PDA

Pogledaj punu verziju : Najveci i najdugovecniji pauk



Alem2001
09.04.14., 14:18
Zanima me koji pauk je najveci,a I koji najduze sive(ne racunajuci tarantule)

Alem2001
10.04.14., 12:57
A i koliko mogu da zive i porastu vučji oauci

Satyr
10.04.14., 17:08
a da ipak malo razmisliš o tarantulama pre nego što "udomiš" vučjeg pauka?

DigiNS
15.04.14., 13:22
a da ipak malo razmisliš o tarantulama pre nego što "udomiš" vučjeg pauka?
Ja ne vidim da je pitao da hoce da udomi vucjeg pauka nego koliko zive?
Porastu do nekih 8-10 cm u rasponu nogu,za zivotni vek nisam siguran

Alem2001
15.04.14., 14:22
Hvala DigiNS

Alem2001
16.04.14., 15:31
Nego,mogu li vucji pauci doziveti 10 godina???

FlyKiwiFly
16.04.14., 16:25
Koliko znam vuciji pauci retki su koji su presli 8cm zavisi i od vrste i potrebna im je velika podna povrsina za razliku od tarantula. Prijatelj je drzao vucjeg pauka hranio ga je tenebrijama koje nikada nije odbijao i na kraju i cvrcima i to 2 - 3 puta nedeljno, ali koliko se secam nije izdrzao duze od 3meseca izrastao je poprilicno brzo u tom periodu, i ako se ne varam vec je bio blizu 3cm kada je poceo da ga izdrzava, mada sam cuo da ako nadjes odgovarajucu vrstu zive godinu cak dve i rastu do 10cm kao sto je digens rekaon u tom slucaju je potrebno da je zenka naravno i da ono sto me je najvise impresioniralo jeste sto je jako dobro kopala tunele van mog ocekivanja iskreno :p

DigiNS
17.04.14., 00:20
Koliko znam vuciji pauci retki su koji su presli 8cm zavisi i od vrste i potrebna im je velika podna povrsina za razliku od tarantula. Prijatelj je drzao vucjeg pauka hranio ga je tenebrijama koje nikada nije odbijao i na kraju i cvrcima i to 2 - 3 puta nedeljno, ali koliko se secam nije izdrzao duze od 3meseca izrastao je poprilicno brzo u tom periodu, i ako se ne varam vec je bio blizu 3cm kada je poceo da ga izdrzava, mada sam cuo da ako nadjes odgovarajucu vrstu zive godinu cak dve i rastu do 10cm kao sto je digens rekaon u tom slucaju je potrebno da je zenka naravno i da ono sto me je najvise impresioniralo jeste sto je jako dobro kopala tunele van mog ocekivanja iskreno :p
Govorim o rasponu nogu. Ne mislim o duzini abdomena.