PDA

Pogledaj punu verziju : Pet centar ocajno!!!



Dimitrije011
01.06.14., 18:30
Juce sam svratio do Pet Centra i zatekao blagi uzas na delu gde se nalazi teraristika. Evo fotki i kopije email-a koji sam poslao Pet Centru. Sutra cu zvati i inspekciju i prijaviti ih.
52615262

Kopija email-a:
Postovani,
zeleo bih da izrazim svoje gadjenje zbog nacina na koji se tretiraju reptili u Vasem Pet centru. Danas (31.05.2014.) sam bio u obilasku Vase prodavnice i zapazio da su reptili, u ovom slucaju, Gekoni u ocajnom stanju kao i prostor u kome se drze. Naime, terarijumi su puni izmeta, posude za vodu su bile prazne dok nisam reagovao kod prodavacice na tom odeljenju. Najgore od svega je to sto su gekoni u uzasnom stanju, neuhranjeni, imaju povredjene udove, jednostavno nisu zdravi. Kada sam prodavacicu upitao da li je u gornjem terarijumu mrtav gekon jer ne reaguje na vibraciju i u vidno losem je stanju, ona je odgovorila da nije vec je samo "rahitican jer je dobio batine". Napominjem da je taj Gekon u najgorem stanju ako je ziv. Takodje prodavacica nije znala kojeg su "morfa" Gekoni. Stvarno nemam vise reci sto se tice svega toga.

Alem2001
01.06.14., 19:55
Tako je svugde kod nas,prodavci neznaju ni šta u stvari prodaju,a vlasnicima je samo stalo do zarade.:mad:Stvarno žalosno:th_Noooo:

Dendzo
01.06.14., 21:42
Kao veterinar moram se sloziti sa tobom. Zivotinje koje se drze u Pet centru su u ocajnom stanju i to ne samo teraristicki deo, vec i glodari, jezevi i ptice. Najzalosnije je sto su tamo zaposleni veterinari (doduse veterinarke), ali oni samo daju savete i kenjaju. Licno sam jednom testirao njihovu veterinarku kada sam se pravio da sam kupac i video sam da zena nema blage veze o zivotinjama koje se prodaju. Tako da stanje je krajnje zalosno. Samo napred Dimitrije!

nenad
01.06.14., 23:00
Nisam bio tamo stvarno odavno, ali verovatno si u pravu. Jedino što si kritikovao pogrešnu osobu. Prodavačica sa kojom si razgovarao je moja jako dobra drugarica, i nije zadužena za održavanje terarijuma. Devojka koja radi na održavanju terarijuma očigledno zna da ih zapusti, jer sam čuo da su se već žalili na nju. Što se tiče rahitičnog gekona, on nije na prodaju i to ti je prodavačica naglasila, i sama je tražila više puta da se skloni odatle. Dobro je što si im poslao mejl, ali eto ponavljam, kritikovao si totalno pogrešnu osobu.

Dimitrije011
03.06.14., 00:41
Nenade, nisi u pravu i pristrasan si. Mislim da govorim u ime svih terarista kada kazem da bi svako ko radi na tom delu teraristike dobro pazio na sve zivotinje i da ne bi cekao neku koja "brine" o zivotinjama.

nenad
03.06.14., 03:00
Drugarica sa kojom si ti razgovarao uopšte nije zadužena za teraristiku u Pet centru. Ona se bavi akvaristikom, zadužena je samo za to. Kritikovati nju zbog toga što je gušterima bio prljav terarijum, je isto što i kritikovati je što papagaj nije imao vode - nije njena nadležnost, ne odgovara za to. Ok, humano bi bilo da zbrine životinje, bez obzira na to da li je to njeno zaduženje, ali ako imaš svog posla preko glave, gledaćeš to prvo da završavaš, jer ako ga ne završavaš, tebi će smanjiti platu, što njima inače stalno tamo rade. A kad već to pominjem, ona je baš ta koja ganja stalno prodavačicu zaduženu za teraristiku da radi svoj posao kako treba, ali ga ova očigledno ne radi, što si i sam video. Da ne dužim više, mislim da si dobro postupio što si poslao pismo, možda će se rešiti da otpuste tu prodavačicu, a ja stojim pri tome da moja drugarica nije odgovorna jer nije zadužena za teraristiku, nego se tu slučajno našla i dobila grdnju za nešto za šta nije trebalo. Ali, razumem i to, jer ti nisi mogao da znaš da se ona tu bavi samo akvaristikom.

Alem2001
03.06.14., 07:17
Slažem se sa nenadom.Nemože neko ko se bavi akvaristikom da zna kako se ophodi prema terarističarskim životinjama.To bi bilo isto kao kada bi j tebi dao da se brineš o papagaju.

Dimitrije011
03.06.14., 16:28
Iskreno,nisam znao da je zaduzena za akvaristiku i ovom prilikom se izvinjavam.

Godfather
03.06.14., 19:20
Iskreno,nisam znao da je zaduzena za akvaristiku i ovom prilikom se izvinjavam.
Dino Dino, guja ti lepo napreduje koiko vidim na slikama koje mi povremeno stizu :) e super si skroz sto si puko tamo jer ja kad god odem tamo zgrozim se i rado bih nasamarao debile, naravno one koji ne rade svoj posao kako treba , tako da ne mislim naravno na Nenadovu drugaricu sa akvaristike jer ona bas super i obavlja svoj deo posla... Dino je veliki ljubitelj zivotinja kao i svi mi ovde tako da je reakcija bila prirodna, samo eto pogresnoj osobi ali boze moj...

Djole :icon_salut:

nenad
03.06.14., 21:13
Iskreno,nisam znao da je zaduzena za akvaristiku i ovom prilikom se izvinjavam.

Svako od nas bi verovatno isto postupio ;)

Dimitrije011
04.06.14., 10:07
Dje si Djole :)
Hvala buraz, raste mala kao luda.
Samo jos Carpet da stigne i ja presrecan ;)

Godfather
04.06.14., 11:29
Dje si Djole :)
Hvala buraz, raste mala kao luda.
Samo jos Carpet da stigne i ja presrecan ;)
ovih dana izlaze pa idemo da biras...;)

Dimitrije011
05.06.14., 00:52
To se ceni ;))

Aginor
08.06.14., 20:42
Bio sam pre neki dan prvi put u Pet centru, i nisam verovao da je stanje tako očajno dok nisam video sopstvenim očima. Gmizavci u očajnom stanju, ptice takođe, glodari su im verovatno uginuli od stresa pa ih i nemaju toliko. Jedino što mogu da pohvalim je deo za akvaristiku, akvarijumi su uredni, ribe sve zdrave, inače mi je primarni hobi akvaristika. Zamerka je cena, barem za akvaristiku znam, neke ribe su i duplo skuplje nego u ostalim maloprodajnim akvarističkim radnjama.

nenad
09.06.14., 00:37
Ista osoba je zadužena za teraristiku, glodare i ptice ;) To govori valjda dovojno.

Aginor
09.06.14., 01:49
Pazi, ako je jedna osoba zadužena za sve ono, onda možda i razumem što su u toliko lošem stanju, plus se možda i ne razume u sve. To je možda više greška rukovodstva PC-a nego te osobe, otkud znam.

nenad
09.06.14., 10:59
Ne zalazim u to, njihova stvar. Ako ta osoba ne obavlja dobro posao, skloniš je odatle, ili joj daš još nekog kao ispomoć.

AleksA1
16.06.14., 04:21
idem redovno u pet centar keru po hranu , stanje zivotinja i uslova u kojima zive je zalosno nisam im skretao paznju mislio sam resice to...ali njima nije to bitno,ocigledno im je bitnije da prodaju 10 fobasa za neku ekstremnu cenu.Tako da ovih dana cu otici tamo i ako ne bude bilo nikakve promene gekona u dzep i kuci :D