PDA

Pogledaj punu verziju : uzgoj većih količina



mel3k
06.06.14., 00:01
pozdrav , ne zamjerite ako negdje već ima tema o ovome ja nisam mogao naći :/..
interesuje me kako se snalazite sa većim količinama crva i sl .
dali ima određena veličina prostora za određenu količinu crva brasnara i buba i dali to utice nekako na razvoj npr. manji prostor /sporiji razvoj ili obrnuto ,iz dana u dan broj mi se naglo povećava i sad ne znam ni sam koliko ih ima samo bube mi pojedu čitav grm salate dnevno :shock:.

ovo do sad što sam čitao i vidjeo sve ide na fazon da se bube premještaju malo mi je bezveze da stalno odvajam bube u nove kutijice i onda opet i opet i toga ima masa
interesuje me kako su drugi riješili to, ne vjeurjem da stalno mrdate bube .

ja sam napravio od stakla nešto kao dva akvarijuma jeda na drugome i na gronjem je dno probušeno i tu je mrežica i tu gore držim bube , čim se pojavi crv on dođe do mreže i propada dole i tako se crvi sami odvajaju od buba al sad imam previše svega pa mislim ono na šta te bube ljepe ta jaja kad one bukvalno gmižu jedna po drugoj ..
ima sam tu neki karton čisto da imaju po čemu hodati ali više ga nema jer su ga bukvalno izgrizle i pretvorile u prah pa me interesuje dali je neko riješo na bolji način to razdvajanje i smještaj većeg broja i šta uopšte radite sa njima ja ću svoje početi puštati koliko ih ima ::D

GaMeR
06.06.14., 22:02
Nemoj da pustas, bolje prodaj! Ili ih se otarasi na humaniji nacin - razdeli ih :D

FlyKiwiFly
07.06.14., 23:07
I ja sam sa mrezicom isto radio i nisam uspeo smisliti bolje resenje neki crvici ipak budu pojedeni ali vecina se provuce do dna i mrezice