PDA

Pogledaj punu verziju : kako izvaditi bube iz terarijuma ?



milosb
12.04.14., 20:24
treba mi pomoc jos sam pocetnik u svemu ovome moja p.regalis ce se uskoro presvuci u terarijumu su dva lateralisa koja ne mogu da uhvatim pobegnu u tunele koje je tarantula iskopala . ne bih voleo da je lateralisi pojedu kada se presvuce :(

loshme10
12.04.14., 20:30
Hmm, zanimljivo pitanje. Mislim da nije bilo ovakve teme, bar ne skoro da se ja secam, da se lateri kriju u tunelima T. Jedino sto mi pada na pamet je da stavis parcence sargarepe/jabuke ili neceg drugog, jer mislim da ce lateri odmah da se sjure na hranu...

milosb
12.04.14., 20:42
da ali kako da ih pohvatam mali su i brzi a i terarijum je plasticna tegla u kojoj je plasticna biljka koju je regalis bogato opleo paucinom nema bas mesta za manevrisanje a i bojim se da ako pocnem da masem pincetom poplasim tarantulu pa ce da pobegne

hey-ho
12.04.14., 21:28
Neće je lateralisi dirati za vreme presvlačenja a isto važi i za dubie. Sveže presvučenu tarantulu mogu povrediti samo fobasi i popci. Možda eventualno i tenebrije ako su suviše velike u odnosu na tarantulu. Ipak pokušaj da ih izvadiš nekom dužom pincetom (to se podrazumeva da imaš) ali i ako ne uspeš nije toliki problem.

milosb
13.04.14., 12:45
uh hvala vam sad mi je lakse .Jednoga sam lateralisa zgnjecio prstom valda cu i drugog :D