PDA

Pogledaj punu verziju : jež



mel3k
09.06.14., 18:44
poz , najvjerovatnije ovo ne spada u teraristiku ali moram nekog da pitam .. prije par dana smo kosili travu i covjek koji je kosio je naletio na ježa velikog i kosačica ga ubije .. ali tu pored ima još malih ježeva koji se ne odvajaju od tog mjesta gdje im je mama uginula .. veoma su mali i evo 4~5 dana ne odlaze, staje na istom mjestu , travu smo i pokupili i sve ocistili i nemaju se gdje više ni sakriti .. ostavio sam im malo trave cisto da im pravi hladovinu da ih Sunce ne ubije ali ne znam dali da ih ostavim tu ili da ih donesem kući , hoćel uginuti ? ja ih nisam dirao , pa ako se neko razumije nek piše da čujem i vaše mišljenje

Alem2001
09.06.14., 18:54
k su mli i bez majke odne si ih kući.U neku plastičnu kutiju stavi mnogo peškira i tu ih ubaci.Hrani ih toplim mlekom na svaka četiri sata.Za koju nedelju im u ishranu ubaci neke crviće,pečurke i šargarepu.paradajz i krastavac.Garantujem da neće preživeti sami.

hey-ho
09.06.14., 19:00
Ježevi ne smeju piti kravlje mleko.

Alem2001
09.06.14., 19:32
U žurbi sam pisao.Koristi se mačje mleko koje ima da se kupi u veterinarskim apotekama ili kozije mleko.

mel3k
09.06.14., 20:10
Ok donjeo sam ih kući u kutiji su ,hey yo mi je poslao neke informacije i hvala puno , ne mogu vam opisati kojom brzinom je pojeo brašnara ..