PDA

Pogledaj punu verziju : Za pocetnike



stanacev123
07.06.14., 18:03
Zanima me koja tarantula je najbolje za pocetnike xD. Moguce je da vrv ima ovakvih tema ali me mrzi da trazim :) ja sam hteo da uzmem G.Rosea ali ne znam da li je dobra za pocetak

milosb
07.06.14., 18:35
ja bih ti preporucio euathlus sp. red ne trazi neke posebne uslove nije brza ni prevelika bas je lepa nezna tarantula ja imam "slinga" i to mi je jedna od omiljenih tarantula

hey-ho
07.06.14., 19:07
Dobra je G. rosea samo što sporo raste.
Ako tebe mrzi da tražiš, koliko li tek druge ljude mrzi da iznova i iznova pišu iste stvari...?

borotasinisa
07.06.14., 20:25
Evo ti moj postupak odnosno nacin na koji sam ja birao svoju prvu tarantulu. Prvo sam prekopirao sebi u word dokument sve dostupne vrste koje postoje kod nas (gledao oglase na forumu i sajtove clanova). Nakon toga sam pogledao slike od svake posebno i to je bio prvi krug eliminacije. U drugom krugu su otpale sve tarantule sa starog sveta, u trecem svi kopaci, a u cetvrtom one koje sporo rastu, koje budu jako male kao adulti itd... Kad je ostalo na kraju par vrsta, odabrao sam meni licno najlepsu i to je bila L.parahybana. Ovo je bio moj primer izbora u koji nisam ukljucio obimno citanje o tarantulama uopste, u tom smislu ako se adekvatno informises i ako si odgovoran, svi ce ti reci da nema vrste za pocetnika (osim mozda par komada)..

Alem2001
07.06.14., 21:44
Ja jošisam kupio sesebi tarantulu,ali tiz prpročitanog teksta sa ovog foruma mogu datipreporuku.
Ako si baš neiformisanzmi a.geniculatu ili l.parhybanu koje suake za održavanje.

Ali nije u redu samo takoi pitati da neznaš baš ništa, a svugde po internetu ima mnogo informacija. Uzeću sebe za primer:Skoro 6 meseci čitam ovaj forum i biram sebijubimca.Skoro sam se odlučio za tarantulu i na krajue odlučio za m.balfourija kog ću uzeti na kraju školske godina tj. za oko 15 dana.

Nemojtee pogrešno shvatiti, neću da se sada hvališem nego. Nego da kažem da treba odvojiti malo vremena i strpljenja a ne samo postavljati pitanjaa koja je milion puta dat odgovor.

stanacev123
08.06.14., 11:00
Nije da me mrzi nego preko telefona mi treba puno vremena.. XD citao sam ja dosta o tarantulama i za sada se razmisljam da uzmem G. pulchripes..sad ne znam da li je to pravi izbor..... Ja bih voleo da brzo raste,cudne boje,i po mogucnosti terestrijalna... I sad koliko sam citao neki pisu da ta vrsta sporo raste a neko govori sasvim suprotno

Alem2001
08.06.14., 11:25
Nije loša G.pulchripes,Ali ako želiš terestrijalnu T koja stvarno brzo raste a i ima zanimljive šare uzmi L.parhybanu.

hey-ho
08.06.14., 12:13
L. parahybana nema nikakve šare, jednobojna je, a da brzo raste tu nema sumnje. G. pulchripes je po meni najbolja prva tarantula - lepe boje, nije defanzivna, nema opasne iritirajuće dlačice, brzo raste, ne zahteva visoku vlažnost, dugo živi.

borotasinisa
08.06.14., 13:14
Bolje uzmi obe u startu, terestrijale se znaju zakopavati i kriti vise kad su male, kao i sve uostalom.. Bice ti zanimljivije a obaveze i utrosak novca su ti gotovo jednaki...