PDA

Pogledaj punu verziju : kalifornijska kornjaca



Batke
17.04.14., 22:00
Pozdrav svima,
imam jedno pitanjce,nikad nisam drzao kornjacu,pre par mececi klinac kupio u Zoo vrtu,rekli nam da je kalirornijska,sada imamo problem vec par nefelja uopste ne otvara oci,jako cudno se ponasa i slabo jede. Da li ima neku bolest ociju i kako da je oporavimo?
Unapred se svima zahvaljujemo.

FlyKiwiFly
18.04.14., 03:55
To je zapravo crvenouha kornjaca nego ih neki trgovci tako nazivaju, ako su oci zatvorene to je los znak, da li su otekle takodje?

Desava se da velikim delom kornjaca ne moze da otvori oci ili cak u potpunosti zbog otecenosti kapaka zbog necistoce vode. Potreban vam je filter kao i ciscenje vode s vremena na vreme i filtera, ali postoji i ta mogucnost (posto je spomenuta losija ishrana) ne znam da li je do oboljenja ili direktno povezano sa problemom jer se desava da im obole oce ukoliko ne dobijaju sve potrebne vitamine preko ishrane, ali to najbolje veterinara ili trgovca pitati, postoji rastvor koji moze smanjiti otok ili u drugom slucaju da se ubace potrebni vitamini u ishranu, ali mislim da je do neciste vode.

To su jedne od stvari oko kojih sam se informisao i bio upozoren dok sam imao kornjacice jos, ali posto mi se nije takav slucaj nije desio ne bih tacno znao :P

legenda
18.04.14., 14:26
Upala ociju,prebaci kornjacu u neku suvu posudu bez vode samo ubrus papir.I mazi joj hloranfenikol mast na oci 2 puta na dan,za nedelju dana bi trebalo da ozdravi.Kupi AD kapi i 2-3 kapljice joj stavi na oklop jednom u nedelju dana,i ubaci malo kalcijuma u ishrani.

Batke
20.04.14., 17:17
Da oteke su joj oci,hranimo je samo suvim racicima koje smo kupili u prodavnici,samo to i ima. kako da joj mazem oci kad uvek uvuce glavu u oklop?

hey-ho
22.04.14., 00:10
Hranjenje tim račićima je kao da ti jedeš samo kokice svaki dan. Potraži na forumu šta sve treba da ulazi u redovnu ishranu ove kornjače, imaš takvih informacija na dosta mesta.