (:

Brijac
02.05.14., 15:01
Cestitam :). Zanimljivi su mi sugar glideri skroz, ali ipak pacov mi je najomiljenija zivotinjica ^^. Ne znam zasto se tvojima osecao urin, moguce da su bili prehladjeni, posto ja takvih iskustava nemam :)