PDA

Pogledaj punu verziju : Planiram da kupim tarantulu



Andrija Shady Veljkovic
31.03.14., 00:40
Pa ovako ,imam bou constructora (zmiju) ,i planiram da uzmem jednog pauka :)
Neke preporuke ,da li mogu da ga drzim u istoj sobi gde drzim i zmiju ,temperatura ,i vlaznost kolika treba da bude ... :)

ZolleRu
31.03.14., 01:21
Za prvu t uzmi neku laksu vrstu koja ne zahteva posebne uslove, prelistaj forum i google pa pogledaj kakvih vrsta ima pa vidi sta ti se najvise svidja, npr A.geniculata, L.parahybana, N.chromatus, G.pulchripes, C.cyaneo, B.smithi i tako dalje, ima puno vrsta, izaberes koja ti se najvise svidja.. :D Mozes ih drzati u istoj sobi, a sto se tice vlaznosti i temperature to najvise zavisi od vrste za koju se opredelis ;)

loshme10
31.03.14., 10:38
95% ne zahteva posebne uslove. Eto recimo bas cyaneo koju si pomenuo zahteva drugacije uslove od vecine T(jako nisku vlaznost). Moj ti je savet da uzmes T koja ti se najvise svidja. Neki kazu da pocetnik ne treba da uzima otrovnije ili defanzivnije vrste, ali po meni mozes da uzmes i maculatu ako si odgovoran i ako na vreme procitas sta mozes da ocekujes od bilo koje T... I naravno da mozes da drzis u istoj sobi sa zmijom. Temperatura kod vecine vrsta treba da bude npr. 23-28C(uz par izuzetaka kao sto su P. rufilata ili E. olivacea koje su planinske vrste i treba im nesto niza temp.). Vlaznost opet zavisi od vrste, ali kod skoro svih vrsta vlagu regulises tako sto orosavas 1/4 podloge, tako da nikad ne bude suva, ali da ni ne napravis blato, dok kod odraslih samo drzis posudu sa vodom punu i to je to. Opet i tu imas odstupanja, npr. C. cyaneopubescens ili M. balfouri zahtevaju jako nisku vlaznost, nekih 50-ak %(tolika je vlaznost vazduha kod nas), dok recimo T. blondi treba da bude 100%.