PDA

Pogledaj punu verziju : Potrebne informacije o uvozu zmija.



jivarocomes4u
11.04.14., 16:38
Pozdrav svima,
zovem se Srdjan i vec nekoliko godina ne zivim u Srbiji. Tokom studija i rada u EU (nekoliko razlicitih drzava), nekoliko zmija i vodozemaca su mi postali kucni ljubimci. Sve vrste su na CITES listi, "proizvedene" su u zatocenistvu unutar EU i imam Sertifikat o poreklu za svaku od njih.

Planiram da se vratim u Srbiju i interesuje me kakva je procedura oko prenosa zivotinja preko granice.
Da li je neko imao slicno iskustvo u skorije vreme?
Gde bih mogao da dobijem vise informacija po ovom pitanju?

Unapred zahvala, Srdjan

carcharias
11.04.14., 17:26
AKO HOCES LEGALNO...moras da podneses zahtev u ministarstvu za CITES dozvole i potvrde i da imas karantin ovde u Srbiji pa posle odredjenog vremena da zoves ekipu iz ministarstva da ti verifikuju da je sve o.k.....Proguglaj Cites Srbija pa imas tamo u pdf formatima detaljno objasnjeno...
POSTOJI I DRUGA OPCIJA koja nije legalna i ako krene po zlu , za kratko vreme ce se naci ljubimci u ZOO vrtu na Palicu....
Pokusaj tamo gde si sad da rezgovaras sa nekim veterinarom,da ti izda potvrdu da su duzi vremenski period sa tobom i da su zdravi...Jos kad bi mogao da ih tamo cipujes i nabavis pasose e onda ti ovi nasi nebi mogli nista....
DRZIM TI PALCEVE DA SVE BUDE O.K.

jivarocomes4u
12.04.14., 12:34
Hvala za odgovor.
Ako nekog zanimaju doticni obrasci, mislim da ce ovaj link pomoci
http://www.merz.gov.rs/lat/dokumenti/cites