PDA

Pogledaj punu verziju : Uginula škorpija i dalje živi



hey-ho
21.05.14., 18:41
Nakon što mi je uginula ženka Parabuthus transvaalicus, stara 6 godina dobio sam ideju da je sačuvam na sledeći način:

- sijalicu koja je pregorela i pritom se odvojila od grla, šmirglao sam sve dok nije otpao deo sa žicama
- zatim sam u nju nasuo malo peska koji je bio u terarijumu (inače pesak je iz Sahare) i ubacio škorpiju
- potom sam kroz gornji otvor ubacio par čačkalica koje su držale noge, klešta i metazomu u normalnom položaju
- stavio to ispod stone lampe da se dobro prosuši i posle nedelju dana zatvorio sijalicu pampurom za epruvete

To sada ovako izgleda, s tim što ću postolje naknadno da zamenim nečim drugim pošto je ovo guma za vežbanje šake:
http://i196.photobucket.com/albums/aa77/ass_ass_in/CAM00440_zps77daf15e.jpg
http://i196.photobucket.com/albums/aa77/ass_ass_in/CAM00442_zps697f299e.jpg
http://i196.photobucket.com/albums/aa77/ass_ass_in/CAM00443_zps3b9af190.jpg

Nije bila naročito aktivna u poslednje vreme tako da imam utisak da se ništa i nije promenilo :)

mel3k
21.05.14., 20:19
ovo ti je super i ja bi najvjerovatnije pokušao sačuvati nešto na sličan način ..
samo ne znam koliko dugo će ti ovo ostati ovako mislim da se moraju potapati u alkohol sušiti i sl..

ZolleRu
21.05.14., 20:20
Bas si dobro uradio! Svidja mi se :)

FlyKiwiFly
21.05.14., 20:29
RIP! Lepo sredjeno.

Muffy
21.05.14., 22:01
Zar neće istruliti?
Odlično izgleda, kao da je živa. Bravo. :)

wazzup
21.05.14., 22:09
Guma za vežbanje šake? Ja koristim plavu :D ... Šalim se, ovo nema veze sa ovime... Ovo jako lepo izgleda, svaka čast! A od čega je tačno uginula, ako nije tajna?

hey-ho
21.05.14., 22:12
Hvala :)
Nadam se da neće istruliti jer je bila skroz suva kad sam začepio sijalicu a inače to je bilo pre 3 meseca i da sada nema nikakvih promena :D

hey-ho
21.05.14., 22:17
Guma za vežbanje šake? Ja koristim plavu :D ... Šalim se, ovo nema veze sa ovime... Ovo jako lepo izgleda, svaka čast! A od čega je tačno uginula, ako nije tajna?

Imam i zelenu i žutu a ova je najtvrđa :D
Ne znam od čega je uginula, bila je dosta troma poslednjih par dana a jako je retko i jela u poslednje 2 godine. Nudio sam sve vrste hrane ali sve što je radila je hvatanje sa kleštima a zatim puštanje. Žao mi što nisam imao mužjaka da se iskušam u sparivanju.

oo7
22.05.14., 01:44
Ovo odlicno izgleda! Steta sto je uginula ali verovatno je od starosti...

Mali off:
Gledam sada ovu moju H.jayakari (salei), jede kao svinja ali se ne presvlaci... Ne znam sta da joj radim... Izgleda da si bio u pravu sa brzinom rasta...

Opet on:
Hoces li nabavljati novu? Steta sto ovaj deo foruma nije aktivniji :(

darkomarkovic21
22.05.14., 11:11
Super odradjeno! Svaka čast!!

Alem2001
22.05.14., 19:54
Super odrađeno.Izgleda stvarno super!:icon_cheers:

PaukŠeloba
11.02.15., 19:26
Jako mocno, ja imam 2 skorpije koje je nasao jedan moj prijatelj pa mi ih dao to su one obicne, jedna veca jedna manja drzim ih u bocici sa alkoholom a na nacin slican tvom cuvam insekte u insektarijumu koji se stalno siri:)

Covek
27.06.15., 13:50
Ukoliko hocete da preparirate skorpije i insekte, stave se u kljucalu vodu na 5 min max, izvade se i onda se na stiropor pobudi iglice(cackalice) da bi poprimila odredjeni polozaj. Susi se nedelju dana i tako moze ostati ,,zauvek''..