PDA

Pogledaj punu verziju : Razmnozavanje Psalmopoeus irminia



Dule
29.03.14., 11:02
Planiram da se prvi put oprobam u razmnozavanju tarantula,ali se presvlacenja muzjaka i zenke nisu bas dobro poklopila.Muzjak se presvukao pre mesec dana otprilike,a zenka pre 4 ili 6 meseci(vlasnik ne moze da se seti),pa me zanima koliko moze muzijak P.irminia da zivi posle poslednjeg presvlacenja?

hey-ho
29.03.14., 11:09
Meni ovde deluje sve ok ako je ženka stvarno presvučena pre 4-6 meseci. Da sam na tvom mestu pustio bih da se pare jer možda ženka već u roku od 2 meseca položi jaja, a ako se ipak presvuče, spariš ih opet nakon što ženka očvrsne.

Dule
29.03.14., 11:14
Mozda je problem sto ona treba da mi stigne za nekoliko dana,tako da nece biti u svom terarijumu.Verovatno bi trebalo da se saceka da se odomaci u habitatu,ili ipak ne?

hey-ho
29.03.14., 11:47
Viđao sam da ljudi pare tarantule i van terarijuma ali mislim da je bolje da ipak sačečekaš nedelju dana nakon što smestiš ženku u novi terarijum.

ZolleRu
29.03.14., 14:11
I ja sam vidjao da ljudi pare t i van terarijuma, tako da mislim da ne bi trebalo biti problema i ako ih odmah pustis, mada sve zavisi od zenkinog raspolozenja, cim se muzjak napuni pusti ih zajedno, ne kosta te nista da probas ni prvi dan kad stigne zenka, ako se pre toga punio muzjak.. :) Ako prvih par dana ne bude htela da se pari, onda sacekaj jos par dana da se muzjak ponovo napuni pa ga pusti.. :) Najbolje bi bilo da je zenka sveze presvucena ili nedavno, ali ni ovako te ne kosta nista da probas i odmah, tako da cim stigne pusti ih zajedno, a ako propadne parenje i zenka se presvuce, onda ponovo parenje :) Srecno! :)

Dule
29.03.14., 16:28
Hvala!Nego da se vratim na pitanje,koliko dugo muzjak P.irminia moze da zivi posle poslednjeg presvlacenja?

loshme10
29.03.14., 17:14
To je relativno. Desava se da umru posle par meseci, a mogu da pozive i duze od godinu...

Dule
15.04.14., 21:50
Da li moze da dodje do komplikacija usled presvlacenja sparene zenke?

hey-ho
15.04.14., 23:11
Pa ako se presvuče moraš opet da je pariš jer će sperma ostati u staroj košuljici.

Dule
15.04.14., 23:39
Ma to je o.k.,ali da li moze da se desi da se njeno presvlacenje zakomplikuje i ugine zato sto je bila "trudna"?

hey-ho
16.04.14., 14:39
Ženka neće ni proizvoditi jaja ako bi da se presvuče i neće se presvlačiti ako su jaja spremna za poleganje. To što je mužjak ubacio spermu u spermateke ne znači da je ona oplođena već samo nosi spermu a jaja će proizvoditi ako je bila dovoljno stimulisana mirisom i ponašanjem mužjaka.

Dule
16.04.14., 15:20
E,to mi treba! :)

Dule
17.04.14., 21:42
Postoji jedna stvar koja mi nije jasna kod polno zrelih muzijaka,a to je:kako da znam da je pleo sperm web,ako je sve vreme bio u steku?Ne bih da ga tek tako ubacim i samo nahranim zenku...

ZolleRu
18.04.14., 00:26
Ja moje polno zrele muzjake za parenja drzim uvek u cistim kutijama, u smislu tek sredjenim znaci bez ikakve paucine i toga, kad cekam da se muzjak napuni da ga pustam na parenje svaki dan zavirujem u kutiju da vidim da li se puni/o, tj da li ima ostataka paucine, i kad napravi sperm web i obavi parenje opet ocistim kutiju da bih znao kad se napuni ponovo.. I ne stavljam im nikakvo skroviste, bas zato da se nebi zatvarali unutra.. Probaj i ti tako.. :)

Dule
19.04.14., 11:03
Pokidao sam skoro svu mrezu iz terarijuma i tako mu rasturio skloniste.Za sat vremena je obnovio skoro sve,ali dovoljno retkom mrezom i bez treseta,tako da jasno vidim ste se radi unutra.12 sati kasnije sam ga video kako pravi sperm web.Crko sam od srece! :)

ZolleRu
19.04.14., 15:38
Hehehe :) E pa to sam ti ja pricao.. Sad kad obavi parenje opet ocistis sve, i ponovo pratis situaciju :) Sad ce ga i samo parenje stimulisati da se brze tj cesce puni..

Dule
23.04.14., 17:37
Da li postoji vreme posle punjenja muzijaka,za koje bi trebao da se pusti kod zenke ili kad se jednom napuni ta sperma je u funkciji dok se ne spari?

hey-ho
23.04.14., 22:02
Nema nekog pravila, nekad se mužjak puni par puta iako se nije pario sa ženkom već je samo prošetao njenim terarijumom a takođe ne znači da je nakon insercije ispumpao svu spermu u ženku. Pretpostavljam da sperma kako u palpima mužjaka tako i spermatekama ženke može da odstoji par meseci bez problema ali je svakako najbolje kada ti vidiš da se on punio i tada ga pustiš jer si tako sigurniji da će od parenja ispasti nešto.

Dule
26.04.14., 00:21
Ubacio sam muzijaka danas,pratio 15ak minuta i nista se nije desavalo.Zenka ostala ispod kore drveta gde se nagajbila,a muzijak kao ukopan 20ak centimetara od zenke.Odustao sam od drzanja svece mladencima,pa sam gledao svoja posla i 10ak minuta kasnije sam cuo neki tresak u terarijumu.Dosao da tera,kad tamo zenka vise nije ispod kore,a muzijak je furnuo na drugi kraj terarijuma.Ne znam sta se tacno desilo,ostavio sam ih zajedno i otisao na posao...10 sati kasnije muzijak je jos uvek ziv...Izvadio sam ga i vratio u njegov terarijum da odmori koj dan i nadam se,napuni se ponovo...

Dule
27.08.14., 09:43
Muzijak je mnogo puta ubacivan,nekad je bilo akcije ali uglavnom nije.Desilo se nesto meni zanimljivo:u jednom trenutku je je na pozadinu izbacila iz sebe nesto belicasto,ljigavo za sta ne znam sta je. Izmet ili je mozda moguce da je to sperma kojom je punio muzijak danima?Posle toga joj je abdomen znatno manji bio. Inace nedavno se presvukla a muzijak je jos uvek ziv,pa me jos i zanima koliko treba da prodje vremena posle presvlacenja,pa da ponovo pustam muzijaka?

ZolleRu
27.08.14., 10:11
Dobro je da se nesto desava, da li se to sto ti kazes i desavalo i nije pre presvlacenja ili posle? Koliko kapiram da je to bilo pre presvlacenja i da se sad presvukla.. Ja bih ih pustio posle 20ak dana, cisto da zenka pojede nekoliko buba i mozes ih pustiti..

hey-ho
27.08.14., 12:07
Irminija je poznata po prskanju izmetom pa je možda to u pitanju. Mislim da spermu ne može da izbaci i sigurno je nema u tolikoj količini da joj se smanji abdomen a da su jaja primetio bi po izgledu. Ako je izašlo sa zadnjeg dela abdomena onda može biti samo izmet.

Dule
27.08.14., 12:18
Sve se desavalo pre presvlacenja.Posle presvlacenja sve sto se desilo je samo kuliranje u okolino cinije s vodom,protezanje i jedenje jednog lateralisa.Nisam video sam cin izbacivanja te tecnosti,samo sam video dugacak trag toga koj se slivao niz pozadinu.Izmet pobeli kad se osusi(bar ovaj na staklu),a ovo je ostalo nekako poluprovidno-zuckasto.

SoulReaper
31.08.14., 17:34
Мени је пре недељу дана irminia остала без ноге у току пресвлачења и та љигава, растегљива смеса(вероватно хемолимфа) јој је цурела из ноге(тј. торакса) док нисам ставио пудер да то засушим. По твом опису личи ми на то али не бих рекао да се о томе ради :)

Dule
31.08.14., 21:36
Nije to,moja je bila kompletna. :)